TPS za fazera - cijena

IgorS

Member
Znam da je ovo već obrađivano, ali jednostavno pola sata tražim preko tražilice i ništa ne uspijevam naći.

Naime, kolega bi kupio fazera 600 2005.

Motor je relativno očuvan i ima cca 10 tkm. Dok smo ga danas gledali, kada je automatski čok naglo popustio, motor se ugasio i jedva upalio. Poslije nešto tjeranja sve je postalo normalno.

Pošto sumnjamo na to da je tps senzor već "načet" a nije mijenjan otkako je motor kupljen, koliki trošak za taj dio bi mogao očekivati.

Hvala na konkretnim odgovorima!

P.S. garancija je istekla
 
pogledaj mozda je vec senzor mjenjan , 2005 je dobila opoziv ...

a mozes ga i skinuti i na poledjini bi trbao biti oznaka , mislim da je druga serija oznacena kao A2

 
TPS senzor ti rikne tek nakon 20000 km, a prije toga tek ponekad se motor ugasi na smaforu ili pri prebacivanju iz 2. u 1. pri kretanju. to se mijenjalo u garantnom roku mukte, a ako ti je istekla garancija TPS košta 1050 kn bez ugradnje. :wink:
 
ja sam mijenjao TPS senzor izvan garancije, jer nije stvar garancije nego opoziva, dakle jos ti to igra i moraju ti ga zamijeniti mukte. Pitaj vlasnika je li dobio od Delta Team Krsko pismo u vezi ovoga.
Sretno!
 
Sinna said:
TPS senzor ti rikne tek nakon 20000 km, a prije toga tek ponekad se motor ugasi na smaforu ili pri prebacivanju iz 2. u 1. pri kretanju. to se mijenjalo u garantnom roku mukte, a ako ti je istekla garancija TPS košta 1050 kn bez ugradnje. :wink:
meni je senzor riknio na 9800 km i nisam dobio pismo nikakvo od nikog dok nisam zvao u elodu di sam kupio motor i napo ih zašto su svi dobili a ja ništa i bilo je da neznaju kako se to moglo desit itd a prije toga je bilo da neznaju da ovo da ono dok nisam napo onda su rekli da nek dodem da če zamijenit  :palacdolje:
 
Pozdrav svima,

evo da se nadovežem na ovu temu. Prije mjesec dana sam kupio rabljenog FZ6-N, 2005.g.  i TPS nije bio mijenjan u garantnom roku nit sam sa motorom dobio pismo o opozivu koji je svojedobno slao Delta Team svim prvim vlasnicima.
Pošto me je NikolaST uputio u problematiku sa TPS-om ja sam krenuo sa pozivima prema Yamaha servisima u ZG da napravim servis i da vidim situaciju sa TPS-om.
Prije nego sam krenuo sa pozivima bio sam u uvjerenju da opoziv znači opoziv bez obzira da li se izmjena radi u garantnom roku ili da li se posjeduje pismo od distributera.
Prvi servis koji sam nazvao ( info na pp) mi je rekao da zbog toga što sam izvan garancije nemam pravo na besplatnu zamjenu već ću morati platiti oko 900-1000kn za novi TPS senzor. Zahvalio sam se na informaciji i krenuo dalje.

Slijedeće sam nazvao Elodu Plus i ko iz topa sam dobio odgovor - no problem - zamijenit ćemo besplatno - bio je opoziv - nema veze sa garancijom.
Tako da sam i servis i zamjenu TPS-a obavio kod njih i ovim su kod mene dobili pohvalu, a ja uštedio 1000kn.




 
:shock: :shock: :shock: moj je 2007  i  skoro 11 tkm znači još malo pa TPS ako mu je vijek oko 20 00 tkma AUPM-u
 
maxmax, tvoj je iz 2007. pa se kod TPS-a se ne moraš brinuti što se opoziva i tvorničkih grešaka tiče.

http://www.motori.hr/cgi-bin/cl.rr?id=1590

'...Drugi sigurnosni opoziv obuhvaća TPS senzor na modelima YZF-R1, FZ6N/S, FJR1300/A, TDM900/A, MT-01, XV1700PCÂ i XT660R/X godišta od 2002. do 2005. godine. U malom broju slučajeva, rad u praznom hodu može postati nestabilan što može dovesti do zatajenja rada motora.
Isto kao u slučaju modela XV1600, vlasnici navedenih motocikala koje imamo u bazi podataka će uskoro primiti pismo u kojem su navedeni koraci koje je potrebno poduzeti kako bi popravili svoje motocikle. Svoje motocikle u međuvremenu mogu nastaviti normalno koristiti...'
 
Ako je sudeci po modelima, XTX i Fazer 2007. imaju lambda sondu, ako se ne varam... Moral bi poluknuti  :LOL:
Tak da nemaš brige, pali i vozi..  (y)
 
Ajde bar jedna dobra vijest danas (y)