TUONO ILI SUPER DUKE

urarmili said:
Mislim da i nisu tako različiti mada sam imo priliku vozit samo tuona jerbo oba imaju oko 130ks.oba su nakedi(recimo) rezervar su sad na vojvodi povećali pa stoga nemislim da je samo za jurcanje gradom a za koji se odlučit ja svoj glas dajem vojvodi
ništa ja loše nisam mislio reći ...  (y)

i jedan i drugi motor su mi jebeno dobri, ali recimo za mene i moje želje nisu, jer im fali vizir ... to je sve ...

Znao sam čuti komentare od vlasnika takvih motora da je sve uredu, da nema zamjerki, kvarova, itd, ali da bi ih najrađe mijenjali za nešto drugo jer su im prejaki udari vjetra na otvorenoj cesti.... Pa sam zato rekao da prvo treba odlučiti kakvu vožnju želi i očekuje od motora..  (y)
 
demza said:
Omeksavanje straznje kocnice koje se dogadja najcesce nakon izmjene straznje gume (citaj: skidanja kotaca). Nije drasticno i nema razloga za brigu... Problem je poznat jos od prvog modela RSV kada se pocela kriviti toplina, tj blizina stražnjeg cilindra i lajtunga. Nadalje se krive brtve kocionog sistema, pa neadekvatno ozracivanje,pa... Postoji milijun nagadjanja, ali serviseri imaju svoje tajne kako rijese taj problem i rijese ga.
Resetiranje displaya (cesto na USA modelima) koje se rjesava gasenjem motora i ponovnim paljenjem. Mizerno.

Eto.

Hvala na pojašnjenju  (y)
 
Sporier5 said:
Pitanje jel imao tko kakvih već problema sa tuonom, nekakve reklamacije ili nešto sl.  :misli:
Evo problemčići iz prakse, a ne iz teorije

Dakle, bilo ih je, ali su zabavni i beznačajni  :mrgreen:
Od 23.01.2007. (0000km) do 29.03.2007 (3000km)
Zadnja kočnica se "nazračila" bez mijenjanja gume. Odzračena.  :mrgreen:
Ušla vlaga u sat. Sat zamijenjen.  :mrgreen:
Neki detalj sa paljenjem, kumplungom i kretanjem na zadnjem koji mi se ne da objašnjavati. Riješeno sa UHU ljepilom.  :mrgreen: :mrgreen:

 
Pa ne djeluje baš kao najpouzdaniji motor u klasi  :palacdolje:  , ali je sigurno najljepši  (y)

Hvatanje trebica po JaRRunu not bed  :mrgreen:
 
Hrvoje said:
Evo problemčići iz prakse, a ne iz teorije

Dakle, bilo ih je, ali su zabavni i beznačajni  :mrgreen:
Od 23.01.2007. (0000km) do 29.03.2007 (3000km)
Zadnja kočnica se "nazračila" bez mijenjanja gume. Odzračena.  :mrgreen:
Ušla vlaga u sat. Sat zamijenjen.  :mrgreen:
Neki detalj sa paljenjem, kumplungom i kretanjem na zadnjem koji mi se ne da objašnjavati. Riješeno sa UHU ljepilom.  :mrgreen: :mrgreen:


e sad me živo zanima taj problemčić koji je rješen s ljepilom :misli: :mrgreen:
 
urarmili said:
e sad me živo zanima taj problemčić koji je rješen s ljepilom :misli: :mrgreen:
http://www.motori.hr/forum/index.php/topic,44097.msg833346.html#msg833346  :mrgreen:
 
Zahvaljujem , dobio sam sve potrebne informacije dali još ima lanjskih na akcijama. Nema više niti jedan primjerak ovih motocikala u HR.
 
sve ovisi kakav si ti igrač i što ti  bolje leži i naravno koliko si novčano jak :jesus:
 
rbubas said:
sve ovisi kakav si ti igrač i što ti  bolje leži i naravno koliko si novčano jak :jesus:

:misli: :misli: hm kaj bi to trealo znaćit da oni ko voze Tuona i SD-a imaju pun q para???  :misli: istina SD je nekih 12tkn skuplji od Tuona a nije ni Tuono neki jeftilen  :?
 
strasilo said:
Stari, ma svaka čast na oba motora, ali nemoj me krivo shvatiti... Uspoređuješ dva totalno drugačija motora.... A meni pomalo takve dileme ne idu pod kapu ... Kad sam sa sobom budeš načisto kakvu vožnju želiš, nećeš imati ama baš nikakvu dilemu između ova dva motora...  (y)

bilo bi mi jasno da si usporedio recimo R6 i 636 ... ili tuono i Z1000(750) ... ali ovo mi nije logično  :misli:
ne kužim kaj ti nije logično! :misli:
Pa nemreju bit sličniji, ista koncepcija, ista klasa...
Btw moj glas Tuonu
 
daj uzmi DUKA vidiš da tuona ima ko salate :mrgreen:
 
Shoky said:
ne kužim kaj ti nije logično! :misli:
Pa nemreju bit sličniji, ista koncepcija, ista klasa...
Btw moj glas Tuonu
meni to nije isto, pa me džebi...  :misli:

ali dobro...  (y)
 
super duke...osobno ne vjerujem baš talijanima.  :? iako mi je tuono preljep.
A dalje se neupuštm u raspravu  :mrgreen:
 
RSV TUONO said:
daj uzmi DUKA vidiš da tuona ima ko salate :mrgreen:

svaki k.... vozi tuona opće nije fora 
h020.gif
 
1. KTM Superduke
2. Ducati S4R
3. Moto Guzzi Sport  :shock:

Ne znam vise ni za jedan model na snizenju, ali se nadam SuperDukeu 2007. na zimu... pod bor.  :mrgreen: