Trening za Alpe ovo ljeto, 25.05.2008.

miha_vg

New member
Još smo u nedjelju na susretu u Međimurju Paola i ja htjeli poći na Route 69 u Austriju, međutim vrijeme nam nije bilo naklonjeno, nekako je bilo oblačno i prijetila je kiša. Nema veze. Odgodili smo izlet za prvi slobodan vikend.

Pripremili smo se u subotu navečer, oprali motor, spremili najnužnije stvari u kofer i legli. Sva sreća da smo bili mrtvi umorni i brzo zaspali, tko bi dočekao jutro inače...
Krećemo ujutro u 9h i Velike Gorice, dižemo se na autocestu do Macelja, jer smo Zagorje već puno puta vidjeli, a vrijeme će nam biti dragocjeno vani.

Ulazimo u Sloveniju, na granici sve 5, prolazimo bez gnjavaže. Vole oni nas motoriste. Vozimo se kroz do Maribora držeći se ograničenja, jer su kazne rigorozne, kao što sami znate. Da je krajolik za fotkati, baš i nije, pa je Paola čuvala snagu za ''ono bitno''.

Dolazimo do Šentilja i pratimo cestu prema Grazu, a na rotoru skrećemo lijevo na rutu 69. Prolazimo lijepe gradiće Ehrenhausen i Leutschach. Krajolik i cesta kao stvoreni za vožnju motorom.

Ehrenhausen
eae18089.jpg


Biker cafe Route 69
42fbd620.jpg


Malo smo se i tu pofotkali uz kavicu
68642e09.jpg


Luu, jel možeš ti ovakvo srce skuhat, ha, ha?
9edfa46c.jpg


Ceste prema Eibiswaldu
b99d8ac0.jpg


d97cfaaf.jpg


b090fdf6.jpg


Malo prirode
2b1e3064.jpg


Samo za usporedbu u odnosu na prošlu godinu:

Prije
a9eec423.jpg


Sada
33686d0c.jpg




Opet malo prirode

c2147223.jpg


b7cb96a4.jpg


6898c5c1.jpg


Prema Klagenfurtu
53657119.jpg


Ajme, a kakvo je ovo umjetničko zdanje, ima i terasu i ostakljeni dnevni boravak
81369ce3.jpg


Došli smo u Bleibug, ali umjesto da posjetimo mjesto stradanja, posjetili smo benzinsku pumpu da natankamo i sasvim slučajno vidjeli ovo!!! Shit!!! Sva sreća da imamo sprej (pjenu) za krpanje gume u koferu. Prvo sam izvadio šaraf, ali sam ga ponovo ušarafio, jer je pjena izlazila van. Guma je, na svu sreću, izdržala do doma, a bilo je brzina i do 160 km/h. Da, dr., znam, puž sam, priznajem.
d0f9e52a.jpg


38942ea5.jpg


Nakon ovog nemilog događaja nije mi bilo svejedno ulaziti u zavoje malo brže i bojao sam se za gumu, pa sljedećih pola sata ne uživamo u vožnji i odgađamo posjet spomen lokaciji i pičimo za Klagenfurt.

4b75bb3a.jpg


Wörthersee

1a6043fb.jpg


Prolazimo kroz Klagenfurt i pičimo prema Veldenu gdje skrećemo lijevo dolje prema Ferlachu nadajući se da ćemo naći cestu prema Kranju. Zaustavljam bikera na Harley-ju i doslovce ga ''zaschprechavamo'' na mom sad već nelošem njemačkom (puno sam se napričao taj dan u Austriji, pa sam se ufurao  :mrgreen: )

a00aad49.jpg


Prema Kranju preko Karavanki, još uvijek Austrija
0d7c0a67.jpg


4d68ceda.jpg


Uh valaj smo se izvozali po serpentinama. Već sam i zaboravio na gumu. Moram priznati da sam ih fino prolazio  :wink:

546a75c4.jpg


Karavanke
328b555c.jpg


3a17d01d.jpg


035b91be.jpg


Dalje vozimo na Kranj i Ljubljanu (po ograničenju, naravno) i preko Grosuplja do Broda na Kupi i u Delnicama na autocestu za Zagreb. Nekih 150 km/h i brzo smo u Velikoj Gorici.

Krenuli u 9h, pred kuću došli u 22h. Čista vožnja, gušt i trošenje skupog benzina. Tri slanca, Coca-Cola 0.5, dvije kave i vrećica kroasana. Kilometar sat pokazao 723,3 km. Brinulo nas je samo što nam se roditelji brinu. Pičili bi mi u na Vršić i Mangart, ali... ima vremena.

Veliko hvala Paoli na fotkanju!  (y)  :hug:

Bilo nam je zaaaakon!!!  :thumb_up:



 
Pravo lijep đir, a posebno je dobro vidjeti one slike prije i sada.

Izgleda da je ispred tebe išao neki Ducati, pa ti je guma pokupila jedan od šarafa koji je njemu ispao  :LOL:


P.S. Da nemaš kartu s ucrtanom rutom kojom si prošao?
 
svakak said:
Pravo lijep đir, a posebno je dobro vidjeti one slike prije i sada.

Izgleda da je ispred tebe išao neki Ducati, pa ti je guma pokupila jedan od šarafa koji je njemu ispao  :LOL:


P.S. Da nemaš kartu s ucrtanom rutom kojom si prošao?

:mrgreen:

Evo karte, nažalost nemam program s kojim se preciznije ucrta.

95d7a8a2.jpg


Dakle:

VG-Macelj-Maribor-prema Grazu pa na rotoru na kojem je tabla ''69'' lijevo, pa samo pičiš-Ehrenhausen-Gamlitz-Leutschach-EibiswaldKrumbach-Lavamünd-Bleiburg-Völkermarkt-Klagenfurt-Velden am Wörther See-Rosegg-Sankt Peter-Sankt Jakob-Maria Elend-Ferlach-Kranj-Ljubljana-Grosuplje-Brod na Kupi-Delnice-Karlovac-VG
 
Dobar đir jedino mi nije jasno kako to da ste nakon Ljubljane naokolo išli doma.
Mislim da bi što se tiče prirode i pejzaža zanimljivije bilo vračat se od Ljubljane prema Zagrebu uz Savu. Litija-Zidani most-Hrastnik-Krško. Imala bi ti Paolica šta fotkat. Pitaj Chalu ak ne vjeruješ :mrgreen:
 
Adventurer said:
Dobar đir jedino mi nije jasno kako to da ste nakon Ljubljane naokolo išli doma.
Mislim da bi što se tiče prirode i pejzaža zanimljivije bilo vračat se od Ljubljane prema Zagrebu uz Savu. Litija-Zidani most-Hrastnik-Krško. Imala bi ti Paolica šta fotkat. Pitaj Chalu ak ne vjeruješ :mrgreen:

Ma bio tom rutom uz Savu nekoliko puta... A i namjerno sam išao okolo da se mogu normalno voziti. Onaj pravac uz Savu je vjerojatno pun murije, pa sam ga pokušao izbjeći. Nijedna patrola od Ljubljane do Delnica, a cesta fina  :wink:
 
miha_vg said:
Onaj pravac uz Savu je vjerojatno pun murije, pa sam ga pokušao izbjeći. Nijedna patrola od Ljubljane do Delnica, a cesta fina  :wink:

Super vožnjica (y)
Moja ekipa and mee,nismo imali problema sa janezima već nas čopili Austrijanci baš na 69-ci(dvojica sa dva motora).Kolega sa otvorenom joshimurom pilio i napilio :mrgreen:

Ovo zaljepljeno 7 dana prije i vrijeme poslužilo (y)
 
Dylan said:
Jesi li prolazio kroz Pörtschach na Wörther See? Znam, znam... 40 sati tjedno... 8)

Bravo! (y) 

Mislim da jesam, ne da mi se sad provjeravat u kartu  :wink:


...45 sati tjedno...  :shock:
 
KAMENI DJ said:
Super vožnjica (y)
Moja ekipa and mee,nismo imali problema sa janezima već nas čopili Austrijanci baš na 69-ci(dvojica sa dva motora).Kolega sa otvorenom joshimurom pilio i napilio :mrgreen:

Ovo zaljepljeno 7 dana prije i vrijeme poslužilo (y)

Mi smo rutom lagano kruzali, nismo preko nekih 110 km/h, tu negdje... U Sloveniji mi je glupo vozit se 80 km/h gdje je takvo ograničenje kad bez problema lagano kruzamo sa 110 km/h a da nitko ne nastrada... al ne, janezi vrebaju i za tih 30 km/h naježiš ko veliki...
 
miha_vg said:
Mi smo rutom lagano kruzali, nismo preko nekih 110 km/h, tu negdje... U Sloveniji mi je glupo vozit se 80 km/h gdje je takvo ograničenje kad bez problema lagano kruzamo sa 110 km/h a da nitko ne nastrada... al ne, janezi vrebaju i za tih 30 km/h naježiš ko veliki...

Mi smo krenuli na uspon od Lavamunda pa te povuče malo cesta a malo i lokalni testeri staza(Austrijanci i janezi) i začas se nađeš sa one strane zakona.Zato smo dalje nastavili "kruzerski" i sve ljepo razgledali i ponašali se kako nalaže europski-moto bonton :LOL: (y)
 
Po neznam koji put, Miha ti si moj idol.  (y)


Ja samo još moram naći sebi neku Paolicu, pa kako god se zvala, i eventualno nakeda zamijeniti za nešto poput tvog motora.
Na mom napravit 800 km u danu bilo bi više mučenje nego gušt... Ili si ja time samo pronalazim izgovor?


Još jednom, svaka čast. Uvijek kad vidim da ima u putovanjima tema koju je Miha napisao, sretan sam jer znam da je nešto zanimljivo, dobro napisano, sa odličnim fotkama, ...

Neću te više hvaliti, da nam se ne pokvariš  :mrgreen:
 
smarty said:
Po neznam koji put, Miha ti si moj idol.  (y)


Ja samo još moram naći sebi neku Paolicu, pa kako god se zvala, i eventualno nakeda zamijeniti za nešto poput tvog motora.
Na mom napravit 800 km u danu bilo bi više mučenje nego gušt... Ili si ja time samo pronalazim izgovor?


Još jednom, svaka čast. Uvijek kad vidim da ima u putovanjima tema koju je Miha napisao, sretan sam jer znam da je nešto zanimljivo, dobro napisano, sa odličnim fotkama, ...

Neću te više hvaliti, da nam se ne pokvariš  :mrgreen:

Hvala Smarty, ali ovo sa idolom...  :wink: Što su onda Darko Labaš, Nikola_M, AnteK, IB, Chala, Linza, Pudla, i drugi moto putnici... ajme di sam ja od njih...svjetlosnim godinama daleko... Pogledaj njihove putopise, dogodovštine... E to su dečki kao stvoreni da budu idoli... Barem meni jesu  :wink:
 
miha_vg said:
Hvala Smarty, ali ovo sa idolom...  :wink: Što su onda Darko Labaš, Nikola_M, AnteK, IB, Chala, Linza, Pudla, i drugi moto putnici... ajme di sam ja od njih...svjetlosnim godinama daleko... Pogledaj njihove putopise, dogodovštine... E to su dečki kao stvoreni da budu idoli... Barem meni jesu  :wink:

Ma njima naravno skidam kapu, ali opet... npr. Pudla ima 35 g. , a ti si tu negdje meni na blizu...pa radim usporedbu s mojim điradama :mrgreen:
A opet, dok si YBR-a vozikao, stalno sam čitajući tvoje dogodovštine mislio kako bi tek uživao da imaš pravu makinu za putovanja... I eto, sad imaš, makinu, Paolicu, i što je najvažnije puno dobre volje za putovanjima (Ja bi svakamo išao, ali opet uvijek nešto kompliciram sebi i ostalima, pa na kraju se sve svede na to da ja previše kompliciram. I na kraju zaključim da mi fali suvozačica, i da mi je ovog nakeda dosta nakon 300-tinjak kilometara, i tako to...). Ništa ti više ne treba....

Neću ti ništa više govoriti, samo daj neki novi putopis, ja znam da će biti zanimljiv  (y)
 
smarty said:
Ma njima naravno skidam kapu, ali opet... npr. Pudla ima 35 g. , a ti si tu negdje meni na blizu...pa radim usporedbu s mojim điradama :mrgreen:
A opet, dok si YBR-a vozikao, stalno sam čitajući tvoje dogodovštine mislio kako bi tek uživao da imaš pravu makinu za putovanja... I eto, sad imaš, makinu, Paolicu, i što je najvažnije puno dobre volje za putovanjima (Ja bi svakamo išao, ali opet uvijek nešto kompliciram sebi i ostalima, pa na kraju se sve svede na to da ja previše kompliciram. I na kraju zaključim da mi fali suvozačica, i da mi je ovog nakeda dosta nakon 300-tinjak kilometara, i tako to...). Ništa ti više ne treba....

Neću ti ništa više govoriti, samo daj neki novi putopis, ja znam da će biti zanimljiv  (y)

Ma to, mijenjaj Fazera za Stroma, to je prvo  :mrgreen: Drugo, nađi curu. Treće, posudi fotić. Četvrto, idemo.  :wink:

 
miha_vg said:
Ma to, mijenjaj Fazera za Stroma, to je prvo  :mrgreen: Drugo, nađi curu. Treće, posudi fotić. Četvrto, idemo.  :wink:

Akcijski plan...

Bit će nešto.  :mrgreen:

Ajde, bar fotić imam  :LOL:
 
Miha bas si legenda! Jako mi se svidjaju tvoji putopisi zacinjeni fotkama! Svaka cast majstore, a sto je najvaznije napredak u odnosu na proslu godinu je ocigledan :)