Trip report

Freshman

Active member
Toliko ustvari rijetko imam priliku otisnuti se malo motorom od doma, da kad to napravim odmah sam pun dojmova.
Dakle, otisnuli se jučer u cik zore moja bolja polovica i ja put Dalmacije, odredište otok Vir. "Pila" pripremljena, mi propisno zabundani a vrijeme idealno. Odlučili smo ići samo starim cestama, dakle stara karlovačka, Karlovac, Slunj, Plitvice. Na izlasku iz Karlovca kolona autiju mili, a mi šišamo. U Slunju tankiramo i idemo dalje. Motora na cesti jako malo, možda je bilo još prerano. Dolazi Udbina, i odlučujemo se ponovno za staru cestu preko Velebita. I to je bio definitivno najljepši dio puta. Cesta izgleda nestvarno prazna, naprosto te vuče naprijed i uživaš u svakom zavoju. Kao da je stvorena za moj "fun bike". Na autoput se ukljućujemo samo da bismo prešli maslenički most i to zadovoljstvo plaćamo 3 kune. Stižemo na Vir sa puno manje muke nego prošli put, prije skoro godinu dana. Navečer, kaže moj suvozač, ajmo nekud van. Kud, pitam ja. Ona izvuče novine i veli, kod Novalje ti je nekakav izbor za miss motora, ajmo to pogledat. A ja, ko drogiran, iako mi je ostalo u sjećanju s ovih stranica da je to drugi vikend, pristanem. Pogledam na kartu kolko ima do tam, i učini mi se ne više od 40 km. I ništa, sjednemo mi oko 22 h opet na motor i pravac Zrče. Bura puše, na trenutke i dosta jako, cesta mračna i prazna. Negdje kod paškog mosta skužio sam da sam gadno fulao u procjeni udaljenosti, ali sad nemreš nazad. A i mislim si, bit će sigurno i ekipe s foruma, pa zašto ne. Uglavnom, nakon cca 90 km približavamo se mi Zrču. Na parkiralištu 4 auta i nijednog motora, odma mi je bilo nešto sumnjivo. I naravno, dođem do šanka a momak veli, je, to ti je to, ali si promašio tjedan dana. Meni mrak na oči. Skoro je ponoć, bez popijene cuge (jer mi nije bilo do toga) sjedamo ponovno na motor i ponovno 90 km do Vira. Stišćem do granice kritičnoga jer sam ljut sam na sebe kak "sam se dao navuć". Negdje iza 1 ujutro dolazimo na Vir i bacam se ko krepana krava u krevet.
Danas, povratak za ZG. Prognoza koma, trebali smo po planu krenuti iza roštilja ali mijenjamo plan i krećemo oko 11.
Prva kiša lovi nas već kod Murvica, stajemo i navlačimo kišnjake. Malo sunce, malo kiša i eto nas na Plitvicama. Uzimamo break. Na cesti sad ponešto motora, uglavnom solo austrijanera i švaba sa bemburama. Kulturno pozdravljaju u prolazu.
Kod Slunja prolom oblaka. Lijeva ko iz kabla al ne stajemo. Vozim u koloni, vidljivost nikakva, dižem vizir jer od bloody kiše ništ ne vidim. Motoristi stoje u grupama ispod drveća sa strane ali mi ne.
I napokon, pred Karlovcem kiša prestaje i dalje po relativno suhom do doma.
Evo sad sušim mokre gojzerice i skidam boju od rukavica s ruku.
Sorry kaj sam odužio, al eto malo da podijelim s vama svoje dojmove.
 
Jebeno si me zapalio s ovim dijelom o prelasku Velebita. To mi je uz još neke dijelove jadranske magistrale najdraža dionica u HR. Nema jačeg feelinga nego kad prođeš tunel i odjednom te "opali" nekoliko stupnjava viša temperatura zraka i onaj prepoznatljivi miris mora i borova. Još kad si napisao "nestvarno prazna cesta"....ma mrak... (y)
 
A kaj da ti velim...mene danas ulovila tuča dok sam se "klatio" sa GSX-R 750 po okolici Zagreba :shock: ali kaj je to za mene i jednog Suzukia :LOL:
 
Baš mi je drago da si uspel napravit malo veći "đir".Reci mi kak ide KLE.Jel naš prijatelj Babo to dobro sporihtal? :mrgreen: .Bok.
 
2 Mate: Poslije ove vožnje po Velebitu, rekao sam "Dolje autoputevi!". Znaš onaj filing kad ti se posloži cesta + motor + vrijeme. Ma toliko sam se dobro osjećao poslije te dionice da je to neopisivo. Treba stvarno biti oprezan tuda i ne zaigrati se previše.

2 Bandit: A di je SeVe? Kaj na jahti?

2 Koko: Babo ga je složio svjetski.

Btw, sad vidim u dnevniku da se Vedran, koji mi je slagao wingsa, skršio s motorom i da je u bolnici. Pa stvarno bed.
 
Danas ujutro u Ražancu ( blizu Zadra a gleda na Velebit ) spojilo se nebo i zemlja...pucaju nebeske strijele sve u 16 ! U 9.30 krećemo ja i moja bračna polovica zabundani u kišnjake i spremni na najgore te krećemo odmah nakon što je kiša stala u crnilo prema Velebitu i Lici...I onda mi se dogodi ono što mi se skoro uvijek događa....znojim se ko tuljan u Maksimiru a CIJELIM PUTEM skoro suha cesta i ni kapi kiše ! Tu i tamo mjestimice vlažno po cesti ( Plitvice ). A da nisam imal kišnjak znam kaj bi bilo...Po putu bez gužve a tu i tamo neki kretenčić napravi kolonicu tam di nitko ne može pretjecati...I onda stignemo u Zg. a ono upravo prestao potop tak da sam si ipak zmazal motor do doma po lokvetinama ! :anger:

U subotu sam išao dolje solo oko 12.30 i već na autoputu gužva ! Od izlaza iz Karlovca sve do iza Korenice kolone Mađara, Čeha i ostalih turista , nemreš bilivit...vozio sam uglavnom po lijevoj strani cijelo vrijeme puta i stvarno mi nije bilo svejedno od tolikog prometa...kaj bude tek drugi vikend !? Po njemačkom zakonu ode šara valjda doživotno :pandur: , ali ja se drukčije ne mogu i ne znam vozit jbg-a ! Jadni stranci-bikeri čekaju u koloni pred Slunjem među autima...mašem im da me slijede ali odustaju nakon par stotina metara...nije to za njih . Na Tiffonovoj benz. prije skretanja za Posedarje točim : 209 km na trip brojčaniku i 11.8 l ! Pa jebote kaj ide na zrak ?? :mrgreen: Odmah je dobil pusu u onaj zeleni kljun ! :ruza:

Zg-Ražanac u svakom smjeru točno 2.5h , u jedan sa suvozačem a u jedan pravac po gužvetini...sve u svemu lijepa đita ...naročito kad ne pokisnem! :peace: :wave:
 
Freshmen, kralju! Opravdao si nadimak :mrgreen:
 
mate said:
Nema jačeg feelinga nego kad prođeš tunel i odjednom te "opali" nekoliko stupnjava viša temperatura zraka i onaj prepoznatljivi miris mora i borova... (y)

Zato ja volim prolaziti kroz sv. Rok....
Ali mislim da ću sljedeći put na Velebit! (uvijek fulam kod Udbine pa završim na autoputu :mrgreen: )