U potrazi za šakalom (Maroko,Mauritanija) - proljeće '14.

zx-6r

New member
Prije nekog vremena čuo sam priču o mjestu u Africi gdje su šakali dolazili piti vodu. To mjesto je na rubu pustinje, prije par sto godina nije bilo ničega, ali onda su ljudi shvatili da treba slijediti šakale do vode. Malo po malo nastao je grad od skoro 90 000 duša.

Mjesto šakala zove se Nouadhibou, i nalazi se na granici Mauritanije i Zapadne Sahare. Idealno mjesto za kraći odmor  :D

35idu8i.png


Idem probat pronaći šakala...
 
Vjerojatno se pitate zašto sam otvorio temu, a još nisam ni krenuo na put...

Na ovaj način nadam se da će mi biti lakše pripremiti se, a možda dobijem i koji koristan prijedlog što vidjeti ili ne na putu.

Proljeće je očekivani start, očekivano trajanje je 1.5 mjeseci, možda koji tjedan manje ili više.

Pripreme su već počele i podijeljene su u nekoliko faza:

1. visinske pripreme na Ohridu
10e4u8h.jpg


2. temperaturne pripreme u Norveškoj i na Bajkalu
8wl6vr.jpg


2dkfs3q.jpg

Važna je prilagodba hladnom vremenu, nadam se da će biti bolje u toplijim uvjetima  :)

3. glazbena priprema u Guadalajari - pokušaj učenja sviranja na listu koji je prošao uspješno
30c2fme.jpg


4. cestovna priprema - autocesta u jednoj (istočno)europskoj državi
30ue736.jpg


5. smještajne priprema - važno se prilagoditi svakom mogućem smještaju bilo u zelenoj Irskoj ili prijateljskoj Ukrajini
55nlvp.jpg


2sbpeyt.jpg


Izgleda da sam gotov s ovim dijelom priprema i preostaje mi čekati još koji mjesec prije kretanja :)
 
vrlo zanimljivo i obećavajuče izgleda
već kad  si blizu svrati do senegala do DAKRA  :grin:
 
Dakar mi je bio u mislima, ali za sada nije u planu.

Ima još dosta vremena do polaska, i Dakarski plan se može promijeniti  :shocked:

 
sretno na putu i uživaj  (y) (y)
 
E i meni je ovo za dakar odmah palo na um.  (y)
 
Pratim i veselim se opsirnom putopisu.
Kapa do poda  ako ostvaris ovo putovanje....
 
Granica ili mjesto za sjesti i popričati.

Očito po europi više nema granica za sjesti i popričati, tako da se fokusiram na one afričke.
Prva na redu je Marokanska, ovdje je sve više manje poznato: putovnica, putovnica za motor, zeleno osiguranje i D16TER obrazac.
Slijedeća na redu je Mauritanijska, ovdje situacija postaje malo kompliciranija. Potrebna je viza koja se može dobiti u Madridu ili negdje u Maroku, i naravno osiguranje koje se kupuje odmah na granici. (plus naravno import/export papiri za motor)

U slučaju da se ide još malo južnije dolazi se do Senegalske granice - Rosso. Rosso je na glasu kao jedan od najgorih prijelaza na svijetu i nekako mi je drago da ovaj put ne idem tamo. Čitao sam svakakvih priča o ovom prijalazu (tamo jedu malu djecu za doručak, a ostale za večeru), ali tko zna koliko ima istine u tome.   

Tko bi rekao da je tako lako planirati put  :mrgreen:
 
Motor je fazer 600.

Skupili smo nešto kilometara po Hrvatskoj i Europi  :azn: i spreman je za Afrički asfalt.

Pijesak i offroad ću izbjeći u potpunosti (barem se nadam tome). Koliko znam za cijeli planirani put ima manje od 10km makadama.
 
picoda said:
Sretno, dobar pravac... (y)

Nisam skužio ovo s pripremama?

Imam osjećaj da je svako moje putovanje do sada bilo priprema za ovo (svejedno u kojem smjeru sam išao). I da sam na svakom naučio nešto što će ovaj put učiniti zanimljivijim i zabavnijim  (y)
 
zx-6r said:
Imam osjećaj da je svako moje putovanje do sada bilo priprema za ovo (svejedno u kojem smjeru sam išao). I da sam na svakom naučio nešto što će ovaj put učiniti zanimljivijim i zabavnijim  (y)

(y)
 
zx-6r said:
Imam osjećaj da je svako moje putovanje do sada bilo priprema za ovo (svejedno u kojem smjeru sam išao). I da sam na svakom naučio nešto što će ovaj put učiniti zanimljivijim i zabavnijim  (y)

To je to.  (y)
 
Moram priznat da me jedna stvar brine vezana uz ovaj put, a to je potencijalni nedostatak benzinskih postaja.

Potencijalno postoje dvije dionice preko 400km bez benzinske što znači da trebam dodatnih 10l.

Imam dvije slike u istom mjerilu za Hrvatsku i Mauritaniju :)

t50s3s.png


2lwvgj8.png



Na pamet mi pada izreka jednog poznanika: "Imali smo mi i većih problema pa ih nismo rješili."
Tako da se ne brinem previše  (y)