Upis homologiranog slipon-a (auspuha) u knjižicu

krizan

Member
Pozdrav,

tražio sam po forumu i našao sam samo stare teme, ako netko zna noviju (glup sam nisam vidio) molio bi da me uputi.

Imam Z750s i homologirani MIVV SUONO BLACK STEEL. Na potvrdi (kartica koja stane u prometnu) piše broj homologacije i model motora za koji je namijenjen (to sve paše sa onim što piše u prometnoj).
Sad... pošto mi se to sve čini u redu, što se tiče papira, htio bi to upisati u knjižicu jer sam načuo od par ljudi da se može dobiti kazna ako takvo nešto nije upisano. Pitanje je da li netko ima svježijeg iskustva i da li je upisivao to u prometnu? Jer kada sam pitao na tehničkom zadnji put kada sam bio rekli su da ne znaju kako bi to upisali?!  :misli:
 
http://www.motori.hr/forum/index.php?topic=247713.0
 
Znaju ali im se neda. Ja sam prošle godine upisao Lea na V Stroma i žao mi je bačenog novca. Jer taj neki broj upisan u knižici vrijedi samo u RH. Ako te drot zaustavi u Njemačkoj, Austriji il Italiji necrijedi upis u našoj knjižici, moraš imat homo. knjižicu od proizvođača. U kratko još jeda porez na budale u Hrvata.
 
Danijel 23 said:
Znaju ali im se neda. Ja sam prošle godine upisao Lea na V Stroma i žao mi je bačenog novca. Jer taj neki broj upisan u knižici vrijedi samo u RH. Ako te drot zaustavi u Njemačkoj, Austriji il Italiji necrijedi upis u našoj knjižici, moraš imat homo. knjižicu od proizvođača. U kratko još jeda porez na budale u Hrvata.

Stvarno? Tužno što je tako.....Probat ću onda pitati još jednom sada u 7. mjesecu kada mi istekne rega, ali ako i onda odgovore isto mislim da ću samo ostaviti potvrdu o homologaciji u prometnoj.
 
krizan said:
Stvarno? Tužno što je tako.....Probat ću onda pitati još jednom sada u 7. mjesecu kada mi istekne rega, ali ako i onda odgovore isto mislim da ću samo ostaviti potvrdu u prometnoj.
Ja sam mislio nakon legaluzacije da će mi u knjižici pisat karateristike novog tez. djela-auspuha, a ono oni upisali ajmo reć svoj radni nalog. Poslije sam nazvao u Goricu pa mi gospon za motocikle rekao između crata.....bačen novac
 
Danijel 23 said:
Ja sam mislio nakon legaluzacije da će mi u knjižici pisat karateristike novog tez. djela-auspuha, a ono oni upisali ajmo reć svoj radni nalog. Poslije sam nazvao u Goricu pa mi gospon za motocikle rekao između crata.....bačen novac

Jebeno...Šta to ne bi trebalo biti tipa: model auspuha u napomenu, naravno ako je homologiran.  (isto kao da staviš veće gume, dodatak na boju na auto....?
 
krizan said:
Jebeno...Šta to ne bi trebalo biti tipa: model auspuha u napomenu, naravno ako je homologiran.  (isto kao da staviš veće gume, dodatak na boju na auto....?
Ne....njihov broj predmeta.
 
To se sve radi na stanici za tehnički. Prije nekih 8 mj sam zamijenio auspuh. Sa svim papirima došao na tehnički (u Puli) i sve je bilo rješeno za par dana. Trajalo je ter su slali u CVH na neku provjeru. Radi se isto MIVV auspuhu, tako da bi to trebao jednostavno riješiti.
 
krizan said:
Vidio sam to. Ali moj je auspuh već atestiran (homologiran)?

Homologiran da ako imas papire od proizvodjaca kojima to dokazujes, ali atestiran nije ako nisi dao napravit atest u STP. Atest ni ne mozes napravit ako spuh nema homologaciju, to je jedan od uvjeta (drugi je da buka nije veca od 5db od onog sto ti pise na plocici na motoru).




Ja trazio da upisu i firmu spuha i homologacijsku oznaku, jel to vrijedi vani - ne znam, al ne skodi :D

c5191f10992f68086affd1eb4f29e74e.jpg


Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk

 
3alfa3 said:
Ja trazio da upisu i firmu spuha i homologacijsku oznaku, jel to vrijedi vani - ne znam, al ne skodi
švapski ili austrijski dRRot bude vjerojatno prvo čim te zaustavi i uzme prometnu išao gugl translejtati "ispušni sustav" 8)
 
:LOL:

krizan said:
Pozdrav,

tražio sam po forumu i našao sam samo stare teme...

3alfa3 said:
http://www.motori.hr/forum/index.php?topic=247713.0
:mrgreen:


iako smo u EU, to kad nas ide malo sporije :LOL:

http://www.motori.hr/forum/index.php?topic=183333.0

 
MOONSHIELD said:
švapski ili austrijski dRRot bude vjerojatno prvo čim te zaustavi i uzme prometnu išao gugl translejtati "ispušni sustav" 8)

1. Leo Vince i homologacijski broj koji je ugraviran na spuhu i upisan u prometnu ne treba prevodit
2. Ne vozim van HR  :LOL:
3. Ako bi i vozio, homologacijski list od auspuha je od prvog dana u foliji i umetnut u alat pod sicom  :D
 
3alfa3 said:
1. Leo Vince i homologacijski broj koji je ugraviran na spuhu i upisan u prometnu ne treba prevodit
2. Ne vozim van HR  :LOL:
3. Ako bi i vozio, homologacijski list od auspuha je od prvog dana u foliji i umetnut u alat pod sicom  :D
Ispravan 100% ,za vani još moraš imati namontiran db killer  :police:
 
uvazeni clan alfa je za sve kriv :LOL: stalno je nesta homologirao i gle sad :jesus: