USA - EUROPA

sandi

New member
Može li mi netko od zastupnika objasniti zakaj Z 750 S u Americi košta 7.099 USD (43.300 kn), a tu kod nas 57.000 kn :?:
 
zbog istog razloga zbog kojeg mercedes dođe 1/3 manje nego kod nas s tim da je tamo full oprema u startu a kod nas samo bazni modelu a ford mustang cabrio od 20000-35000$

Bila jednom ova tema i zakljucak je "ne zivciraj se" e da i teško da ceš ga uvesti
razlog zbog kojeg je jeftiniji je taj da je u EU brži.bolje kocnice,lakši..... i ako bježiš policiji nece te upucati
 
A jel bi ga mogel uvesti netko (npr. moja teta) koja ima dvojno državljanstvo :mrgreen: - pa kao nešto bez carine PDVja i sl. kao povratnik.

I kaj je tada sa homologacijom.
 
Teta ga ne mora ni uvozit, vozi ga na njihove tablice bez beda. Ali ti ne. :mrgreen:
Nedavno bio Goran Višnjić na TV i priča o cijenama automobila. Grand Cheroke sa full opremom košta ko kod nas Golf petica.
Pit, i to je Amerika! :mrgreen:
 
mate said:
Pit, i to je Amerika! :mrgreen:
I jebu ih talibani!
:mrgreen:


Ne prolazi ti to 'omologaciju!
:no:

Nek teta dofura,a ti vozi i ne staj policiji.I cool su one njihove male tablice!
Jedino tak,ak misliš uštedit na razlici u cijeni.
 
Ma, pro-KLE-ta je A-me-rika i zlato što sjaaaaaaaa.... :mrgreen:
 
sandi said:
Može li mi netko od zastupnika objasniti zakaj Z 750 S u Americi košta 7.099 USD (43.300 kn), a tu kod nas 57.000 kn :?:

Zato kaj je benzin jeftiniji i vise se voze sa motorima pa serviseri vise zarade na prodaji zupcastih remena :smoke:
 
A kad bi tamo kupio, rastavio u dijelove uvezao kao djelovi i onda sastavio i homologirao ? Da li je to netko probao?

Ono oko auta je za pop......, prije mjesec dana moj prijatelj je tragao za opcijom kako uvesti Mustang iz USA u HR, i na kraju odustao, iako je lova bila spremna (slabiji model, full oprema cijena: 17500 USD), ali homologacija ?????, navodno ima hrpa stvari, a ne samo crveni žmigavci!
:cool: