Unibat akumulator iznevjerio

dan the man

New member
Reklamirao sam Unibat akumulator koji je izdržao 6 mjeseci vožnje i mjesec dana stajanja te danas dobio negativan odgovor iz trgovine. Potpuno je prazan i u šlusu, a njihov odgovor je bio nemate sreće i mi tu nemožemo ništa. U šoku sam jer mi je originalni izdržao pet godina, eventualno bi ga napunio nakon zimskog stajanja i vozi... Ovaj sam platio 670 kuna da bi sa prvom zimom izdahnuo, a garancija je samo 6 mjeseci.
Preostaje mi žalba na višem nivou i pismo Unibatu. Ima li tko kakav prijedlog ili slično iskustvo?
 
 
gdje si kupio?? kod berena?? čini mi se i nekako poprilično skup, znam dok sam kupovao kod njih, cijena je bila smiješna, a i na reklamaciju su mi odgovorili i poslali novi akumulator iako nije bila njihova greška (na pošti su razbili formirani akumulator..) i sve je teklo bez problema, mislim da je pola godine svakako prekratak vijek trajanja akumulatora..
 
dan the man said:
Ima li tko kakav prijedlog ili slično iskustvo?
 
Ja imam slicno iskustvo  :(....lijek je kupnja Yuasa akumulatora slijedeci put  (y)
 
Ja uvijek uzmem najeftiniji akumulator,ak crkne,crkne,a svaki drzi bar 2,3 godine
 
MOONSHIELD said:
gdje si kupio?? kod berena?? čini mi se i nekako poprilično skup, znam dok sam kupovao kod njih, cijena je bila smiješna, a i na reklamaciju su mi odgovorili i poslali novi akumulator iako nije bila njihova greška (na pošti su razbili formirani akumulator..) i sve je teklo bez problema, mislim da je pola godine svakako prekratak vijek trajanja akumulatora..

Kupio kod Berena u Zagrebačkoj. U dućanu su mi objasnili da 'nemam sreće' i da Unibat ne prihvaća njihove reklamacije pa da nemogu ništa napraviti.
Upravo im pišem žalbu.... 
 
Mozes se zalit bogu Garancija ti je istekla i dobit ces qurac  :mrgreen:
 
Spock said:
Ja imam slicno iskustvo  :(....lijek je kupnja Yuasa akumulatora slijedeci put  (y)
to su priče i pričice, i ljudi s yuasom imaju "lošu sreću"
meni je ovo 3. unibat koji koristim i prezadovoljan sam tim akumulatorima do sada..
 
dan the man said:
Ako se to može nazvati garancijom  :misli:

Nije Ok ali je cinjenica da na baterije za motore i brodove je 6 mjeseci Kad istekne mozes jedino kupit novu Ako ti uvoznik kojim slucajem i odobri novu to je samo do nejgove dobre volje  :wink:
 
Taman trebam kupiti akumulator jer je stari odslužio svoje. Unibat, ne znam koliko je star.
Isto sam zagledao da unibat bude nasljednik prvenstveno zbog cijene, ali kad pročitam ovakva iskustva nije mi svejedno  :palacdolje:

Koliko je Yuasa u prosjeku skuplja od unibata?
1:eek:doka ?
 
ovisi gdje ju kupuješ
u hrvatskoj duplo
a naišao sam i na primjer da svašta uvaljuju pod yuasu..
 
neznam točne cijene, znam da je za hornet i vtr otprilike duplo razlika u cijeni, a i yuasa ima svoj vijek trajanja..
 
Kupio sam Unibat prošle godine u 3. mjesec. Kako je bilo hladno nisam vozio motor svaki dan nego povremeno, svakih 20-ak dana. Računam nova baterija, kad ono isprazni se za 20 dana stajanja. Napunim, opet isto. Smeće. I onda mi je dosadilo i odem kod zastupnika i baterija pod garancijom, izvlačenje, uglavnom provjeravali smo, motor puni OK, dao mi neku zamjensku bateriju kao on će ovu napunit pa da se javim sutra. Ma doviđenja, nikad više.
Ista situacija i s prijateljem. Ali ista. Nova baterija motor se ne vozi svaki dan. Isprazni se.
Jesu jeftine, ali su smeće.
 
Meni ispravno formirani unibat pali vec cetvrtu godinu  :mrgreen:
 
Da li se netko sjeti da bi pojedine vrste akumulatora trebalo i održavati i po potrebi dopunjavati u stanju mirovanja  :misli: mislim ono destilirana voda zna i ishlapiti nakon čega čelije ostanu suhe , a onda nije da bu sve šljakalo kak treba i vijek trajanja se rapidno smanjuje s tim da mnogi motori imaju potrošaće koji cicaju struju i kada motor ne radi  :mrgreen:
 
na hondi imam unibat vec trecu zimu...motor zna stajati da ga ne palim i dva mjeseca....uvijek bez greske...platio ga 600 kuna....a prije toga su se sjebala dva "savrsena" original yuasa akumulatora...koji je kostao 1500 kuna... :mrgreen:
 
Lolo said:
Da li se netko sjeti da bi pojedine vrste akumulatora trebalo i održavati i po potrebi dopunjavati u stanju mirovanja  :misli: mislim ono destilirana voda zna i ishlapiti nakon čega čelije ostanu suhe , a onda nije da bu sve šljakalo kak treba i vijek trajanja se rapidno smanjuje s tim da mnogi motori imaju potrošaće koji cicaju struju i kada motor ne radi  :mrgreen:

To sam naučio na teži način, zato je sada Ctek spojen čitavu zimu  :wink:
 
bmw m 5 said:
na hondi imam unibat vec trecu zimu...motor zna stajati da ga ne palim i dva mjeseca....uvijek bez greske...platio ga 600 kuna....a prije toga su se sjebala dva "savrsena" original yuasa akumulatora...koji je kostao 1500 kuna... :mrgreen:
Jebga, meni Yuasa vec cetvrtu godinu radi bez problema...a iz bajka sam izvadio Yuasu koja je po izgledu bila stara barem 10. godina  :mrgreen:

Par pajdasa u Osijeku kupilo unibat i vec u toku prve godine  :palacdolje:

Valjda i ovdje ima svakakvih iskustava, ali mislim da je sansa za rikavanje Yuase 10x manja nego kod Unibata.

A jel zna netko dali u HR imamo uvoznika za Hawker baterije???

Npr, puno vlasnika vmax-a u USA se kune u 'Hawker Odissey' modele koji traju i traju i traju....
 
I ja sam imao loših iskustava sa unibatom. Stavio sam ga na skuter (Aprilija Sportcity) i stalno se je ponašao kao da je ispražnjen. Svako malo sam ga dopunjavao makar regler dobro puni. Kad mi je frend rekao da mu je regler pregorio sa Unibat akumulatorom, bez razmišljanja sam stavio orginalni makar je triput skuplji.
Zaključak: Unibat akumulatori su kao igre na sreću - možeš dobit a možeš i izgubit  :palacdolje: