Trajnost ventilskog razvoda na V990

GeM

Member
Kako utvrditi stupanj istrošenosti vodilica ( napinjača ) faznih lanaca na V990 bez "intenzivnijeg" raskapanja ?

Kakvo je servisersko i korisničko iskustvo o zatečenoj istrošenosti vodilica, te eventualnoj istrošenosti ležaja donjeg lančanika i istegnutosti faznih lanaca na cca 50 000 , 100 000 i 150 000 km ?
 
kao serviser  nikada nisam zamijeno niti jedan od tih dijelova, no to ne znaci da nije nitko  :mrgreen:  tu, Down Under, imao na stolu nekoliko V990 sa preko 100.000 koji su radili kao bebice... bilo mi krivo sto sam I ventile isao gledati bez veze  :police: ...kazu tu da je rotax dokazano  bulletproof


mozda su zbog oslabljene kompresije radili meko I tiho  :mrgreen:
 
@ Darth

potiho sam se nadao da ćeš upravo Ti dati upravo takav odgovor !!!    (y) (y) (y)

( posljednjih 90 000 svakih cca 15 000 provjeravam ventile. Nijedan nije zabilježio za mene mjerljivu promjenu od 0.05 mm ! )
 
pa znao sam ja na sta ti ciljas  :afro:

BTW, znam da ima jedan stari cramponord u NSW sa vise od 240K km, ali ga ja nisam jos vidio na stolu, a mislim da I necu...Sam svoj majastor... prica je da se masina nije NIKADA servisirala dalje od promjene ulja...Naravno da je struja prepravljena jer oni svi tu trpaju svjetala, sirena, GPSove, punjaca po motoru kao da idu na mjesec...