Tour de Zagorje

Webfreak

New member
Evo draga nacijo, jučer nedjelja popodne, raj za bikere, ja i Matekk na forumu poznat kao Fire Breath se dogovaramo za vožnju. Pada odluka Trakošćan, krećemo iz Varaždina u 16:00. Taman je sunce počelo smanjivati gas. Od Varaždina do Ivanca je cesta užasna, ali od Ivanca do Trakošćana ima ljepih zavoja. Došli smo do Trakošćana, i tamo je bila nekolicina motora, popili smo piće na jezeru i popeli se malo na Trakošćan što je meni bio doživljaj jer sam samo jednom bio tamo i to ko klinjo. Krećemo iz Trakošćana cestom prema Krapini, preljepa zavojita brdska cesta, jako me podsjeća na našu kRRndiju. Dolazimo do Krapine i tad krećemo prema Pregradi pa smo mislili odande za Vž. Nešto nevjerovatno, Zagorski kraj, vozili smo se po brežuljcima svakakvim seoskim cestama.

Poslje dolazimo do raskrižja Zg, Kumrovec. Kaže meni Matekk, jel idemo vidjeti gdje se Tito rodio. Pa reko ajmo, valjd se Tile rodio nedaleko, kojih par km. Kad ono, vozili se mi dosta i došli u Kumrovec, malo stali pozdravili kip i susreli obližnju pijanduru koja je standardno valjala gluposti. Tad smo krenuli nazad jer je dalje u tom smijeru Slo granica. Usput smo ogladnjeli pa smo stali u nekakav restoran prije Kumrovca gdje sam jeo tako dobru pizzu da je to nezaboravno, bila je to Slavonska pošto sam ja Slavonac i koštala je 34 kn. I onda smo krenuli dalje. I kao idemo na Zabok pa ćemo nekak za Vž, kad ono k... , neću reć da smo se igubili, al nismo niti znali kud idemo. Produžili mi za Zg, pa ćemo kao odande za Vž. Vozimo se iza nekog kamiona kad ono pljusak, a i cijelim putem nas je komotno vjetar derao. I uspjeli mi stat ispod nekog nadvožnjaka, ni jedan ni drugi kišne opreme. I nailazi jedan biker pa ga zovemo da stane i da nas uputi za dalje jer smo bili negdje ispred Zagreba. Kaže on, ajmo na benzinsku na piće dok ova kiša stane. Tamo nam je platio piće i uputio nas pa ovim putem pozdravljamo Daniela iz Zaprešića zvanog Klara.

Dalje po kiši nastavili do Zg odakle smo išli do Sv. Helene pa odatle na staru cestu preko Zeline. Inače, kad ti voda natopi hlače nije se ugodno vozit, a pogotovo za onu opremu dole. Po staroj cesti oko nekih 12 sati živi mrak i tu i tamo neki auto, tak da smo se ljepo vozili oko 100-tke i vratili se u Vž. Eto to je ukratko opis puta, iako tu ima detalja koji su smiješli al ko bi ih sve nabrojao ... Evo i malo slika ...

 
Hehe, mislim da je ipak bila Zagorska pica haha  :mrgreen:

Cekaj tek sam se probudil, al kasnije stavim par slika jos  :)


I da, hvala Danijelu iz MK Dehidrirane deve! (y)
 
A eto, sve je receno  :mrgreen: , bila je to jedna kratka voznjica - 298.7 km, bez odredjene rute vec onak kud nas odnese..

Nazalost, tijekom trazenja Kumrovca, projurili smo Klanjcem i kraj Zagorskog vidikovca bez zaustavljanja, a tako lijep pogled. Kad smo se vracali vec je pao mrak pa nula bodova. Al eto, stali smo u Zelenjaku i okinuli par slikica tamo





Gdje se nalaze, tada malo pust, restaurant Zelenjak, (gdje smo kasnije i klopali)



I spomenik Antunu Mihanoviću i Hrvatskoj himni



Idemo dalje do Kumrovca, i brzo nakon Zelenjaka stigli i tam..

Ulazimo u Kumrovec i za cas smo vec van Kumrovca. Valjda je to bilo to, okrecemo se nazad i polako kroz "grad", vidimo uređenu pjesacku zonu i par kafica na kupu pa velimo mora biti tu negdje.  :LOL:

Parkiramo pile ispred rodne kuće Josipa Broza.



Nismo ulazili u kuću, čak smo razmišljali o ulasku u dvorište budući da je sve zatvoreno i nema nikoga..
Srećom dolazi jedan u tom trenu malo pripit  :mrgreen: gospodin, za kojeg smo prvotno mislili da je gazda pa smo na njegovu riječ ušli u dvorište, dok je on salutiral Titu prek živice  :mrgreen:

(Moze se slobodno u dvoriste)



Webfreak i njegovih 5 minuta  :)



Evo jedna za Tito-ljupce.. :)



Krecemo doma, stajemo u Zelenjaku klopat, ne brine nas previše dolazak mraka budući da oba dva imamo tamne vizire  8)

Ostatak priče je ugodna voznja po vjetru, tuči (srećom pa nije jako ni dugo padala i motori su bez ogrebotine  :D ), kiši, grmljavini, i tak..
Kroz centar Zagreba na autoput do Sv. Helene i dalje po staroj zagrebačkoj..


Idem sad jer pocinje nevrijeme gadno, a vec mi skurilo dosta kompova  :mrgreen: :mrgreen: