...umjesto odgovora na 'evo opet katastrofe' i slične teme

Eustahije

Active member
...u jednom od topica o saobraćajkama...

Mrki said:
...
Naše autoškole i oni idiotni ispitivači ne vrijede qurca, ja nebi dao vozačku barem 50% ovih ljudi koji je sad imaju i svakodnevno voze ugrožavajući tuđe živote, mater im j...
...
pa evo i mojih iskustava sa takvim stvarima...

Zagreb, jedno od manjih raskršća, bez prometnih znakova... Dolazim do raskršća, desno mi nema nikoga, a s lijeve strane mi ide Opel Corsa (autoškola). Ja sam u prednosti, ali primijećujem da auto ne smanjuje brzinu, tako da se zaustavljam, ali namjerno izađem sa prednjim kotačem u putanju auta. Slijedi naglo kočenje, spuštanje suvozačkog prozora, suvozač u autu (instruktor) mi na sav glas spolno opći s majkom, na što silazim s motora, skidam kacigu i zaustim "...ali, gospodine, ja VAMA dolazim zdesna..."... što nije stigao ni čuti, jer je odmah zaključao vrata i digao prozor, te naredio kandidatu da krene. I wonder why...
A kad mi je na tom istom raskršću to isto napravio i policajac u službenom Puntu, zapitao sam se tko je ovdje lud?! I odustao od inzistiranja na svojoj prednosti na dotičnom raskršću. Ipak policija i instruktori vožnje znaju najbolje. A i moja ulica je pola metra uža od ove druge, tako da sigurno ne može biti iste važnosti :?:
 
Mrzim instruktore vožnje...i taksiste koji se voze u sumrak, naravno, bez svjetala da im auto ne bi previše trošio...ccc...i zato kaj rade takve kaubojske prekršaje, oduzimanja prednosti i apsolutno nikad se ne ispričaju...i kaj je polovici vozni park totalno neispravan...a oni bi trebali biti oličenje prometne kulture...UŽAS!!!

A instruktori posebna priča...po meni jedan od najgorih poslova na svijetu.. Kad sam polagao za motor gledam s kakvim vozačicama se oni muče i stvarno kaj je je gube živce i pizde, al to nikak ne znači da svi bez obzira trebaju dobit vozačku. Mislim treba jedanput kazat glasno i jasno: neki pojedinci jednostavno nisu za promet jer su prevelika opasnost za sebe te poglavito za druge i TOČKA!

P.S. pazite izjavu - bio na predavanju o prometnim nezgodama i kaže policajac: "Mi znamo da su Aškole jako pojeftinile i da kandidati izlaze iz tih škola s upitnim znanjem i umijećem vožnje. No mi ne možemo nišzta učiniti." - A tko može nego vi MAMICU VAM PRIGLUPU...užas...popizdim na ztakve idiortarije...

Sorry na dužini, al sam morao
 
Pa da je duga i 3 cm, a ova 3 km MORA postojati neki znak da se odredi prednost.. Tolko od mene :D
 
Fire Breath said:
Pa da je duga i 3 cm, a ova 3 km MORA postojati neki znak da se odredi prednost.. Tolko od mene :D

Ne mora, ako nema znaka, onda su iste važnosti. A u tom slučaju vrijedi pravilo desne strane. Međutim, :censored: :censored: :censored: , :censored: :censored: i :censored: :censored: :censored: :censored: :censored: ja svima njima sve po spisku. I tak dalje.
 
Pa na to i mislil ... ak nema znaka je ista vaznost ma kolko god bila ova cesta sira..