Upomoć, drugovi!

Eustahije

Active member
Dakle, radi se o sljedećem:
u subotu me zaustavila policija, te su mi mjerenjem na drageru ustanovili 0,73 promila... vozačku sam morao ostaviti odmah, a naknadno bi trebao dobiti rješenje o oduzimanju vozačke na 3 mjeseca..
E, sad... kazna je takva kakva je, platit ću, ali zanima me da li kod suca za prekršaje vrijedi pokušati tražiti uvjetnu kaznu, umjesto oduzimanja vozačke, s obzirom na to da prije nisam bio kažnjavan, da alkohola nije bilo puno (nakon skidanja 0,1 zbog tolerancije, ispada 0,63...), te da mi je vozačka dozvola nužna za obavljanje posla.
Dajte mi neki savjet...
 
A da li se oduzimanje odnosi na sve kategorije ili samo na onu s kojom je napravljen prekršaj?
 
Eustahije said:
Dakle, radi se o sljedećem:
u subotu me zaustavila policija, te su mi mjerenjem na drageru ustanovili 0,73 promila... vozačku sam morao ostaviti odmah, a naknadno bi trebao dobiti rješenje o oduzimanju vozačke na 3 mjeseca..
E, sad... kazna je takva kakva je, platit ću, ali zanima me da li kod suca za prekršaje vrijedi pokušati tražiti uvjetnu kaznu, umjesto oduzimanja vozačke, s obzirom na to da prije nisam bio kažnjavan, da alkohola nije bilo puno (nakon skidanja 0,1 zbog tolerancije, ispada 0,63...), te da mi je vozačka dozvola nužna za obavljanje posla.
Dajte mi neki savjet...

Imao sam sličan slučaj... Kada te pozovu na saslušanje lijepo se obuci, budi pristojan, staložen i sve lijepo ovako objasni, samo nemoj ništa govoriti o ovoj toleranciji od 0,1 i petljat da si ti u pravu. Ti si kriv i tu nema rasprave. Na prekršajnom sudu su uglavnom sutkinje i to ti je jedan plus. Koliko god ovo glupo zvučalo, ljudi su emocionalni i lijepa riječ...... Ja nisam platio niti kaznu niti sam dobio kazneni bod, ali od tada ili bezalkoholno ili taxi...
 
imo ja slučaj sličan, 0,7, ali još po onom starom zakonu, dobio samo zabranu te kategorije na 3 mjeseca...
 
Oduzimaju ti samo kategoriju. U zalbi navedi da ti je vozacka nuzna zbog obavljanja posla te da si u skupini socijalno ugrozenih gradjana. Ono malo sto dobijes kazne, jebiga stari, vozi polako i nadaj se da te nebudu uhvatili.

A osim toga, dok dobijes poziv za sud, ko ziv ko mrtav
 
posto su sudovi jos uvijek spori...

ukoliko si dobio poziv na DRUGOSTUPANJSKI, prva dva puta se nemoj odazvati na poziv. javi se u sud i reci da si bolestan i da ne mozes doci. drugi puta neka te netko opravda i kaze da nisi u drzavi.

treci puta izadji.

iako ne vjerujem da ces docekati treci puta, jer se to oduzi i ode u zastaru.

cak i da izadjes treci puta, pomiri se s tim da si kriv

ne znam koliko imas godina, no studenti se uvijek mogu izvuci na to da nemaju vlastiti izvor prihoda i mozes traziti da ti se kazna prenese u dobrotvorni rad - uglavnom te bace u neku biblioteku da preslagujes knjige

nakon presude, mozes uloziti zalbu na temelju, recimo da smatras kako ti je kazna prevelika i da se treba smanjiti

u tome slucaju, svi papiri opet idu na dno i nacekas se dok dodje novi poziv. tako samo odugovlacis da sve ode u zastaru.

ukoliko je PRVOSTUPANJSKI, lijepo se obuci, odi na prvi poziv, priznaj da si kriv i istrpi kaznu.

***
od kolege stara radi u prvostupanjskom u zagrebu pa znam te cake
 
vozi s ebez vozacke, kakve su sanse da te opet zaustave u slijedeca 3 mjeseca?
mene 3 god nika dnisu zaustavili ....
:mrgreen:
 
Eustahije said:
Dakle, radi se o sljedećem:
u subotu me zaustavila policija, te su mi mjerenjem na drageru ustanovili 0,73 promila... vozačku sam morao ostaviti odmah, a naknadno bi trebao dobiti rješenje o oduzimanju vozačke na 3 mjeseca..
E, sad... kazna je takva kakva je, platit ću, ali zanima me da li kod suca za prekršaje vrijedi pokušati tražiti uvjetnu kaznu, umjesto oduzimanja vozačke, s obzirom na to da prije nisam bio kažnjavan, da alkohola nije bilo puno (nakon skidanja 0,1 zbog tolerancije, ispada 0,63...), te da mi je vozačka dozvola nužna za obavljanje posla.
Dajte mi neki savjet...
Jesi li pročitao"i opet jedan biker manje"..druže???
 
Pasmaters said:
tomee said:
ne sve -sigurno
¸

Mislim da je ipak samo zabrana za kategoriju sa kojom si uhvačen pod utjecajem alkohola!

e sad vidiš, ovo je diskutabilno...jer sve ovisi o tom malom zarezu kojeg nema iza "ne" pa bi to značilo da ne gubi sve kategorije sigurno, barem po tako složenoj nazovi rečenici...
 
zvonko situm said:
Jesi li pročitao"i opet jedan biker manje"..druže???

a jel znaš ti, druže, koliko je u civiliziranim zemljama granica za alkohol?
0,5 do 0,8 promila...
popij nešto alkoholno, nemoj ništa drugo niti jesti niti piti, za pola sata uzmi drager, pa vidi koliko ćeš napuhati, a koliko ćeš zaista biti pod uticajem toga što si popio
 
Eustahije said:
zvonko situm said:
Jesi li pročitao"i opet jedan biker manje"..druže???

a jel znaš ti, druže, koliko je u civiliziranim zemljama granica za alkohol?
0,5 do 0,8 promila...
popij nešto alkoholno, nemoj ništa drugo niti jesti niti piti, za pola sata uzmi drager, pa vidi koliko ćeš napuhati, a koliko ćeš zaista biti pod uticajem toga što si popio

A cuj, netko mora biti svetac.
 
kaj znači 0,5 nije vraćeno ? jer mene frend uvjerava da je.....

i da ide samo jedna kategorija jer su meni tak uzeli za ne stajanje na STOP