Tretirati kao pokušaj ubojstva ili šta ?!

Ucrtani JAVNI put ... na kojem NEMA privremene regulacije prometa ... BLA BLA ... mislim jebote .. stvarno ...

S obzirom na tvoju profesiju, zar ne bi trebao uložiti trud u to da nađeš nekoga tko je počinio kazneno djelo, umjesto što ideš jebati nekoga tko je u nekakvoj jadnoj teoriji mooožda (a nije) napravio prekršaj ...
 
  • Like
Reactions: zrakoplovac
Kad naša policija završi istragu, više ni sami ne budu znali kaj su istraživali :mrgreen:
Nije tako. Ok istraga traje, ali ako se neće murju zvat i da budu švrljali po šumi i tim idiotima neće baš bit svejedno jer pričamo o pokušaju ubojstva. Ovako oni i dalje budu postavljali žice, čavle il kao meni na Česmi našiljene štapove koji strše par cm od zemlje.
 
  • Like
Reactions: Santerior and gvo
iskreno, ti kvadovi su čista glupost.. osim ako je za u polje i za gonit ovce
 
Last edited:
  • Like
Reactions: Hrvoje
tako sam i ja mislio, dok nisam upoznao invalida, koji je prije stvarno
volio motore, :cool: ali sad može jedino ATV, jer pravi trike mu je preskup

...htio sam napisati - nikad ne znaš (y)
 
  • Like
Reactions: alpine
tako sam i ja mislio, dok nisam upoznao invalida, koji je prije stvarno
volio motore, :cool: ali sad može jedino ATV, jer pravi trike mu je preskup

...htio sam napisati - nikad ne znaš (y)
iz NG ... (y)
 
Ne znam jel to točno,al čuo sam da su Ameri još tamo 50-ih i 60-ih imali problema sa takvim žicama razvučenim prek ceste kao zamke za motoriste,pa su zbog toga počeli stavljat ape hangerse na bobbere i choppere.
1000042071.jpg

Koliko god to na tim vozilima nakaradno izgledalo i možda negativno utjecalo na upravljanje,možda bi bilo dobro da ekipa sa quadovima i kroserima (bar onaj tko vozi prvi u koloni) na svoja vozila stave ape hangerse,ili naprijed na quadove zavare neku šipku koja bi štitila vozače od tih žica i potrgala žice idiotima koji ih stavljaju.Kad bi im te žice postale neefikasne,valjda bi ih nakon nekog vremena prestali postavljat.
 
Ne znam jel to točno,al čuo sam da su Ameri još tamo 50-ih i 60-ih imali problema sa takvim žicama razvučenim prek ceste kao zamke za motoriste,pa su zbog toga počeli stavljat ape hangerse na bobbere i choppere.
View attachment 776134
Koliko god to na tim vozilima nakaradno izgledalo i možda negativno utjecalo na upravljanje,možda bi bilo dobro da ekipa sa quadovima i kroserima (bar onaj tko vozi prvi u koloni) na svoja vozila stave ape hangerse,ili naprijed na quadove zavare neku šipku koja bi štitila vozače od tih žica i potrgala žice idiotima koji ih stavljaju.Kad bi im te žice postale neefikasne,valjda bi ih nakon nekog vremena prestali postavljat.
Kroser sa ape?😄
 
Ucrtani JAVNI put ... na kojem NEMA privremene regulacije prometa ... BLA BLA ... mislim jebote .. stvarno ...

Sad je odjednom iskrsnuo pojam JAVNI? Do sada ga nije bilo, i bez njega nisi u pravu. Ako je JAVNI put, onda oK. No pravdanje kroz neke druge kriterije ne prolazi.

S obzirom na tvoju profesiju, zar ne bi trebao uložiti trud u to da nađeš nekoga tko je počinio kazneno djelo, umjesto što ideš jebati nekoga tko je u nekakvoj jadnoj teoriji mooožda (a nije) napravio prekršaj ...

Moja profesija trenutno i za ubuduće je umirovljenik, koji sa suprugom još uvijek ganja firmu sa dvije djelatnosti. I niti jedna nije traženje počinitelja kaznenih djela. A forum i odlasci svaki dan na terapije kičme i još nekih dijelova su zabava...
 
Ne razumijem se, al da li postoji ovdje neki pravnik ili tko već da može pojasniti da li privatna šuma i put koji vodi kroz nju znači da onda niti šetači, planinari i ostali pješaci ili kojekakva prometala ne smiju tamo prolaziti
bez odobrenja vlasnika i da li mora biti istaknuto upozorenje da je riječ o privatnom posjedu/šumi. Ili to vrijedi samo za ekipu na quadovima a ne na traktorima recimo. Pitam za prijatelja.
 
Pa nema tu generalizacije, pješaci najčešće mogu skoro posvuda, no to ne znači i da mogu motori i quadovi... glede traktora postoje zakoni, pravilnici i odredbe onoga tko upravlja šumom ili je vlasnik da odredi tko i što smije... znači ako je šuma u eksploataciji po nekom planu, sječa šume i slično, onda vozila koja to rade mogu pod određenim planovima i uvjetima, uz ovlaštenje, odrađivati kretanja tamo, no to i opet ne daje pravo i tebi da možeš...
 
a kaj je s lovcima?
Jer lovišta se protežu i kroz državne i kroz privatne posjede
 
Znači pješaci i biciklisti mogu bez pitanja a vozači quadova i motora moraju tražiti dozvolu?.🤔 Zar ne bi to onda moralo biti negdje na ulazu u šumu naznačeno? Ono tipa čija je šuma, tko smije, tko ne smije, pravila ponašanja i tako? Ono kao na ulazu u tvoje dvorište kad piše "oštar pas" ili "čuvaj se psa" tako da posjetitelj zna što očekivati ako uđe bez dozvole. Mislim, zar ne postoji neki zakon koji to definira?
 
a kaj je s lovcima?
Jer lovišta se protežu i kroz državne i kroz privatne posjede

Da, to je bananizma ove države jer je ustavno pravo privatnog vlasništva neotuđivo, a ispada da se svaka pijana budaletina sa puškom i cuckima može šetati po tuđemu... kod mene više ne jer je bilo incidenta i rekoh lovniku da me se njegov raspored lova nimalo ne tiče, i da kroz moj voćnjak i plantažu i šumu ne mogu ići da ne bi bilo problema, a oni neka pucaju gdje hoće, samo ne blizu mojih (domaćih) životinja... i od tada je mir, nadam se da će i potrajati, za zajedničko dobro.

Znači pješaci i biciklisti mogu bez pitanja a vozači quadova i motora moraju tražiti dozvolu?.🤔 Zar ne bi to onda moralo biti negdje na ulazu u šumu naznačeno? Ono tipa čija je šuma, tko smije, tko ne smije, pravila ponašanja i tako? Ono kao na ulazu u tvoje dvorište kad piše "oštar pas" ili "čuvaj se psa" tako da posjetitelj zna što očekivati ako uđe bez dozvole. Mislim, zar ne postoji neki zakon koji to definira?

Dobro pitaš, i sve to više-manje postoji, samo ta pijana bagra to ne razumije, oni misle da su zakon za sebe.

TI naoružani bolesni pijanci očito ne znaju čitati što piše na tabli "privatno"... oni smatraju da je cijela država sa svojim teritorijem njihova prćija.
 
Ne znam jel još uvijek pričamo o quadovima i motorima, ako da onda je ovdje sve jasno (ili nije?). Ako nema table ni upozorenja da je riječ o privatnom posjedu i što je zabranjeno i dopušteno (promet kojih vozila i sl), i ako policija dotičnoj gospodi nije napisala kazne (ili možda je🤔), što bi značilo da zakon nije (ili je?) prekršen...onda je vožnja zakonski dopuštena...ili možda ne🤔?