Trebam pomoc u vezi projekta

Tarzan

Member
Zna li netko motor do 610ccm koji ima 90KS ili više i dva cilindra (da bude sto laksi)?

Stavio sam na glavni forum jer je tu sva mudrost  :mrgreen: ...

Hvala!
 
Jelena said:

da, stari monster bi ti bio dobar. nema bas  90 konja, mislim da ima oko 80 :misli: , ali mislim da jace od njega neces naci, a mozda bi se i on mogao malo pojacati.
 
wheelsurfer said:
da, stari monster bi ti bio dobar. nema bas  90 konja, mislim da ima oko 80 :misli: , ali mislim da jace od njega neces naci, a mozda bi se i on mogao malo pojacati.

Znam, ima i Aprillia sad 550ccm od 80ks (ili je krivi podatak naveden na aprilijinoj stranici??), ali problem je u tome što se na te motore još moraju stavljati restriktori na usis pa je 90ks nekakva minimala. Hvala na pomoci!

Ima jos koja ideja?
 
jolly the roger said:
jel ti to oces uzest masinu za formulu student? :jesus:

Cim su restriktori na usisu vjerojatno je za formulu student  8)

Decki pa sto nas ne angazirate i mi smo na strojarstvu, stovise svaki dan, iako se jolly uljenio  :mrgreen:
 
Tommee said:
Cim su restriktori na usisu vjerojatno je za formulu student  8)

Decki pa sto nas ne angazirate i mi smo na strojarstvu, stovise svaki dan, iako se jolly uljenio  :mrgreen:

Nisam ja u FSB racing teamu, mene je samo frend zamolio da im probam naći motor. Kako sam ja samo našao Aprilia 550ccm agregate reko ja pitat tu.
 
Tarzan said:
Nisam ja u FSB racing teamu, mene je samo frend zamolio da im probam naći motor. Kako sam ja samo našao Aprilia 550ccm agregate reko ja pitat tu.

nema previse v2 agregata od 600cc a da su vec tvornicki nasvirani. btw sta ce mu konjaza od 80ks kad se s restriktorom iz r6 toliko izvuce...dakle ako ce imat neto snagu od 80ks bez restriktora, s restriktorom moze imat samo cca 30% manje...
 
Mislim da je upravo agregat od r6-ice i bio gore  :misli: Ili se varam..ugl, cim i m treba drugi ocito ih stari nije zadovoljio...
 
Tommee said:
Mislim da je upravo agregat od r6-ice i bio gore  :misli: Ili se varam..ugl, cim i m treba drugi ocito ih stari nije zadovoljio...

ne da ih nije zadovoljio neg nemaju pojma kako ga sastavit...imaju auspuh ja mislim od soleta...klasa serdarevic,shacal,deak & co...

a cude se kako ekipa iz maribora s manjim budzetom ih dere...
 
malo sam gledao tu formulu i onak laicki mi se cini da ima dosta mjesta za olaksavanje elemenata ovjesa i smanjenja rotirajucih masa, ali kako sam ja tipicni hrvat, tako sam uvjeren da sam i tu u pravu  :mrgreen:
 
sid said:
malo sam gledao tu formulu i onak laicki mi se cini da ima dosta mjesta za olaksavanje elemenata ovjesa i smanjenja rotirajucih masa, ali kako sam ja tipicni hrvat, tako sam uvjeren da sam i tu u pravu  :mrgreen:

ima tam posla jedno 3 godine za olaksat :mrgreen:
 
Koliko god tamo bilo posla i mjesta za napredak ocito je najlakse sa strane lajat i kritizirat, neki tamo nesto stvarno i rade...  8)
 
Tommee said:
Koliko god tamo bilo posla i mjesta za napredak ocito je najlakse sa strane lajat i kritizirat, neki tamo nesto stvarno i rade...  8)

da samo sto je vecina njih na krivom mjestu. nemoj mi rec da je kuciste diferencijala Kune namjerno skraceno za 10 cm, radi olaksavanja :mrgreen:
 
jolly the roger said:
da samo sto je vecina njih na krivom mjestu. nemoj mi rec da je kuciste diferencijala Kune namjerno skraceno za 10 cm, radi olaksavanja :mrgreen:

Ne kazem da nema gresaka ali stvarno znam neke ljude koji se strasno trude...naravno, ima krivih ljudi na krivim mjestima ali to je tako...
 
Tommee said:
Ne kazem da nema gresaka ali stvarno znam neke ljude koji se strasno trude...naravno, ima krivih ljudi na krivim mjestima ali to je tako...

na trudu svaka im cast, al ak nemas znanje nemoj se gurat...
 
Tommee said:
Koliko god tamo bilo posla i mjesta za napredak ocito je najlakse sa strane lajat i kritizirat, neki tamo nesto stvarno i rade...  8)

ne kritiziram i ne pljujem  (y) aute sam slagal dok se vecina njih igrala u pjescaniku (barem oni stariji), nisam na FSB-u pa stoga nisam ni blizu projekta, samo primjecujem neke stvari a to nije uvredljivo nikome, pogotovo ako procitas post oni prisebniji ce pokusat iz posta izvuci stvari koje bi im mogle pomoci u postizanju boljeg rezultata, dakle ne vidim ko bi tu trebao biti uvrijedjen, oni ili ja ako to primjene i poboljsa im rezultate.  :mrgreen:
Treba samo pogledati neka starija rjesenja sa automobila (pri tome ne mislim na Golf, Kadett, vectru, ili slicno)
(y)
 
sid said:
malo sam gledao tu formulu i onak laicki mi se cini da ima dosta mjesta za olaksavanje elemenata ovjesa i smanjenja rotirajucih masa, ali kako sam ja tipicni hrvat, tako sam uvjeren da sam i tu u pravu  :mrgreen:
jel se mogu vidjeti kakve slike....opisi dijelova sa nekim dimenzijama itd.itd.
 
ja ih na zalost nemam, jedino ono kaj je u novinama objavljeno.
 
zvonko situm said:
jel se mogu vidjeti kakve slike....opisi dijelova sa nekim dimenzijama itd.itd.

prvi bolid se zvao kuna a ovaj novi se zove ris. agregat je r6, koriste se podesivi amortizeri za dh bicikle...