Ukrajina - tko je putovao savjeti - što obići?

Djoni_

Member
Trenutni dogovor sa ekipom ako uskladimo GO je obići malo i Ukrajinu pa iskustva onih koji su to odradili:
Koliko je sigurno, na što obratiti pažnju?  :misli:
Što vrijedi obići i pogledati, odnosno neka atraktivna cesta sa prirodnim ljepotama kulturno povijesni spomenici i sl...?
Koja lova ide bolje USD ili EUR? Bankomati ili zaboravi na iste?
Neka rijeka ili  jezero za okupati se i odmoriti koji dan najbolje ako postoji kamp na obali?
Motori u igri Twister, Yamaha XT i Yamaha XJ 600
Hvala  :D
 
Imas par putopisa na ovu temu, sa svim informacijama...
Svakako, sto se tice cesta par glavnih trasa su ok, ostalo ne bas najbolje, pa cak ni u gradovima. Na granicama te ljudi cak sami pustaju da prodjes prije kad si na motoru... USD bolje prolaze iako mjenjacnice mijenjaju i EUR. Od kartica najbolhe prolazi VISA. Goriva ima kud god krenes, nema problema. Od gradova mislim da vrijedi posjetiti Kiev, Odessa i Lviv. Ostalo su industrijske zone, to ce ti cak i ukrajinci preporucit za posjetiti.
Svakako, na zapadu mnogi hvale i Moldaviju....


Evo ti jedna tema u kojoj mozes saznati puno toga:
https://www.motori.hr/forum/index.php?topic=254237.0


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja sam ove godine bio u Ukraini,doduše jako kratko ,Mukacevo,Karpati,Lviv
Ljudi su ljubazni,sve je jeftinije nego kod nas,eure promjenis bez problema,prelazak granice je trajao 15min za nas 4 i 2 motora(ali sam cuo puno losih iskustava po par sati)
Cesta ima i dobrih i loših,malo više loših,al to nek te ne brine ,pomalo i pozitiva  :021:
Policija-mito i korupcija bez problema ,50kn sve rjesava  :mrgreen:
 
za ulaz i izlaz u ukrajinu planiraj oko 2-3 sata. društva uokolo koliko hočeš pa možeš razgovarati,
jesti, spavati, odmarati..... zbroji živce na odmor i to je to. policija zna zaustaviti,
ja niti društvi nismo imali problema. hrvatska, crveno bijele kockice i imaš siguran prolaz.
na dva mjesta smo naletjeli na cesti na kontrolu. na cesti imaš stop, usporiš i uglavnom mahnu i prođeš.
zaustave li te, vide strane tablice, malo podivane i sretno dalje. ipak, obvezno stani kada na sredini ceste vidiš stop.
ukrajinske ceste su posebna priča: ima ih da se austrija ne bi posramila tih cesta, nažalost ima ih u jaaaaako
košem stanju. ne preporučam iz rumunjske uz crno more do odese. vozili smo se poljskim putevima jer su
bolji no cesta koja je asfaltirana. japanski naziv: "sama jama". cijene prihvatljive, cca 50% hrvatskih.
klopa tekom i količinom izvrsna. preporučam probati boršč.
veća mjesta kao i svi veliki gradovi. u malim mjestima je duša.
sretnete li ukrajinske bikere na čudnim i sklepanim motorima, potrudite se malo "izgubiti" vremena.
općenito, ljudi vrlo otvoreni i srdačni. da, umalo zaboravio: ukrajinke su posebna priča, provjeriti obvezno.
eure mijenjaju u mjenjačnicama kojih ima posvuda. tečaj uglavnom svuda isti.
samo po plinu i sretno. idete li iz rumunjske potrošite malo vremena na moldovu, prolazite moldovom.
u moldovi je vrijeme stalo negdje 60tih godina.
 
Preporučil bi Kiev, vidim da ga niko nije napisal. Meni jako zanimljiv i lijep grad, s puno stvari za vidjeti, Mati domovine, muzej WW2, spomen-park Glodomoru, centar i stari dio  :0648:
Policija uvijek vozi s upaljenim rotirkama, ne znam ako su u međuvremenu nabavili radare ali su uglavnom jaaako susretljivi i srdačni  (y) Novce mijenjati strogo u "službenim" mjenjačnicama, pripaziti na loše kvartove i iznenadne rupe na dobrim cestama, vidim da bude vam vozni park prikladniji uvjetima nego je naš bil.  :mrgreen: 

Jooj, jedva čekam ponovno u Ukrajinu. Bude već jednom, nadam se uskoro...  :0648:
 
Skripter said:
Preporučil bi Kiev, vidim da ga niko nije napisal. Meni jako zanimljiv i lijep grad, s puno stvari za vidjeti, Mati domovine, muzej WW2, spomen-park Glodomoru, centar i stari dio  :0648:
Policija uvijek vozi s upaljenim rotirkama, ne znam ako su u međuvremenu nabavili radare ali su uglavnom jaaako susretljivi i srdačni  (y) Novce mijenjati strogo u "službenim" mjenjačnicama, pripaziti na loše kvartove i iznenadne rupe na dobrim cestama, vidim da bude vam vozni park prikladniji uvjetima nego je naš bil.  :mrgreen: 

Jooj, jedva čekam ponovno u Ukrajinu. Bude već jednom, nadam se uskoro...  :0648:
Zaposli se u Croscu i stalno buš u Ukrajni!
 
Hvala na odgovorima, sudeći po Slavku motori nisu sigurni? Postoje li čuvani parkinzi garaže?
 
Anticitizen419 said:
koliko sam ja skužio sigurni su.
na 5 minuta.

Bio sam u Odesi 10d, ako ces tamo, ima puno privatnih parkinga, garaza, lako nadjes takav smjestaj.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Prosle godine sam bio u Ukrajini iskustvo uglavnom pozitivno cilj putovanja je bio Chernobil uglavnom prije Chernobila prosao Lavov koji je fenomenalan grad za provod i ima puno toga za vidjeti nemoj se prepasti onih starih kocka po cesti umjesto asfalta (onima iz Rijeke nekad poznata cesta od Susacke bolnice do Orijentovog igralista pa i nize) smjestaj sam uglavnom trazio da mogu smjestiti i motor zatim Kijev u kojem sam proveo 4 dana sto zbog odlaska u Cernobil sto zbog obilaska istog odsjeo sam u nekom jeftinom hotelu sa placenim parkingom stime da sam decke svaki dan pocastio bocom kole i nekim jeftinijim kolacima a i motor je bio njima na oku tako da nisam ni tu ni u jednom trenutku brinuo Ulazak iz Poljske je trajao nekih sat vremena bilo je dosta guzve, a izlazak na granici s Moldavijom vrlo brzo nekih 5 - 10 minuta, ceste dosadne i ravne ne lose cesta Demydivka do Moldovske granice katastrofa ravna i krcata rupa i izbocina dosta vremena sam znao voziti sa strane po pijesku, po toj cesti, hrana i cuga jeftina, neko je vec spomenuo lovu je jednostavno promijenti ima puno mjenjacninca benzin nesto manje od Eura po litri, spavanje je bilo oko 25 Eura izlet u Cernobil me kostao 150 USD jer sam dosao u zadnji cas ako se najavis koji dan ranije kosta 70 USD, bio sam sam na tom putu i bilo mi je po gustu nikad bolje, BTW motor s kojim sam bio Suzuki V strom 650 XT L6 ( nije ni stucno ), ako ides ne brini samo gas.
 
rastaman said:
Prosle godine sam bio u Ukrajini iskustvo uglavnom pozitivno cilj putovanja je bio Chernobil uglavnom prije Chernobila prosao Lavov koji je fenomenalan grad za provod i ima puno toga za vidjeti nemoj se prepasti onih starih kocka po cesti umjesto asfalta (onima iz Rijeke nekad poznata cesta od Susacke bolnice do Orijentovog igralista pa i nize) smjestaj sam uglavnom trazio da mogu smjestiti i motor zatim Kijev u kojem sam proveo 4 dana sto zbog odlaska u Cernobil sto zbog obilaska istog odsjeo sam u nekom jeftinom hotelu sa placenim parkingom stime da sam decke svaki dan pocastio bocom kole i nekim jeftinijim kolacima a i motor je bio njima na oku tako da nisam ni tu ni u jednom trenutku brinuo Ulazak iz Poljske je trajao nekih sat vremena bilo je dosta guzve, a izlazak na granici s Moldavijom vrlo brzo nekih 5 - 10 minuta, ceste dosadne i ravne ne lose cesta Demydivka do Moldovske granice katastrofa ravna i krcata rupa i izbocina dosta vremena sam znao voziti sa strane po pijesku, po toj cesti, hrana i cuga jeftina, neko je vec spomenuo lovu je jednostavno promijenti ima puno mjenjacninca benzin nesto manje od Eura po litri, spavanje je bilo oko 25 Eura izlet u Cernobil me kostao 150 USD jer sam dosao u zadnji cas ako se najavis koji dan ranije kosta 70 USD, bio sam sam na tom putu i bilo mi je po gustu nikad bolje, BTW motor s kojim sam bio Suzuki V strom 650 XT L6 ( nije ni stucno ), ako ides ne brini samo gas.

Procitao sam u jednom dahu!
 
Cudi me da je L6 toliko potrajao. Nebi se nikad usudio tako starim motorom dalje od najblizeg birca.
 
Anticitizen419 said:
Cudi me da je L6 toliko potrajao. Nebi se nikad usudio tako starim motorom dalje od najblizeg birca.

L6 znaci da je 2016 godina takva je oznaka za suzukijeve modele recimo K9 bi bio 2009 godina, sad nisam siguran da li me zahebavas ili stvarno nisi znao.  (y)
 
790dfb8223465e0eab88aae5f46778a8.jpg


10232a0d2b0460159896563d211abf58.jpg


0eb3973737fb803c6be6bfed0339c23c.jpg


4457ff4232484f240859a9713ec792ea.jpg


c95c20952ba3ca143b168e604d7a5f9b.jpg


dfe37e54fdb0e9b58d93a0891058e8d9.jpg



8288c78b0166119b49f230d476d1209b.jpg


6aaffb6afe0d8787a19fdbb2f62e6ff9.jpg


bdee623da8d4fc853bf4478d8db2f425.jpg


cc177cb459f52596f874e620303081b2.jpg