Transport motora ST-ZG

M.K.

Member
Ljudi imate li koji savjet kako transportirati motor iz Splita do Zagreba? Vlak, neki spediter...? Svi savjeti dobrodosli
 
INTEREUROPA navodno prevozi motore na bilo kojoj relaciji u Hr za 500kn + pdv.
Motor moraš sam osigurati na paletu,i ne odgovaraju ti za eventualnu štetu na motoru...
 
vlakom 90kn motor + karta za osobu je bilo prije misec dana
 
Agit d.o.o. (firma u vlasništvu HŽ-a) prevozila je za sitne novce motore. Nekakvih 200ak kuna.
Onda su prestali prevoziti, ali trebalo bi opet provjeriti.
Ne odgovaraju za štetu, ali preko nekoliko puta transportirao i nikakvih problema. Još ako bi dao 20kn za kavu gospodi na utovaru- imao bi bolje osiguranje nego što ga nudi Croatia... :mrgreen:
 
prije par godina dok sam jos radio s njima decki iz firme KARLŠPED iz karlovca nabavili su transportne palete za motore mislim od nekih francuza. super stvar, u 3 velicine (mala za skutere, srednja za vecinu motora i velika za autobuse s malo vecime međuosovinskim razmakom)

ja sam koristio ovu srednju i vecu, na srednju iako na knap ali ide R i ne struze po podu... na veliku ide tenk tipa VZR ili VLR.

palete izgledaju slicno ko ova na linku ali su izvedene daleko bolje.. postoji par mjesta za vezanje motora tako da se stvarno svaki motor da upakirat

http://img.directindustry.com/images_di/photo-g/shipping-pallet-for-motorbikes-9267-2559873.jpg
 
split-zagreb vlakom, dvije mogućnosti....

auto vagonom, oni ga vežu, utovar u splitu na rivi, polazak navečer, motor ujutro u zagrebu,
cijena 94 kune za motor i 197 kuna za osobu (od 1.4. promotivna cijena 112 kn za osobu), kontakt broj 021 520 508

agit-om, izjava na vlastitu odgovornost, utovar u split predgrađe(kopilica), motor drugi dan u zagrebu istočni kolodvor, cijena po kilaži i dimenzijama, za 220 kg i 220x90x120 je 560 kuna, kontakt broj 021 490 672

hvala, hvala  :mrgreen:


jota said:
Slao vlakom 2 puta i oba puta mi razbili motor, nikad više  :palacdolje:

kad ovi današnji željezničari misle da znaju vozit' motore.... :neznam:
 
mg749ie said:
vlak a može i TISAK ak imaju kiosk u ST

:shock: :LOL:

Pa neprevozi maketu da moze stat u njihove pakete
 
hvala svima, ova opcija vlakom deluxe! pogotovo sta bi i ja trebao ici u paket s motorom  :mrgreen:, a za cca 200 kn ne mos sam do ZG skoro doc, a kamoli uz motor jos
 
:eek:hne: :gace: :no: :flamed:  pa čovjeće nekima ne vrijedi ni crtat'....
 
go-go said:
:eek:hne: :gace: :no: :flamed:  pa čovjeće nekima ne vrijedi ni crtat'....

Covjece jel shvacas moj sarkazam? Nisan mislija na tvoje navedeno, nego sam pozitivno sokiran jeftinom ponudom, buduci da je busom jedna osoba do ZG 157 kn!

Anyway, fala ti jos jedanput, pomoga si mi puno!
 
pa vidim da se čudiš k'o pura dreku, pa mi nije jasno šta ti nije jasno  :LOL:  (y)
 
M.K. said:
hvala svima, ova opcija vlakom deluxe! pogotovo sta bi i ja trebao ici u paket s motorom  :mrgreen:, a za cca 200 kn ne mos sam do ZG skoro doc, a kamoli uz motor jos
Err ne znam o kojem se motoru radi ni dali je u voznom stanju ali da ga probas sam dovesti do Zg-a :misli:
 
A da napišeš i izdaš knjigu za samopomoć?
Vidim, ide te... :LOL:
 
U voznom je stanju, dapace, ali motor mora biti u srijedu u ZG, a iduci tjedan opet ce sikire s neba padat! Ma kombinacija s vlakom je super, ko da je za mene pisana, jos da ociste malo ulice od najavljenog snijega u ZG i gaaas, gaaas
 
Dižem staru temu, ali treba mi savjet ako netko zna.

Trebao bih prebaciti motor iz Makarske do Rijeke, motor je mase cca 120 kg.

Već sam kontaktirao Agit, paket na europaleti može od vrata do vrata, ali čim sam spomenuo da se radi o motoru, može samo Split-Matulji.

Ima li neka druga špediterska tvrtka koja može dostaviti od vrata do vrata?