tuđa iskustva su dragocijena.

duka

New member
postoji jedan yamahin ovlašteni servis koji vodi jako fini momak. Problem je u tome što dotični radi sa valvoline uljima koje nikad nisam koristio. jako je povoljno, što me usput još više muči. jednostvno mi ne zvuči. slobodno se izrazite. trnutak odluke je, pa bi mi vaše mišljenje mnogo koristilo. radi se o valvoline synpower sae 10w - 40. unaprijed zahvalan
 
Koristio sam Valvolina na Yamaha Diversion i nakon 6000 km kod promjene je bilo još ok :) zadovoljan.....eto..moje iskustvo
 
Na SuperTenereu koji je bio dosta izlaufan i jak potrošač ulja prvo sam koristio Valvoline 20-50 polusintetiku. Mislio sam potrošnja ulja je sasvim normalna stvar i ako troši jednu marku onda će isto toliko trošiti i neku drugu. Međutim jednom sam iz eksperimenta probao Motul polusintetiku i nastala je drastična razlika.
Sa Valvolinom je potrošnja ulja postala zamjetna nakon pređenih 800 km, a sa Motulom tek nakon 1500. Nakon 6000 km bilanca je slijedeća: Valvolina dosipano cca 3 litre, a Motula 2,3.
Što se tiče Valvolina-može još samo onaj rijetki sprey za lanac-ako ga još ima za kupiti i ništa drugo.

Automobili i Valvolin su nešto drugo, ali motocikli i Valvolin - što se mene tiče više to ne ide zajedno.
 
eto znači nisam jedini sa predrasudama naspram valvolinea. ne preostje mi drugo nego probat. ako mu se u 5k km( koliko ja držim ulje u mašini) nešto dogodi morat ću napravit sranja. sad koristim silkolene comp 4 (polusin) i zadovoljan sam učinkom. možda dam i uzorak na analizu radi usporedbe. tks!
 
duka, jel bitniji majstor ili ulje? Ako je tip ok i imaš povjerenja u njega, inzistiraj da doneseš svoje ulje i gotovo. Zašto eksperimentirati sa nečim što ti se već u startu ne sviđa? Analiza ti nije potrebna, testiranja i iskustva su pokazalada trenutno koristiš jedno od najboljih plusintetičkih ulja za motocikle.
 
bool said:
duka, jel bitniji majstor ili ulje? Ako je tip ok i imaš povjerenja u njega, inzistiraj da doneseš svoje ulje i gotovo. Zašto eksperimentirati sa nečim što ti se već u startu ne sviđa? Analiza ti nije potrebna, testiranja i iskustva su pokazalada trenutno koristiš jedno od najboljih plusintetičkih ulja za motocikle.
To nije nikakav problem,dapače lik mi je tu opciju sam ponudio. Bool pretpostavljam da voziš hondu varadero. koje ulje koristiš, mislim polusin ili full sin i što honda preporučuje za isti?
 
po mom saznanju većina ulja pa i valvoline nije isti u hrvata kao i vani.
?????
možda je, bez obzira na koje se ulje odlučiš, dobro ga kupiti negdje vani!