TURSKA MOTOROM

Tonac1974

New member
Pozdrav svima, imao bi par pitanja vezano za Tursku jer planiram sredinom 10 mjeseca odvoziti cca 10 dana po Turskoj centralni i Južni dio( do Kapadokije najdalje)
Da li je potrebna međunarodna dozvola?
Po pitanju motora jeli dovoljan zeleni karton uz prometnu?
Gdje kupiti vinjete za auto put i u kojoj vrijednosti( većinu bi vozili van autoputa ali morati čemo i njega koristiti)
I ako imate koji savjet šta pogledati od zanimljivosti?
Unaprijed hvala

Poslano sa mog SM-N960F koristeći Tapatalk

 
Motor registriran minimalno 6 miseci, kao i osobni dokumenti, osobna ca cipom. Ima jos detalja al neznam sad napamet posto ja neidem  :D moji iz kluba idu za Tursku 15.09
 
Međunarodna vozačka dozvola izdaje se odmah i vrijedi najviše tri (3) godine, odnosno do datuma isteka hrvatske vozačke dozvole ukoliko ona ističe ranije. Dozvolu mogu dobiti i strani državljani pod uvjetom da posjeduju hrvatsku vozačku dozvolu. Međunarodna je vozačka dozvola obavezna ukoliko se upravlja vozilom stranih registarskih oznaka u inozemstvu.

Također vam je potrebna kad putujete vozilom hrvatskih registarskih oznaka u Tursku, Albaniju, Kosovo, države bivšeg Sovjetskog Saveza, te u svim izvaneuropskim zemljama.

170 kuna platiš i na miru putuješ :D
 
Za tursku ti treba online viza cca 10$ i putovnica... i to je to ,nikakve mudrolije
 
ybr125 said:
Međunarodna vozačka dozvola izdaje se odmah i vrijedi najviše tri (3) godine, odnosno do datuma isteka hrvatske vozačke dozvole ukoliko ona ističe ranije. Dozvolu mogu dobiti i strani državljani pod uvjetom da posjeduju hrvatsku vozačku dozvolu. Međunarodna je vozačka dozvola obavezna ukoliko se upravlja vozilom stranih registarskih oznaka u inozemstvu.

Također vam je potrebna kad putujete vozilom hrvatskih registarskih oznaka u Tursku, Albaniju, Kosovo, države bivšeg Sovjetskog Saveza, te u svim izvaneuropskim zemljama.

170 kuna platiš i na miru putuješ :D
Iako piše da treba međunarodna dozvola mislim da mogu i bez nje, tako sam i za Albaniju prije dvije godine bez problema prošao granicu.
Hvala

Poslano sa mog SM-N960F koristeći Tapatalk

 
JopaTheDoctor said:
Za tursku ti treba online viza cca 10$ i putovnica... i to je to ,nikakve mudrolije
Slažem se [emoji4]
Jesi uzimao vinjete za auto put?

Poslano sa mog SM-N960F koristeći Tapatalk

 
Evo ja sam u turskoj sad,imas odmah poslije granice,gostionu i postu,uzmi najmanju vinjetu,hgs,za 16e,pri izlasku mozes uzet ostatak natrag,isto u posti
 
Jedino ako nije motor na tebe,onda trebas punomoc koju hak izdaje,60kn,medjunarodna
 
Ak te jos kaj zanima,pitaj,ja trenutno na ruti povratka,dosad,canakale,oludeniz,saklikent,antalija,alanja,pamukale,goreme,sad sam u istambulu
 
Tonac1974 said:
Slažem se [emoji4]
Jesi uzimao vinjete za auto put?

Poslano sa mog SM-N960F koristeći Tapatalk
Nisam ,u prici s drugima ,dosli smo do zakljucka da netreba ,na vlastitu odgovornost  :mrgreen: 
 
črnomerec said:
Ak te jos kaj zanima,pitaj,ja trenutno na ruti povratka,dosad,canakale,oludeniz,saklikent,antalija,alanja,pamukale,goreme,sad sam u istambulu
Hvala ti puno, svakako ti se javim ako bude trebalo....sretno i uživaj

Poslano sa mog SM-N960F koristeći Tapatalk

 
črnomerec said:
Jedino ako nije motor na tebe,onda trebas punomoc koju hak izdaje,60kn,medjunarodna
Bio sam u V mjesecu. Motor jr registriran na firmu i nije bilo problema (nisam imao punomoć).
Potrebno ;

Putovnica koja vrijedi još 6mj
Viza
Zeleni karton
Vinjeta se može kupiti u pošti (kao što kaže Črnomrrec) ili na Shell benzinskim. Košta oko 100TL.

I dosta strpljenja na ulasku i izlasku radi kontrola (ulaz 3 kontrole + pregled kofera, izlaz 4 kontrole)

Policija nas je zaustavljala 5-6 puta, ali su nas uvijek puštali jer smo stranci.
 
e-mayl said:
Bio sam u V mjesecu. Motor jr registriran na firmu i nije bilo problema (nisam imao punomoć).
Potrebno ;

Putovnica koja vrijedi još 6mj
Viza
Zeleni karton
Vinjeta se može kupiti u pošti (kao što kaže Črnomrrec) ili na Shell benzinskim. Košta oko 100TL.

I dosta strpljenja na ulasku i izlasku radi kontrola (ulaz 3 kontrole + pregled kofera, izlaz 4 kontrole)

Policija nas je zaustavljala 5-6 puta, ali su nas uvijek puštali jer smo stranci.
E vidis,mi smo onda imali srece
Mi smo 6 puta prelazilI Tursku granicu i niti jednom nas ništa niko nije pito,samo štambilj,tablica i vozi
 
JosoGT46 said:
Motor registriran minimalno 6 miseci, kao i osobni dokumenti, osobna ca cipom. Ima jos detalja al neznam sad napamet posto ja neidem  :D moji iz kluba idu za Tursku 15.09

Motoru mie isticala registracia 30 dana od ulaska tj. 10 dana od izlaska iz Turske i nitko nista nie reka. Vinjete nam NISU htjeli prodat. Jednom nas je policia zaustavila kod ulazka na autoput jer je pocea tulit neki alarm i cim su vidili tablice pustia nas je dalje. 3ba samo pripazit na radare u selu jer snimaju ulaz i vrime izlaska. Ako je manje od predvidenog u sliedecem mistu te ceka kontrola. To nam se dogadalo u centralnom dielu kod Erzuruma prema Goremu.
 
e-mayl said:
Bio sam u V mjesecu. Motor jr registriran na firmu i nije bilo problema (nisam imao punomoć).
Potrebno ;

Putovnica koja vrijedi još 6mj
Viza
Zeleni karton
Vinjeta se može kupiti u pošti (kao što kaže Črnomrrec) ili na Shell benzinskim. Košta oko 100TL.

I dosta strpljenja na ulasku i izlasku radi kontrola (ulaz 3 kontrole + pregled kofera, izlaz 4 kontrole)

Policija nas je zaustavljala 5-6 puta, ali su nas uvijek puštali jer smo stranci.
ja napravio,ovaj puta nisu ni pitali,prosle godine sat vremena natezanja,drz nedaj,i na kraju zena uspjela uz koju suzu izzicat da nas puste
 
evo ja se vratio nema tjedan dana iz turske nema nikakvih problema od dokumenata ti trebaju putovnice prometna zeleni karton i viza koju na kraju nitko nije ni gledao... vinjete za motor netrebaju ja se vozio dosta po autoputu i ništa samo prelaziš kučice i to je to....
bio u istambulu gužva strahovita tako da je moja preporuka ostaviti motor i u razgledavanje krenuti javnim prevozom ili taxi....
piva užasno skupa tako da od bilo kakvog alkohola nula bodova kao i meso... najbolje jasti povrče i voče ono je tamo skoro badava..
ako imaš još kakvih pitanja slobodno pitaj... policija me dvaput zaustavila i samo rutinska kontrola prometna i pasoši i vozi dalje...ceste super skoro svugdje ceste sa četri trake....
 
starac1 said:
evo ja se vratio nema tjedan dana iz turske nema nikakvih problema od dokumenata ti trebaju putovnice prometna zeleni karton i viza koju na kraju nitko nije ni gledao... vinjete za motor netrebaju ja se vozio dosta po autoputu i ništa samo prelaziš kučice i to je to....
bio u istambulu gužva strahovita tako da je moja preporuka ostaviti motor i u razgledavanje krenuti javnim prevozom ili taxi....
piva užasno skupa tako da od bilo kakvog alkohola nula bodova kao i meso... najbolje jasti povrče i voče ono je tamo skoro badava..
ako imaš još kakvih pitanja slobodno pitaj... policija me dvaput zaustavila i samo rutinska kontrola prometna i pasoši i vozi dalje...ceste super skoro svugdje ceste sa četri trake....
Hvala na informacijama

Poslano sa mog SM-N960F koristeći Tapatalk

 
Ak je za ovo na stolu previse dati 35 kuna,onda ja nisam normalan :LOL:
 

Attachments

  • IMG-20190827-WA0041.jpg
    IMG-20190827-WA0041.jpg
    332 KB · Views: 411