Ugradnja USB utičnice na Versys.

možda da odeš do ovlaštenog servisa a?
 
ne znam jel se po cemu razlikuje kod tebe,al uzmes usb uticnicu, spojis na aku, razvuces zicu pod plastike ili uz okvir do volana i ustekas mob
 
  • Like
Reactions: igopola
ne znam jel se po cemu razlikuje kod tebe,al uzmes usb uticnicu, spojis na aku, razvuces zicu pod plastike ili uz okvir do volana i ustekas mob
S time šta dodaš i malo kučište s najslabijim osiguraćem. To smjestiš na dobro pokrivenom mistu, ispod sica ili kraj baterije negdi.
 
možda da odeš do ovlaštenog servisa a?
A nekak mi se čini da u ovlaštenom imaju samo neke "originalne" punjače koje žele montirati, pa mi se to čini kao "skuplja pita od tepsije" potez 🤔.
Btw, kad smo kod servisa...
Kome u Zg vozimo Versysa na servis?
Poželjno na zapadu.
 
je ali je dosta često i taj punjač dosta kvalitetniji od china ali baba sranja
 
pa možda u ovlaštenom servisu ipak stave osigurač, izvuku kontakt s nekog napajanja koje je spojeno preko brave pa da nije pod naponom dok ti motor stoji van ispred kuće parkiran na kiši, i sve propisno izoliraju pa kad ti se motor nakon prve kiše ipak ne zapali shvatiš da baš i nije "skuplja pita od tepsije", inače slobodno poslušaj forumske stručnjake i ubodi + i - na akumulator po mogućnosti kabelom od 4 kvadrata od auto zvučnika, nemoj slučajno ništa ni izolirat pa se čujemo nakon prve kiše da razmijenimo dojmove :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
  • Like
Reactions: Paperwhite
Evo, čuj se sa mnom. Nakon 3 godine kiša i kabela sa baterije. Nije od 4 kvadrata, ali bi valjda ipak zadovoljia. Doduše ima i osigurač. I je, "troši" i kad je ključ vanka, grije zrak ispod gumene brtve. Kabel provučen kroz bužirić ispod sica i tanka (kojeg sam lgano skinija i vratia). Ali moga je to i servis odradit, pa kad mi se nakon prve kiše skupi razmjenjivanje dojmova onda čekam dojmove za vidit je li proizvođač ili servis kriv. Ovako bar znam da je odrađeno kako triba. Bez preporuke servisa forumskih stručnjaka :)
 
pa možda u ovlaštenom servisu ipak stave osigurač, izvuku kontakt s nekog napajanja koje je spojeno preko brave pa da nije pod naponom dok ti motor stoji van ispred kuće parkiran na kiši, i sve propisno izoliraju pa kad ti se motor nakon prve kiše ipak ne zapali shvatiš da baš i nije "skuplja pita od tepsije", inače slobodno poslušaj forumske stručnjake i ubodi + i - na akumulator po mogućnosti kabelom od 4 kvadrata od auto zvučnika, nemoj slučajno ništa ni izolirat pa se čujemo nakon prve kiše da razmijenimo dojmove :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
nisam strucnjak pa pitam.... kleme su spojne na akumulator direktno, zar ne? i ako na njih dodas taj plus i minus bez dodatne izolacije i padne kisa , u cem je razlika?
vecina ping pong punjaca vec dolazi sa osiguracem , u cem je tu problem?
dobar dio alibabinih punjaca ima prekidac on/off da ga iskljucis kad ne trebas iako nije bezan na bravu, kakav je tu problem?
zice koje dobijes su izolirane i u orginalnom buziru koji provuces na nekom manje vidljivom mjestu ispod plastika ak imas il tanka il kuda vec ide tak da nisu na direktnom udaru sunca/vode/kamnecica, pa di je tu problem?

al da je orginal il ovlastenog sigurno dobar to stoji i to ne pobijam
 
Last edited:
  • Like
Reactions: JosipS
A nekak mi se čini da u ovlaštenom imaju samo neke "originalne" punjače koje žele montirati, pa mi se to čini kao "skuplja pita od tepsije" potez 🤔.

Moguće da ne treba od akumulatora ići i da već ima u prednjem oklopu ostavljen priključak za spajanje gadgeta. Tako je barem na SXu.

Btw, kad smo kod servisa...
Kome u Zg vozimo Versysa na servis?
Poželjno na zapadu.

KMS Karlovac.
 
Nisam ovlašteni, napravim ti to za 1769 evra. I čeka se 20dana....
 
vecina ping pong punjaca ve dolazi sa osiguracem , u cem je tu problem?
Problem je u tome, da ti slucajno zica od + jednog dana takne negdje masu tebi motor izgori ako nema osigurača. Pod izgori motor mislim doslovno izgori, plane.
 
Problem je u tome, da ti slucajno zica od + jednog dana takne negdje masu tebi motor izgori ako nema osigurača. Pod izgori motor mislim doslovno izgori, plane.
Kakvi su ovo strahovi jbt, vidi se da vozis talijanski motor 😆
 
  • Haha
Reactions: Igor28
Problem je u tome, da ti slucajno zica od + jednog dana takne negdje masu tebi motor izgori ako nema osigurača. Pod izgori motor mislim doslovno izgori, plane.
a ja napisao da vecina dolazi s osiguracem.... pa mi i dalje nije jasno :unsure: