Tretirati kao pokušaj ubojstva ili šta ?!

Nepoznavanje zakona te ne opravdava pred istim. Ako vidiš otvorena vrata od stana ili kuće to ne znači da možeš ući unutra i pogostiti sadržajem špajze ili frižidera i malo prileći na trosjedu pred televizorom i poslije reći da nigdje nije pisalo da se ne smije.

Lolo
 
U tom slučaju znaš da ulaziš na privatno vlasništvo i ako te vlasnik uhvati i zove policiju, biti ćeš kažnjen? Da li je policija dotičnoj gospodi ispisala kazne zbog vožnje na području na kojem je to zabranjeno🤔
 
Zakaj bi znal, jel piše na ulazu, koja je razlika između vlasništva nad stanom, kućom, dvorištem, oranicom ili šumom? Manje više sve ima vlasnika nebitno jeli u pitanju fizička ili pravna osoba, općina, županija ili država samo je većini pojam vlasništva stan, auto ili motor i to se kao ne bi smjelo dirati, a ostalo tko j...e jer ne piše na svakom drvu ili stabljici kuruze da je privatno. U ovom slučaju ne zauzimam stav jer kako sam napisao akcija izaziva reakciju, istina radikalnu, koja je mogla završiti kobno i o tome sam pričal još prije desetak godina da nebu dobro završila samovolja pojedinaca koji su se znali provozati po planinarskoj stazi sv. Leopolda Mandića, Premužićevom stazom, Činovničkom livadom, Hajdučkim vratima, ovjekovječeno videom i fotografijom ovdje na forumu. Danas je neusporedivo veći broj enduro i quad vozača i samim time bu sve više ekscesa koji će vjerojatno rezultirati promjenom zakona gdje će ti biti zabranjena vožnja van asfalta osim u nekim rezervatima koji će to naplaćivati.


Lolo
 
  • Like
Reactions: Nino777
Sve 5 👍🏻
Ali rasprava je otisla skroz krivo.
Naravno, ako je privatni ili državni posjed, a put (ucrtani jos k tome) ide kroz/pored njega, pa nemres ti krojit pravdu i zatvarat to na svoju ruku, ko da cijelu ulicu zatvoris jer je tam tvoja kuca lol.
Dosta sam se prije s bajkom vozil po okolici kž, i bilo je jedno 50% vise tih poljskih puteva, a danas muži zaoru sve kaj mogu zaorat, za jbna 2 reda kukuruze više, tak da drugi ne mogu do svog polja doć, dakle putevi nestaju.

No, ok, poremeti mi se nkj u glavi i ja iz nekog razloga nedam prek svoje šume jer sam jebeni retard pa bum postavil minsko polje oko šume, ko najebe-najebe jebiga, to je ok, jel’ tak??

Dakle, short story long, to je ubojstvo iz nehaja. Točka.

Staviš lijepo znak, broj telefona, argumentiraš ekipi zkj se baš po tvojoj šumi ne smije prolazit i 99% je to to.
Svaki pokušaj oštećivanja tuđe imovine osuđujem, ali i postavljanje zamki na svoju ruku da se nekom šteta napravi, ili nedaj Bože smrtni slučaj, također!
 
Last edited:
Upravo to i pokušavam reći. Puno planinarim i nailazio sam na znakove i da je promet motornim vozilima zabranjen, kao i na rampe koje su nekad zaključane, nekad ne. Nikad me nije zanimalo tko je vlasnik i to nije ni bitno. Da je pisalo da je pješacima zabranjeno, okrenuo bih se i otišao drugim putem. Ovdje je ključno da policija, koliko znamo, nije utvrdila kršenje zakona od strane vozača i točka. Neki si uzimaju za pravo da sami donose pravila i kroje pravdu samo zato što oni misle da tako treba biti.
 
Koje mrtvo ubojstvo iz nehaja? Ne vidim, na sreću da je netko ubijen.
:misli:
 
  • Like
Reactions: bianconero
Da je vlasnik stavia lanac ili konop sa zastavicom, ok... ali ovo je čisti pokušaj ubojstva, i to vrlo podmuklog.

osobno mislim da šuma nije misto za vozit motorna vozila iz čiste zabave (i sam vozim terenca) ali to je druga tema.
 
Last edited:
Koje mrtvo ubojstvo iz nehaja? Ne vidim, na sreću da je netko ubijen.
:misli:
Na Grobniku je. Prije 2 i pol godine ako se ne varam. Dečko 20-ak godina.


 
Sad je odjednom iskrsnuo pojam JAVNI? Do sada ga nije bilo, i bez njega nisi u pravu. Ako je JAVNI put, onda oK. No pravdanje kroz neke druge kriterije ne prolazi.



Moja profesija trenutno i za ubuduće je umirovljenik, koji sa suprugom još uvijek ganja firmu sa dvije djelatnosti. I niti jedna nije traženje počinitelja kaznenih djela. A forum i odlasci svaki dan na terapije kičme i još nekih dijelova su zabava...
Bilo ga je, samo ti uobičajeno čitaš samo ono što želiš, kako bi posljedično tvom prethodnom zanimanju mogao srati i pametovati ..

A pošto si umirovljenik, očito je da imaš puno više praznog hoda nego što si ga i previše imao dok si bio u službi, pa imaš mišljenje o svemu u teoriji, ali u praksi znaš i dalje samo teoretizirati ..

Stvarno nemaš pametnija posla (u međuvremenu dok ganjaš papire) nego biti poklopac tamo gdje nema lonca .. ?!?

Jeboteled, imam osječaj da kad bih postavio ovu istu temu ali da sam na strani ovih koji postavljaju žicu, ti bi našao milion i osamsto teorija koje bi bile protiv toga .. :D
 
  • Like
Reactions: diesel power
Koje mrtvo ubojstvo iz nehaja? Ne vidim, na sreću da je netko ubijen.
:misli:
Na sreću nije ... ;)

Ali na žalost, bilo je smrtnih slučajeva izazvanih istim nestašlukom ..
 

Attachments

  • zica.jpg
    zica.jpg
    58.9 KB · Views: 0
kad normalan čovjek samo vidi, a gdje doživi nešto slično, koliko
god mrzio, motore ili bilo što drugo, mora zaključiti kako se radi baš o zlim kretenima,

prvo pomisliš, ako ga već smeta i radi ovo, što bar ne stavi te
"zamke" niže, kao upozorenje ili
čak i natpis, nego baš želi nekoga dekapitalirati 😡
 
  • Like
Reactions: ZP1993
Da je vlasnik stavia lanac ili konop sa zastavicom, ok... ali ovo je čisti pokušaj ubojstva, i to vrlo podmuklog.

osobno mislim da šuma nije misto za vozit motorna vozila iz čiste zabave (i sam vozim terenca) ali to je druga tema.
Slažem se. Imam rastegnut konop (uz natpis privatni posjed) na kojem su crvene zastavice koje se iz daleka vide. Na visini od nekih 50 cm od tla. Postavljanje žice na toj visini je s namjerom ozljeđivanja, a ne upozorenja.
 
meni "nije" jasno što nekoga uopće smeta što mu prolaze ljudi kroz šumu 🤔

i ja sam imao par šumetina, a i žena, sve djedovine, pa sve isprodavao, jer više me je nerviralo kad se neka druga ekipa, zaleti s ozbiljnijim strojevima, pa "nestane" više kubika 😁

aj' ti voćnjaćici i sl. što je netko spomenio, ali prave šume 🤐
 
meni "nije" jasno što nekoga uopće smeta što mu prolaze ljudi kroz šumu 🤔

i ja sam imao par šumetina, a i žena, sve djedovine, pa sve isprodavao, jer više me je nerviralo kad se neka druga ekipa, zaleti s ozbiljnijim strojevima, pa "nestane" više kubika 😁

aj' ti voćnjaćici i sl. što je netko spomenio, ali prave šume 🤐
Imam i nekih borovih šuma. U jednu dolaze i speleolozi pa se spuštaju u jamu. Neka ide ko hoće u njih, dok god štetu ne radi. Maslinici su druga priča.
 
Jedini motiv ovih koji stavljaju žice je da nekoga ozlijede. I uživaju i natežu jalovu kožicu dok maštaju o dekapitiranim motoristima i ADV-ovcima.
Sve ove druge priče, o privatnim šumama, o smetanju divljači, o uznemiravanju pješaka su kenjaža. Ako ne vjerujete, idite se provozati šumskim putevima kroz Sloveniju, svi na neki način žive suživot.