ulje

Pozdrav! Dali je netko od vas sipao u sportski motor od 1000 kubika ulje 10w40 ali polu sinteticko? Kakva su iskustva ili misljenja. S ekipom sam u nekoj raspravi pa da vidimo sto drugi kazu. Hvala
 
Ima ih koji su ispali mineralno, pa su ubrzo na ebay sklapali novi motor
 
Polusintetika je ok...nista mu nece biti...pod uvjetom da se koristi van staze  :mrgreen:
 
Ajd da pitam i za sebe, doduse radi se o ulju za auto. Da li mogu uliti castrol edge turbodizel u benzinca (opel zafira)? Ima api oznaku SL, to znaci da moze ili....
http://www.grandoil.hr/katalog/proizvod/100029/ulje-castrol-edge-turbo-diesel-5w-40-1l

Hvala na odgovoru!
 
Iskustveno... turbodizelaši su posebno osjetljivi na ulje, čađu i ostala sranja, pa su ulja za njih ono... amo reć "posebna" :mrgreen:.
Znači, ako je dobro za njih, dobro je i za benzinca.

To je neka moja logika, koja može bit i skroz pogrešna.

:mrgreen:
 
Shepa said:
Iskustveno... turbodizelaši su posebno osjetljivi na ulje, čađu i ostala sranja, pa su ulja za njih ono... amo reć "posebna" :mrgreen:.
Znači, ako je dobro za njih, dobro je i za benzinca.

To je neka moja logika, koja može bit i skroz pogrešna.

:mrgreen:

bitno je samo da ima ulja.... :mrgreen:
 
kruns said:
Ajd da pitam i za sebe, doduse radi se o ulju za auto. Da li mogu uliti castrol edge turbodizel u benzinca (opel zafira)? Ima api oznaku SL, to znaci da moze ili....
http://www.grandoil.hr/katalog/proizvod/100029/ulje-castrol-edge-turbo-diesel-5w-40-1l

Hvala na odgovoru!
Moze al cemu stavljat skupo ulje za dizela u benzinca.
Oni nisu osjetljivi na kvalitetu ulja ka dizeli

Poslano sa mog SM-G900F koristeći Tapatalk

 
piljun said:
Moze al cemu stavljat skupo ulje za dizela u benzinca.
Oni nisu osjetljivi na kvalitetu ulja ka dizeli

Poslano sa mog SM-G900F koristeći Tapatalk

Ostalo je burazu od njegovog, stoji 3 godine (6/2012) u kanistru pa da potrosim zalihu.
Nije toliko skupo, kod grandoil-a litra dodje 57 kuna...
 
ja se dvoumim u benzinca uliti (ili ne) 5/30 elf od dizela(nigdje ne piše da je isključivo za dizele) "elf solaris" i košta 160kn 1 l. :misli:
 
Ulje za moj swift (shell helix ultra 5w40 - sintetsko) u servisima kosta preko 100kn po litri. Po ducanima se nadje izmedju 40 i 100kn, samo treba malo progooglat i nazvat par ducana.
Do sad nikad nisam platio vise od 45kn/l

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk