Tura po Jadranu

Pasmaters

Active member
Nakon dvije godine napokon da provedem neko kvalitetno vrijeme sa svojim frendom iz osnovne! Pošto se kompa (Damir) odselio poslije srednje škole u Južnu Afriku u potrazi za boljim životom, rijetko ga viđam. Tako da smo morali ovo malo vremena iskoristiti kako spada! A di češ bolje od ture po Jadranu?! (y)
Damir je došao sa svojom dragom iz J.A. Amandom nabrijani na turistički obilazak, dok smo Ana i ja bili turistički vodići!
Imali smo u planu provesti 5 dana, ali se "nažalost" odužilo na 7.
Crikvenica nam je bila početna točka Jadranske ture. Odlučili smo prvu noć provesti tulumareči na Novalji, pa smo krenuli za Priznu na trajekt. Cesta od Senja pa do Prizne je kao iz raja; pregledni zavoji i savršen asfalt, čista uživancija! (y)
Od tulumarenja na Zrću na kraju nije bilo ništa, iz razloga kaj na Zrću nema nikoga!! Diskaći nabijaju, a na parkingu 2 auta i 3 skutera (pretpostavljam od konobara)... :palacdolje:
Sutradan prešli cijeli Pag i vratli se na obalu preko mosta (cesta od silaska sa trajekta pa do Paga je savršena i definitivno na top 5 ljestvici)!

Sljedeće odredište nam je bio NP Paklenica! Preporučam svima koji bi htjeli uživati u prirodi a nemaju baš kondicije! Fotke ne mogu dočarati ljepotu Paklenice, tako da za "UAU efekt" morate biti na licu mjesta!




Poslije Paklenice smo bježali od kiše koja nam je stalno bila za petama pa smo odlučili zaobići Zadar i svratiti u povratku!
Pogled sa Masliničkog mosta:

Par dana poslije je Mario poginuo u blizini... da sam barem znao šta će se desiti čekao bi na tom zavoju... :(
Kratka stanka na Vranskom jezeru:

i gas za Murter, gdje smo prespavali kod Damirove familije! Ti dragi ljudi su nas nahranili, dali nam smještaj i provozali oko otoka sa gumenjakom koji je prvo imao neke tehničke probleme:

ali kada smo to riješili, bili smo spremni:

Pogled na Murter:

3 dan krećemo za Čiovo! Kratko stajanje u Vodicama:

Opet bježimo od kiše pa preskačemo Šibenik koji je u planu za povratak!
Cestu iza Šibenika preporučam zbog odličnog asfalta i brzih zavoja! 5+   
Nakon kratke stanke u Primoštenu stižemo u Trogir i Čiovo gdje smo prespavali kod Damirovog tetka (koji mu je posudio motor za ovo putovanje (y))
Ujutro pičimo za Split gdje je afrikance fascinirala stara jezgra:


a mene parking samo za motore :mrgreen: :

Iz Splita krenuli cestom za Sinj i preko Trilja(valjda :misli:) se spustili na Makarsku rivieru. Preporučam tu cestu jer vodi uz kanjon rijeke Cetine, a i izbjegava se cesta Split-Omiš gdje su uvijek gužve.

Skočili na kupanje u Brele i kasnije krenuli za Makarsku. Nismo daleko stigli jer se sa Biokova spustio pljusak, tako da smo bili primorani stati u Baškoj Vodi gdje smo i prespavali!
Ovaj zvonik proizvodi takav zvuk da misliš da si u raju, ali nakon nekog vremena dopizdi jer zvoni svakih 15 minuta! Ja bum u pakao! :mrgreen:

Sljedeći dan prva stvar za vidjet je bio vrh Sveti Jure na Biokovu! 27km u jednom smjeru, samo 1. i 2. brzina! Jedno od najljepših iskustva na motoru!
Na pola puta prekrasan pogled na Makarsku Rivieru:

Vrh:





Poslije Sv. Jure gas prema Dubrovniku! Mali milijon stajanja radi fotkanja;
Pogled na Lopud , Šipan, Jakljan itd:


Simpa:

Nakon nekog vremena nam se nije dalo ni ustajat sa motora jel smo stajali svakih 15 minuta zbog fotkanja:


I napokon Dubrovnik:




Po noći:





Vidikovac:



Sa Šibenskog mosta na povratku:
pogled na Zaton



i Plitvice:

pa se ti kupaj :shock:



To je to! 2000km!
Pravi junak ovog puta je moja Ana koja je nosila ruksak od 15kg oko 1000km a da nije ni pisnula! :D
Pozdrav mojim dragim prijateljima koji ovo čitaju iz Johanesburga! (y)










 
Veri nice- (y)  (y)
 
Bull shit :jesus:

P.S.
Srki style :mrgreen:
 
Šteta što vam je Jadran samo do Dubrovnika... :palacdolje:

Inače ostalo, veoma lijepo... (y)
 
Da 100 puta prođem tom dionicom uvijek bio bio pun dojmova.
Pasmaters, lijepo. Imaš par stvarno OK fotki.
 
Gasho said:
Šteta što vam je Jadran samo do Dubrovnika... :palacdolje:

Inače ostalo, veoma lijepo... (y)
Nažalost bili smo vremenski ograničeni i nismo ni stigli sve obići što smo planirali! Tako da odlazak preko granice nije dolazio u obzir! A i da smo imali vremena ja sam svoju putovnicu izgubio negdje u Gorskom Kotru; zaboravio sam zakopčati cifršlus na tank torbi i jednostavno je izletjela.... osjetio sam nešto na nozi, ali sam mislio da je neka mini ptica... :mrgreen: Sva sreća da je od frenda ostala u torbi jer bi morao ostati u hr dok ne izvadi novu... :shock:
Drugi put!! (y)
 
Sve u redu, mada u CG možeš i sa osobnom... (y)
 
Gasho said:
Šteta što vam je Jadran samo do Dubrovnika... :palacdolje:

Inače ostalo, veoma lijepo... (y)

ne brini Gasho, mi ti stižemo oko 26og u tvoj kvart  8)
 
Adventurer said:
Šokre odlično si to odradio (y)
Kaj to znači da buš konačno počel putovat i pisat putopise? :mrgreen:
A da me se pita rađe bi rundao po Grobniku, ali ovakvi đirevi me uvjek iscrpe financijski....nemoš ovce i novce!
Zovem te sljedeći tjedan za cugu!! (y)
 
to se zove uzivancija... (y)
 
a zato ni traga ni glasa o tebi  (y)
vidim da vam je bio super da ste se fino provozali i bili svugdje,svaka čast fino si to prezentiral,pravi šatoRRaški putopis+ dobre fotke= (y) (y) (y) (y) (y) (y)
 
kapa dolje,pasmaters  (y)
 
Veliš vidikovac u Dubrovniku. Nije l to možda križ? :mrgreen:
Svaka čast. Predivne fotke.
 
Pasmaters said:
A da me se pita rađe bi rundao po Grobniku, ali ovakvi đirevi me uvjek iscrpe financijski....nemoš ovce i novce!
Zovem te sljedeći tjedan za cugu!! (y)

Pijanduro jedna. :mrgreen:
Pijanac jednom pijanac cijeli zivot :jesus: :mrgreen: