Univerzalan Automat Žmigavaca

EMP

Member
Kako nebi ispalo da znam napraviti samo univerzalan quick shifter evo nesto malo jednostavnije  :mrgreen:
naime imao sam zahtjev od jednog covjeka iz zg da napravim univerzalan automat koji ce raditi i sa led i sa obicnim zaruljama
isto tako da se spaja na tipkala, a ne na klasican prekidac (princip kao na nekim Harley-ima koliko sam upoznat) odnosno za desni zmigavac tipkalo na desnoj strani, a tipkalo za lijevi zmigavac na lijevoj strani te da ako se pritisnu oba tipkala da rade sva 4 zmigavca.
mali bonus je to sto ako se samo jednom kratko pritisne tipkalo zmigavac koji je pritisnut ce se upaliti 5 puta nakon cega se sam gasi, a ako se drzi cca 1sec onda ce raditi dok god se opet ne pritisne ista tipka. Instalacija je vrlo jednostavna napajanje 12V, izlaz za lijeve i desne zmigavce te dvije zice ulaz tipkala.
nego mene zanima sto ostatak moto svijeta misli o tome, mozda neke preinake...  :wink:
do sada sam radio automate kao sa slike promjera 23mm i duzine 30mm , a trenutno je u zavrsnoj fazi manji i malo lijepsi  :LOL:
na drugoj slici je kutija u koju ce se zalijevat elektronika te je napravljeno ''uho'' za ugradnju , a dimenzije su 14mm x 17.5mm x 33mm (ne racunajuci navedeno ''uho'' s njim je duzina 45mm) (y)
 

Attachments

  • 20160310_232829-1.jpg
    20160310_232829-1.jpg
    907.4 KB · Views: 316
  • 20180211_112203[1].jpg
    20180211_112203[1].jpg
    874.8 KB · Views: 310
  • 20180211_112223[1].jpg
    20180211_112223[1].jpg
    854.6 KB · Views: 299
Dobar


Poslano sa iPhoneX i crkvenog tornja...mit Tapatalk
 
ovako
vec nesto vise od godinu dana navedeni covjek redovno uzima te automate od mene
dakle da prodajem ih tom covjeku ALI OVO NIJE OGLAS.  :mrgreen:
bit ovoga posta je da vidim sta drugi misle o tome, a ne da ih prodajem  :wink:
jer ako ih taj covjek uzima redovno za prerade onda su se pokazali dobri  :LOL:
naime ako se pokaze da postoji trziste za te automate uz quick shiftere bi radio i njih
faks je ajmo rec gotov tako da se planiram ozbiljno baciti u proizvodnju prije svega quick shiftera, a automati mi nisu problem ako ce biti zainteresiranih jer nisu toliko
komplicirani u usporedbi s quick shifterom  (y)
 
A onda nam reci koliko košta kod tog čovjeka odn. kak se to može i gdje kupiti i po kojoj cijeni? :misli:
 
Da budem iskren ne znam koliko on računa navedeni automat..
Ovaj na kojem sada radim planiram prodavati za nekih 300 kn (sa pdv-om)
Naravno to će biti na ljeto, kada ako će sve biti po planu, bude otvoren obrt  :wink:
 
da budem iskren nisam previše razmišljao o tome da se ovaj automat spaja ne standardni prekidac zmigavaca kao na vecini motocikala..
ali Dale mi je dao sad malo za razmisljat  :mrgreen:
ici cu sam probati to izvesti uz sto manje preinaka jer imam negdi lijeve prekidace od nekog suzukia
ali ovako na pamet trebalo bi sljedeće:
na navedeni prekidac idu 3 zice (izlaz automata, lijevi i desni zmigavci)
trebalo bi pronaci koja to zica ide na standardni automat i nju spojiti na +12V 
izlaz za lijevi zmigavac na ulaz mojega automata za lijevi zmigavac
tako i za desni
na nastavak instalacije koji vodi na lijevi i desni zmigavac spojiti izlaze mojega automata
i od struje to je to ostaje napajanje automata +12V i masa 
e sad najbitnija modifikacija bila bi u samome prekidacu tako da se izvadi opruga koja sluzi da kad se upali lijevi zmigavac prekidac ostaje u tome polozaju
nakon toga prekidac bi se cim ga pustite vratio u pocetni centralni polozaj te bi se zmigavac ugasio ponovnim pritiskom u lijevo
prednosti bi bile sta mogu bilokakvi zmigavci na ovaj sustav (LED, 21W zarulja ili koja manja) a da se brzina ne mijenja
navedena funkcija da ako se prekidac kratko pritisne zmigavci se sami gase nakon 5 paljenja
i ako ga pritisnete na jednu pa na drugu stranu radit ce sva 4    8)
ja cu se poigrati s time sve dokumentirati pa kroz par dana stavim rezultate  :wink:
 
Kod mene na motoru je automat zmigavaca sa dvije zice, znaci da je prekidac razdjelnik na lijeve i desne, u tom slucaju varijanta da istovremeno rade sva 4 zmigavca nije opcija.
 
tocno tako je na svim motorima prekidac prebacuje izlaz iz automata na lijevu ili desnu stranu
sa mojim automatom mogu raditi sva 4 jer automat ima dva izlaza  :mrgreen:
 
Novi automat je gotov i iztestiran  :mrgreen:
Što se tiće spajanja na standardni prekidač žmigavaca stvari su sljedeće:
sa strane struje sve funkcionira
sa strane mehanike  :palacdolje: mučim se oko vračanja prekidača u početni položaj a da se ne mijenja cijeli mehanizam
 

Attachments

  • 20180507_220231.jpg
    20180507_220231.jpg
    898 KB · Views: 258