Uređivanje čajniz pocketa

Ice Man

New member
Pozdrav svima!

Več dvije godine imam čajniz poketa, koji mi je uletio vrlo jeftino. Prije cca. 2g sam za novog u kutiji zapakiranog dao 400kn  :mrgreen:. Pošto se na tom motoru nemrem vozit 50km a da se neke ne rašrafi, odlučio sam ga kompletno nanovo složit. Zadnje mi se odšarafio zadnji kotač i ja se razlio po cesti :bonk:.

No prije par dana išao radoznalo gledat po internetu i nišao sam na hrpu upgrade djelova za njega. Prvo mi u oko upalo big bore kit 44mm  :slinavac: Ima ko kakvih iskustva s time?

I da raspao mi se kompletni auspuh, pa sad brigujem di njega nabavit. Neželim opet takvo orginalno smeće več bi htio malo kvalitetniji auspuh, pa mi se mota po glavi da ga dam radit auspuh majstoru. Isto tak po ko zna koji put mi je puko lanac i više se neda kratit, pa moram po nabavu novog. Di ima za kupit lanac, dal zna neko?

Još mi je tražena roba aluminijsli ili kromirani starter jer je moj plastični lagano u banani.

Svaki komentar i savjet dobrodošao  (y)

@Ice Man - popuni profil!
 
A jel neko probao stavit manji lančanik odostraga, dal se dobi šta na brzini i kolko se gubi na startu? I vidio sam neke performance lamele sa nekim kakti boljim paknama i federima. ima netko iskustva s tim?
 
Ice Man said:
A jel neko probao stavit manji lančanik odostraga, dal se dobi šta na brzini i kolko se gubi na startu? I vidio sam neke performance lamele sa nekim kakti boljim paknama i federima. ima netko iskustva s tim?

Normalne (serijske) lamele:
clutch-1.jpg


Sportske lamele: (jel si na te mislio?)
47cc_pocket_bike_HP_Clutch_Free_1pair_clutch_spring.jpg


Dal' se šta dobije ne znam jer nisam vidio da to ima za uzeti kod nas, a i nisam baš za neko nabrijavanje mini bajka jer serijski ide do max 60km/h.
 
to je kvacilo,ovo na drugom slici bi trebalo biti odlicno,slicno kao polini 2G za skutere http://www.motori.hr/forum/index.php/topic,156196.0.html ,ima dvije sustice sa mogucnosti stelanja,pogledaj ovaj link sta sam stavio,samo neznam koja je to marka i koliko kosta,ali nece biti puno jer po slici bas neizgleda kvalitetno...
ovo polini kosta 995kn,skuplje od cijelog pocketa :mrgreen:
 
ja sam na svog dosad stavio hidrauličnu pumpu prednje kočnice sa klještima također hidrauličnim te auspuh leovince koji je bio za skutere ali sam ga pripasao...neznam dali je tko probao kočiti sa takvom prednjom kočnicom ali mogu vam reč da sad prednja kočnica "grize"...kupio preko ebay-a (y)
 
I imao sam velikih problema sa paljenjem pocketa od prvog dana. prije dobim žulj na ruci od povlačenja nego on upali.  :LOL:

neznam zašto, al strahovito teško pali  :misli:
 
Sim ga dopeljaj, pa bumo to slozili.
 
Jučer kuplje lanac i auspuh, zamjenjena sviječica i pocket je konačno živ.

Pali puno bolje, a ide kak je i išo  :D

Lanac -100kn, Auspuh - 180kn napravit đir na pocketu - NEPROCIJENJIVO!  :mrgreen:
 
Samo da velim, vozio se jučer 2,5 sata konstantno na pocketu i pao mi zadnji lonac na auspuhu ( pokao var i kompletno ispao)  :palacdolje:

Tak da ovaj auspuh iz Zaprešića i nije nešto :(
 
Rama ti još nije pukla???I ja sam sa svojim (ustvari od malog ) ratoval jedno vrijeme, al kad se složi pali na zub ko što neko prije reče.....Do sad smo zamjenili kuplung,paljenje a cilindar kad jednom skineš navoji u bloku motora su koma tak da smo to odma morali srediti...O plastičnom starteru i špagi ne moram ni govoriti... :mrgreen:
 
ja sam imao na svom big bore 5 onaj kaj dobiš celinder klip glavu (4 djelnu) radilicu..motor je išao malo bolje  i onda sam stavio dellorto 19 i onda je motor super išao..
 
Rama je popucala malo i sam motor stoji malo u koso, al  dok ide niš ne diram  :mrgreen:

Ustvari svak čas neke pukne, odšrafi se i padne u vožnji  :D, al mi se velik gušt vozit s njim pa imam volju slagat ga.
 
Ja san danas prvi put prova mog na pisti.Posli par stotina metara uhvatili me grčevi u preponama.Morat ču ponovit da steknem malo kondicije a več san malo smršavija samo da mogu sist na njega.Gadno za velike ljude,nemaš di stavit kolina.