TV Sony 53

Danijel 23

Well-known member
Daj što daš ili ga nosi.
TV Sony, 53 cm, Gorenje kućna antena i baterije za daljinski. Sve ispravno.

IMG_20231010_175521.jpg
DOCUMENT_PICTURE.jpg
 
To Cigici odnose gratis i ciste dvorišta...
 
Neka dijete odrasta u normalnim uvjetima a ne ko ovi fikusi plaći pičke što im sve smeta. Naprijed mali rastavi ga u detalje
PS
Kad je malom rođendan da mu pošaljem gedore na poklon
 
Samo vi podcjenjujte kondenzatore, al zna bit sranja s njima. Ali, ovaj tv je vjerojatno vec duuuuugo vremana istekan iz struje.
A apropo 220V AC, do moje punoljetnosti me steplo barem 20 puta, srecom, osim shocka do lakta jedne ruke nikad problema - nisam zatvorio krug s obje ruke nego uvijek kad bi prstima jedne ruke bio nepazljiv 😁
 
Last edited:
Problem je sto taj veliki filter kondezator koji je malom pored desne ruke nije 220V nego budu vecinom oko 400-450v pa i vise, a znaju zadrzati napon i po nekoliko godina iako su iskljuceni sa mreze.
Ali da, neka odrasta u normalnim uvjetima. :rolleyes:
 
ajd nama koji nismo na ti sa strujom a zanimljivo je malo pojasni
Problem je sto taj veliki filter kondezator koji je malom pored desne ruke nije 220V nego budu vecinom oko 400-450v pa i vise, a znaju zadrzati napon i po nekoliko godina iako su iskljuceni sa mreze.
Ali da, neka odrasta u normalnim uvjetima. :rolleyes:
 
Problem je sto taj veliki filter kondezator koji je malom pored desne ruke nije 220V nego budu vecinom oko 400-450v pa i vise, a znaju zadrzati napon i po nekoliko godina iako su iskljuceni sa mreze.
Ali da, neka odrasta u normalnim uvjetima. :rolleyes:
Ne slažem se s ovim. To bi morao biti neki idealni kondenzator, bez unutrašnjeg otpora. Pogotovo u consumer elektronici... ne znam baš. Ali da, stoji upozorenje, ali osim da ga splaši, ne može mu se ništa desiti, eventualno da baš glavom dodirne pa ga iprazni.
 
Naravno da nece ostati puni kapacitet unutra, ali bude i nakon dugo vremena dovoljno unutra da te malo tresne. Dovoljno da se dijete preplasi. Osim toga, nikad ne znas da li je netko nedavno ustekao tv u struju cisto da provjeri da li radi.
Suvise puta mi se desilo takvo nesto da bih dao svojoj djeci da se igraju sa takvim stvarima. Ali ok, neka svatko sam odluci. Ja sam samo upozorio.
 
  • Like
Reactions: enduro and prpa
Ponekad se pitam, kako smo mi rođeni 60ih i 70ih uopće preživjeli djetinjstvo. Nikakve udruge nas na ništa nisu upozoravle. Starci pušili u kućama i stanovima, pojasevi i sjedalice u autu nisu niti postojale i da ne nabrajam dalje. :unsure:
 
a jeste imali na akumulatorima oznaku da tekucina nije za pice :unsure:
Ponekad se pitam, kako smo mi rođeni 60ih i 70ih uopće preživjeli djetinjstvo. Nikakve udruge nas na ništa nisu upozoravle. Starci pušili u kućama i stanovima, pojasevi i sjedalice u autu nisu niti postojale i da ne nabrajam dalje. :unsure:
 
Nemam pojma. To trebaju američka djeca (i odrasli). Mi smo razmišljali jer nije bilo interneta ni mobitela ;) :mrgreen:
Sjećam se dok smo živjeli u Kutini, u blizini naselja je bilo "groblje automobila". Tu su dovozili krševe nakon sudara na autoputu (to onda još nije bio autoput, bio je cesta Zagreb - Beograd.) Sjećam se krvavih siceva i unutrašnjosti i nitko nas nije tjerao ni upozoravao da se tam ne smijemo igrati.
 
  • Like
Reactions: prpa
Ponekad se pitam, kako smo mi rođeni 60ih i 70ih uopće preživjeli djetinjstvo. Nikakve udruge nas na ništa nisu upozoravle. Starci pušili u kućama i stanovima, pojasevi i sjedalice u autu nisu niti postojale i da ne nabrajam dalje. :unsure:

Pa gledaj, ja sam kao dijete imao ispravnu novu minobacačku granatu 84mm, neispražnjenu (nije imala upaljač). Imao sam i žute rasprskavajuće projektile od flaka 20mm. Imao sam i žutu detonirajuću 'miću', cijeli kolut. O raznoraznoj municiji da ne govorimo. Što ne znači da je to poželjna metoda odgoja. Zapravo pukom srećom nisam ostao invalid. Jednog dana je babi dopizdilo pa je zvala caje da to odnesu ća iz kuće.
 
  • Like
Reactions: enduro
I moj stari je vjerojatno mislio tada kada sam ja bio dijete da tadasnja djeca pojma nemaju i da ne znaju zivjeti, da ih tv zaglupljuje i sta vec, a vjerojatno i njegov otac prije njega.
Vrijeme neumoljivo tece, ljudski rod evoluira htjeli vi to ili ne.