Traka za grane od auspuha u HR?

bmw m 5 said:
zasto bi motao grane....To nije zdravo za motor... :misli:

odakle ti to molim te?

motao bi iz više razloga, da sakrije progorene grane koje zbog toga izgledaju fušerski, da smanjim grijanje preko ljeta. još ako ima u nekoj ludoj rozoj boji di bi tome bio kraj :LOL:

a i čujem da se prije to namjerno radilo da grane bolje zadržavaju toplinu te tako postižu bolje performanse… danas valjda to više ne stoji ali kako može štetit ne znam
 
redikul said:
odakle ti to molim te?

motao bi iz više razloga, da sakrije progorene grane koje zbog toga izgledaju fušerski, da smanjim grijanje preko ljeta. još ako ima u nekoj ludoj rozoj boji di bi tome bio kraj :LOL:

a i čujem da se prije to namjerno radilo da grane bolje zadržavaju toplinu te tako postižu bolje performanse… danas valjda to više ne stoji ali kako može štetit ne znam
grane imaju funkciju i odvodenja topline....Ako je zamotas....pate ispusni ventili..kao i sama glava motora. Motale su se ispusne grane starih cvaja.....Ali to je bilo davno....uglavnom...ja to nebi radio.... :?
 
Motaju se grane u azbestnu traku da bi zadrzale temperaturu ispusnih plinova a time i njihovu brzini


downpipe os Subaru-a
23349030005_large.jpg

 
jolly the roger said:
da al samo od mašine do turbine valjda :misli:

Ne,mota se od turbine cca 1m prema izlazu

desno na slici je izlaz iz turbine,a ljevo ide cjev i samo jedan lonac na kraju
 
evo jos jedna slika,na ovoj je ljevo izlaz iz turbine a desno ide van
IMG_0930.jpg
 
a zakaj ovi bradati na harlijima motaju to oko auspuha? Ak mogu oni na harliju, bogme mogu onda i ja na yamahi
 
eno taman onakva boja na prvoj slici od subarua :mrgreen:

azbestna traka je zabranjena i nema ju nigdje za kupiti…
 
Goran Lepčin_Goc said:
a zakaj ovi bradati na harlijima motaju to oko auspuha? Ak mogu oni na harliju, bogme mogu onda i ja na yamahi

zašto bi ti to motao kad su ti grane ispod i puno su deblje i nisu progorene? meni je grana sa strane pa to ima smisla motati
 
redikul said:
zašto bi ti to motao kad su ti grane ispod i puno su deblje i nisu progorene? meni je grana sa strane pa to ima smisla motati

Al ne mozes ispolirat grane?  :misli:

Jesi siguran da su progorene?
 
Nero said:
Al ne mozes ispolirat grane?  :misli:

Jesi siguran da su progorene?

ma ne mogu se ove polirati, ove su inox i imaju užasno tanku stijenku jer su skroz za trke pa je cilj da bude što laganije. grane imaju 1 kg i top ima 1 kg pa vidi :mrgreen: to je sve već istočkano tamno izgoreno, na nekim dijelovima više na nekim manje

jedino možda kromirati, mada sam i to čuo da nebi bilo najbolje sa tankim granama jer bi valjda opet probijalo pa ne znam koliko bi trajalo.

najbolje omotat u rozo pa si miran :LOL:
 
redikul said:
ma ne mogu se ove polirati, ove su inox i imaju užasno tanku stijenku jer su skroz za trke pa je cilj da bude što laganije. grane imaju 1 kg i top ima 1 kg pa vidi :mrgreen: to je sve već istočkano tamno izgoreno, na nekim dijelovima više na nekim manje

jedino možda kromirati, mada sam i to čuo da nebi bilo najbolje sa tankim granama jer bi valjda opet probijalo pa ne znam koliko bi trajalo.

najbolje omotat u rozo pa si miran :LOL:
stavi od titanija...i eto veselja.... :mrgreen:
 
bmw m 5 said:
stavi od titanija...i eto veselja.... :mrgreen:

da, titan malo potamni ali ništa strašno i ne točka se i fino izgleda

jbg, top je titan, grane nisu (zbog peRRformansi :LOL:)

da su i grane titan, onda bi imao komplet sustav ispod 2kg, pa bi bio ipak pre bRRz
 
Najjeftinije da ih skineš. :mrgreen: Al roza ti je pravi izbor!:mrgreen:
 
redikul said:
da, titan malo potamni ali ništa strašno i ne točka se i fino izgleda

jbg, top je titan, grane nisu (zbog peRRformansi :LOL:)

da su i grane titan, onda bi imao komplet sustav ispod 2kg, pa bi bio ipak pre bRRz
da....jos se nisi oporavio....i vec ramisljas o dodatnim dozama adrenalina.... :shock: :mrgreen: