Turska?

Turisticka viza se mogla kupiti na samoj granici.
25€ vrijedi 90 dana, a vinjetu mozes kupiti na prvim naplatama od Kapikula, i uplatis odma iznos kud mislis ici. Dobra stvar je da mozes voziti i ako ti nestane novaca vozis dalje i na zadnjoj naplati doplatis kolko si potroyio
 
Sta je sad e-vinjeta??
To me i ubija, svakakvih info koje ne uguram u glavu  :misli:
Planiram ogroman put sa frendom, mislio sam ajd ipak smo u Eu, bice razumljivih informacija. Vec me Rusija ubija za vizu, nikako da skontam kako doci do multiple entry vize, a nisam jos ni Tursku rjesio  :LOL:
Na HAK hr sam i nasao da pise da treba, a onda citam putopise i niko nis ne spominje...
 
Sretno  :LOL: :LOL:

Zovneš u ambasadu ili veleposlanstvo svake zemlje u koju ideš i dobiješ informacije iz prve ruke :neznam:

Btw, multiple-entry za Rusiju mislim da ti ide maximalno 2 ulaza i 2 izlaza  :misli:
Ruski vizni centar komunicira i preko mail-ova, pa samo navali. Tete su ljubazne i pune informacija koje trebamo :wink:

Za Tursku sam ti napisal, 2015. godine nismo trebali ništ za motore osim prometne a kupili smo te njihove e-vinjete jer smo ušli taman na autoput i nisu bile nekaj skupe.
Prelazak turske granice ide preko 4 šaltera i tri kontrole, tak da - moj savjet ti je da rješiš prije sve kaj god možeš, mi smo došli na prijelaz i bili skoro jedini pa je za nas šestero trebalo sat i pol a bili smo "odmah na redu"  (y)
 
Vinjetu za motore u TR su ukinuli pri 3-4 godine.
Išao u Tursku 3 puta s motorom. Nikad nisu tražili na granice carnet.
Za Rusiju možeš dobiti vizu maksimalno na 3 mjeseca i samo 2 ulaza. Multi samo poslovna...
 
NemoHR said:
Vinjetu za motore u TR su ukinuli pri 3-4 godine.
Išao u Tursku 3 puta s motorom.

:shock:
Onda su nas oženili... (y)
A kak si izlazil s autoputa? Nisam videl izlaze bez rampi kud smo mi išli... :misli:
 
Ok, znaci Turska rjesena, i tako kontamo izaci s autoceste kod Istanbula..
Rusima sam poslao email, jos nista... treba nam za 3 ulaska izlaska x 2, koliko sam i ja skontao moracemo neku poslovnu ganjati...
 
Rampe se otvaraju automatski. Samo alarm se dere ako prolaziš besplatno)))
Uvjek sam kupovao vinjete kod Istambula prije izlaza s autoputa.
Zadnji put brkati prodavač je rekao «motorcycles free»!
 
Je, znam kak se dere rampa za grešku, uspel sam otići na narančastu rampu sa žutom vinjetom (ili obrnuto :misli: ) :oops:
Malo mi je bilo napeto jer sam bil uvjeren da sam pogodil izlaz a rampa nikak da se digne.
Mislim da nikad nisam bil spremniji zakočiti :LOL:

Ali ako je brko tak rekel... ko smo mi da mu se protivimo  :neznam: :mrgreen:
 
vincent_01 said:
Rusima sam poslao email, jos nista... treba nam za 3 ulaska izlaska x 2, koliko sam i ja skontao moracemo neku poslovnu ganjati...

Nema tu sto pitati...

9439cf79861f8b1384776449a4cd748c.jpg

 
NemoHR said:
Nema tu sto pitati...

9439cf79861f8b1384776449a4cd748c.jpg
Link? Broj telefona tog viznog centra? Zeza me sto nisam siguran ni u datume kad tocno koju granicu mogu preci, moguci su svakakvi problemi, pa ako mogu isfurati neku malo opusteniju vizu oko datuma...
Hvala ti puno
 
Ja sam ove godine bio u Belorusiji , Rusiji , Kazakhstan , tri sedmice , 12 000km.. Za belorusiju i rusijo ti trebajo vize , za Belorusijo smo isli na DUNAJ (Wien) kostaju 60 eora i dobijes je za sedam dana bez problema , trebas ispuniti formular kojeg dobijes na internetu , 2 sliki , trasa , rezervisan i placen hotel u Belorusiji i osiguranje za  30 000 eura , za rusiju trebas sve isto , jedino sto ti hotelov ne treba platiti , za svaki dan si morao napisati trasu gde se kreces i rezervirati hotele preko bookinga , to je samo reda radi , posle kad sam dobio vizo sam sve storniral , medjunarodnu vozacko , jedini ulaz u rusiju sa nase strane je NOVY YURKOVICH ,imao sam dva vstopa i 2 izlaza , cena 125 eura po osobi ...lp milan
 
vincent_01 said:
Link? Broj telefona tog viznog centra? Zeza me sto nisam siguran ni u datume kad tocno koju granicu mogu preci, moguci su svakakvi problemi, pa ako mogu isfurati neku malo opusteniju vizu oko datuma...
Hvala ti puno

5a65eaad0d8fa1e216b5029b4b5a8d85.jpg
 
NemoHR said:

Za vstop v rusiju trebas napisati tacan granicni prelaz gde udes i gde izlazis , za tursku ti ne treba karnet , ja idem 2018 godine u iran , tamo trebas karnet ...
 
NemoHR said:

Na ulazu u RF dobivaš papirić. Nemoj to ne slučajno izgubiti ;-))))
Osim toga ako ćeš boraviti u Rusiji više od 5 dana moraš se prijaviti na MUP. Ako spavaš u hotelu to će oni odraditi.
75180a4f6b02642ab148142b55823b6c.jpg