Upit za popust na tehničkom kod oldtimera

pmrsicc

New member
Bok, imam Yamahu FJ1100 i druge godine ce imati 30 godina.. pa me zanimalo cuo sam da se daje nekakav popust na tehnički ili na osiguranje za oldtimere.. dali netko zna sta o tome, gdje i kome se treba javiti??                    hvala...
 
imaš popust od 50 posto ali ima jedna bitna stvar , moraš imati još jedan motor registriran na svoje ime i tek onda imaš popust , ako ga regaš samo za susrete oldtimer imaš još mali popust na cestarinu ,ako ga regaš za svakodnevnicu plačaš sve kao i ostali samo imaš popust na osiguranje , i još bitna stvar , moraš biti član oldtimer kluba , prva upisnina ti je oko 350 kuna a poslije oko 150 kuna godišnje ,
 
Bandit said:
http://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/2009_05_58_1365.html

Najbolje da proučiš ovo sa navedenog linka...tu je sve razjašnjeno.

kratko i jasno  (y) :peace: - sve piše..

crna71 said:
imaš popust od 50 posto ali ima jedna bitna stvar , moraš imati još jedan motor registriran na svoje ime i tek onda imaš popust , ako ga regaš samo za susrete oldtimer imaš još mali popust na cestarinu ,ako ga regaš za svakodnevnicu plačaš sve kao i ostali samo imaš popust na osiguranje , i još bitna stvar , moraš biti član oldtimer kluba , prva upisnina ti je oko 350 kuna a poslije oko 150 kuna godišnje ,

ne mora biti član NIKAKVOG kluba  :misli: to stvarno nije uvijet..

BITNO: program na tehn.pregledu je (bio) "podešen" za vozila sa VIŠE od 30 godina- znači,ako je recimo tvoja Yamaha 1984. godište,ne možeš to napraviti u proljće 2014.-e, nego tek 2015.-e godine ( takav sam recimo imao slučaj sa jednim mojim autom,iako uz taj auto iz  1979.god imam servisnu knjižicu u kojoj je ovjeren datum kupovine-preuzimanja,nultog servisa,kopiju računa itd.. iz koje se vidi da je to 6 mjesec 1979-te. -a ja došao u 11 mjesecu na tehnički... pa sam čekao proljeće i registrirao.) Ujedno ih imam 4 takva vozila (PV) i nepričam napamet...

ono što si pitao - cestarina za motocikle oldtimere je 0,10 x 215 kn= 21,50kn. ( svi L kateorije)
cijena tehničkog -normalna

za sve ostalo pitaj na PP, jel sad kreće :box: :box: :blahblah: :blahblah: :bonk: :bonk:

cestarine

http://www.cvh.hr/cvh/propisi-i-upute/pravilnici/zakon-o-javnim-cestama/pravilnik-o-visini-godisnje-naknade-za-uporabu-javnih-cesta-sto-se-placa-pri-registraciji-motornih-i-prikljucnih-vozila.aspx



 
Ok, sad mi je manje vise sve jasno. Hvala.. A dali postoji jos neki oldtimer klub koji bi bio blizi krku?? da nije ZG??
 
Ako si baš u Krku,odi u caffe Kula i potraži ekipu doktora Sove koji vozi bmw R100.oni su u Riječkom OT klubu i ok ekipa.. (y)

pa imaš i Ot klubove Delnice,Ogulin,Opatija,....puuno..
 
kako je gore neko  napisao neke stvari koje ne stoje pa evo dala sam si truda i osobno otišla na tehnički u Dubravu kod Baotića i evo iz prve ruke kako to ide , konkretno imam gpz 900r iz 1984 god i uredno se može regati u 1 mjesecu 2014 god i nije točno da se mora čekati 2015 god i još je provjereno da se mora bit član oldtimer kluba , može se regat i na povjesno vozilo al to je samo malo manje za platiti i to se baš i ne isplati , ne plača se za okoliš a to je mala svota , bolje je na običnu tablicu , meni ne predstavlja  :police: za provjeru kolko bum prošla godišnje pa možda i regam na pv , ukupno košta na zg tablice bez pv 1600 kn , SVA ostala rega se možda može sredit prek veze al to onda nije po zakonu , dobila sam i predračun tako da je sve napisano i provjereno iz prve ruke , govorim za područje Zagreba ,
 
vidim nije zaključana tema, a kako se nešto vrti o popustima na osiguranja po forumu, imam pitanja:
Je li moguće ostvariti popust na osiguranju bez obzira na članstvo u old-timer klubu (koji je dio HROS-a)?
Odnosno, je li nužno provesti Postupak vrednovanja i razvrstavanja vozila u kategoriju "Old timer", preko posrednika (nekog OTK) ili ne? Prema pravilniku o starodobnim vozilima to nije definirano. Kolika je sada cijena tog postupka?

i vezano uz prvo:
Naime, "...po završenom vrednovanju, HROS izdaje vlasniku vozila IDENTIFIKACIJSKU ISPRAVU u obliku kartice, najkasnije mjesec dana od dana izvršenog pregleda vozila i UVJERENJE u pisanom obliku u roku od 15 dana od dana izvršenog pregleda vozila (za potrebe registracije vozila)."
Je li to još uvijek tako? Odnosno kako to ide u praksi, poštuje li HROS rokove, i koliko je potrebno od prijave do izlaska povjerenika na teren, ili se vozilo mora njima dovesti?
 
Pitao sam prije 2 dana u generali osiguranju za popust buduci da vozim oldtimera i rekli su da je potrebno priloziti potvrdu da sam clan ot kluba. Nikakvi drugi papiri ih ne zanimaju. Clanstvo je 200 kuna godisnje pa vidi da li se isplati, popust je 50% na iznos koji bi inace platio. Neke druge osiguravajuce kuce mozda imaju i druge uvjete...
 
kruns said:
Pitao sam prije 2 dana u generali osiguranju za popust buduci da vozim oldtimera i rekli su da je potrebno priloziti potvrdu da sam clan ot kluba. Nikakvi drugi papiri ih ne zanimaju. Clanstvo je 200 kuna godisnje pa vidi da li se isplati, popust je 50% na iznos koji bi inace platio. Neke druge osiguravajuce kuce mozda imaju i druge uvjete...
meni bi se dobro isplatilo regat na ot jer bi mi osiguranje  sa 20% popusta došlo 2600kn.