Trazim nekoga da mi izvadi lezaj iz prednjeg kotaca

Maestral

Active member
Trebam zamijeniti lezajeve prednjeg kotaca. Krenuo sam na posao i skuzio da postoji piksa izmedju lijevog i desnog lezaja ii da ih nikako ne mogu izbiti obicnim alatom nego trebam izvlakac. Onaj koji se rasiri i zapne u lageru, ne onaj sa 3 hvataljke. Ima li netko to? Dodjem sa kotacem i pivama a ak je tajming za klopu, i sa cevapima da ga izvadimo. Zagreb.

Lezaj je 17x40x12
Ili neka ideja kako ga izbiti sto mi izgleda nemoge bez tog alata. Fala :)
 
Piksa je obično uža (vanjski fi) i treba ju pomaknuti na jednu stranu, uzate tanji duršlag i pomalo kuckati okolo unutrašnjeg prstena lagera.  :wink:
 
.....i kad jedan izbijes, ne koristit tu piksu (distancer) za izbijanje drugog
 
Bilo bi sasvim u redu uzeti duršlag, staru gedoru ili nešto slično kaj je trun uže od vanjskog fi lagera, ali to se valjda podrazumjeva  :mrgreen:
 
Poslao sam ti poruku.
Radio sam to puno puta, Ne ispresava se na "hladno", malo se zagrije industrijskim fenom (i kod demontaze, i kod montaze).




 
Fala na savjetima  (y)

Ali nije tak jednostavno jer bi ga ja vec zvadil (imam i fen za zagrijavanje).
Za razliku od starog motora gdje je distanca imala malo lufta pa si ju mogao malo pomaknuti u stranu i sa odvijacem malo po malo izbiti lezaj, ovi mudraci u BMWu su napravili distancu sa prstenovima na pocetku i kraju tako da ulazi na knap u nabu.

Ovak slicno izgleda

A kada ides prstom iznutra, prelaz sa distance na lager se jedva osjeti. Toliko dobro nasjeda distanca na lager s obje strane. Tako da ga ne mozes nikako zakaciti s necim s cim bi pomalo izbijao.

Sinisa, dodjem ja do tebe, dapace ali ne kuzim kak mozes ovo odraditi bez alata?! 100% sigurno nemas zuba za koji mozes nekaj zakaciti da ga izbijes.

Drugi lezaj, naravno, nije problem kao i stavljanje novih
 
Mozes doci sutra da pokusamo. Bitno je ne grijati lezajeve, da se ne sire i oni zbog topline.
Ako postoji i najmanji zub izbit cemo lezaj (kada zagrijemo nabu oko lezaja). Na rotaxovim masinama sam vadio lezaj balansne osovine tako sto sam grijao deklo oko lezaja, da je lezaj sam zbog sile teze ispadao iz kucista. Na zalost nemam izvlakac lezajeva, sada gledam da na Aliexpresu set kosta oko 25 dolara sa dostavom.
 
Ide van nema greske bez posebnog alata i grijanja
Sinisa je pedantan i svaka cast ali nitko me ne bi nagovorio da grijem dosjed lezaja u kotacu.

In and out 15 min.
 
EnduroLab said:
Ide van nema greske bez posebnog alata i grijanja
Sinisa je pedantan i svaka cast ali nitko me ne bi nagovorio da grijem dosjed lezaja u kotacu.

In and out 15 min.

Bok

Vec sam mu poslao poruku da nisam za zagrijavanje ali i dalje ne kuzim kak ga mozes izvuci bez alata?