UVEX - Take of

ja opčenito o UVEX opremi mislim da je katastrofa :palacdolje:



gledao sam njigove jakne protektori su kao od kartona, a jakna košta 1,800kn... SPOOL nudi puno više za manju cijenu, sad za kacige neznam.
 
Kacigu sam kupio na rasprodaji ( prije godinu dana ) za 1000 kunića (koštala je 1500 kn) ali kupovina motora se izjalovila pa kaciga ostala. Kako se nadam da će makina uskoro ,svaki dinar-ups,pardonček kuna dobro dođe korističu se njom, pa šta bude.Ipak me i dalje zanima dali je ima još netko i kakva mu je ?
 
ajde držim fige da makina dođe čim prije pa ćeš imati priliku ocijeniti kacigu iz prve ruke (y)
 
Ja sam kupio Uvex RS II kacigu i moja iskustva su: šrot, hmelj  :LOL:
Bila je na popustu 1800, a cijena je bila oko 2300kn. Jbg, čovjek misli da štedi...
Inače je dobra za malo brzine, dobro sjeda i vizir je ok, ali kod većih brzina (iznad 120-130km/h) čuje se jak šum vjetra.
Vjerujem da sam za tu lovu mogal dobiti bolju, al čovjek ne zna dok ne proba!
 
Take of nisam probao pa ne mogu suditi o njoj,ali imam helix carbon rs i nisam baš presretan. Prilično je bučna,otvori za ventilaciju su izvedeni traljavo(onaj na bradi se sam otvara i zatvara,ovisno o brzini),jedino što je vrlo lagana i što se po suncu ne grije pretjerano.Dobio sam je u kompenzaciji i to je bio jedini način da izvučem lovu,ali mislim da se za 3000 kn,koliko košta može dobiti daleko bolja kaciga, Uvex očito više nije što je nekad bio.
 
Prije dvije godine sam kupio uvex kacigu,više se ne sjećam koji model,al bila je oko 2000 kn na popustu,vratio sam je na kon prve vožnjei tražio nazad lovu
 
Imam Uvex jeticu i tak tak je, nis posebno, ali kako je bila na snizenju onda je OK. Uvex Highway jakna, pukla mi podstava, imam i Spidijevu Varitek i cini mi se puno bolja, Uvexova (skijaska) kaciga mi se na skijanju pokazala odlicna,
Mala se zaletila u kucicu od vlecnice, kaciga preuzela udarac, rezultat sljiva na bradi i slomljena ruka, tak da si i ja druge godine kupujem skijasku Uvexicu.
motociklisticke Uvexice me nisu dojmile, podstava ko kutija z ajaja, moja AGV 10x udobnija z anosit.
 
Ja imam između ostalih i jednu UVEX kacigu i jedino što mogu reći je:LJUDI NE KUPUJTE TO SMEĆE!!!
kaciga sama po sebi ne izgleda loše ali unutrašnjost i odvratni šumovi od vjetra koji ulazi doslovno unutra to je za izludit,u njoj ne možeš izdržati ni po gradu a kamoli van grada....................KATASTROFA!!!
 
Jedna od mojih kaciga je Uvexova Take off , već četiri godine. S obzirom da nosim naočale, na vrstu motora (cruiser) i način vožnje (easy), mene zadovoljava. Veliki minus je ne vađenje unutrašnjosti, osim bočnih umetaka na obrazima (na drukere). Na prednjem preklopnom dijelu nema mekanu oblogu, ali na sreću ne znam da li to nešto znači. Bučna je ali ne znam koliko u usporedbi s drugim rasklopnim, jer nisam probao druge.

S pozitivne strane, sviđa mi se mali kalup i čisti jednostavni dizajn (kupio sam je isključivo zbog toga). Vizir je odličan, otporan na sve, optički veoma dobar i po danu i po noći iako je malo zatamnjen. Čistim ga isključivo čistom vodom. Mehanizam za otvaranje je  centralni,  lak za otvaranje jednom rukom - rukovanje u odnosu na Nolan 100-101 je klasu iznad. Kako mi žena ima Nolanicu, kada ih stavimo jednu pored druge, Nolanica je vidljivo veća , i otvorena i zatvorena. Provjetravanje radi dobro, a od ispod mi ne puše, iako nema podbradnik.

S obzirom na godine korištenja, kvaliteta proizvoda je OK, nije rasklimana, lak dobar i nema nikakva oštećenja, osim što mi je na remenčiću zahrđao (od znoja) metalni dio kopče (pocinčani - pa nije otporan kao rostfrei) , pa sam razmišljao o kupnji neke nove rasklopne kacige.

Glede, Uvexove trgovine, sve pohvale. Ove godine sam, ne očekujući previše otišao u Staru Vlašku i pitao da li mogu kupiti taj dio. Nisu ga odmah imali, ali slijedeći dan sam ga dobio i to bez naknade. Kažu da imaju svaki dio za svaku njihovu kacigu. Svaka pohvala, ljubazno osoblje, suport kakav treba biti.

Dakle, kaciga nije vrhunska, sigurno nije (kao i bili koja druga rasklopna) primjerena za trke ili velike brzine, sigurno je bučnija od integralnih (kao i bili koja druga rasklopna), ali za gradsku primjenu ili umjereni cruising je vjerojatno dovoljno dobra.
 
aero, ako razmisljas o drugoj flip-up kacigi odi probaj AGV ja imam GT Open i zadovoljan sam ( isti problem ko i ti -naocale)
 
sid said:
aero, ako razmisljas o drugoj flip-up kacigi odi probaj AGV ja imam GT Open i zadovoljan sam ( isti problem ko i ti -naocale)

Sid, GT mi se sviđao oblikom, kao i Lazer Granwill, ali imaju previše naljepnica na sebi .  Razmišljao sam o Schuberth C-1 na popustu iz Louis-a (crna mat 230 eura - Mvst....)  ili novoj HJC FS-max (2.100 kn).
 
ja sam isto razočaran uvexom, imam 530 boss sport (1200 kn na rasprodaji, inače oko 1900), vizir se dosta magli, kaciga je bučna a unutrašnjost malo grebe). završna obrada je super, vizir se ne frižaje i lak je dobar...  :wink:

curi sam kupio neku malu jeticu i počela je pucat školjka ( :shock: :x :shock: !!!!????) kraj mjesta gdje se remen hvata za nju, jučer sam je nosio reklamirati (kaciga je stara 5 mjeseci i nošena sve skupa 20 puta) pa su mi rekli da će mi se javit idući tjedan kad im dođe šef iz zagreba da vidimo hoće li je mjenjat, vratit novce ili što već.  :palacdolje:

jeftini jesu, ali kvalitetni nisu, buku i slične gluposti mogu pregrist, ali sigurnost ne!!  :palacdolje: uvex nikad više!  :wink:
 
aero said:
Sid, GT mi se sviđao oblikom, kao i Lazer Granwill, ali imaju previše naljepnica na sebi .  Razmišljao sam o Schuberth C-1 na popustu iz Louis-a (crna mat 230 eura - Mvst....)  ili novoj HJC FS-max (2.100 kn).

Ja imam mat crnu s crnom naljepnicom AGV i mat srebsnim natpisom, tak da nije sarena, mozda je to tak,za taj mat crni model
A za C-1 sam i ja zainteresiran,  moze kakve pojedinosti o tom popustu, gdje, kako tko ?
 
aero said:
Sid, GT mi se sviđao oblikom, kao i Lazer Granwill, ali imaju previše naljepnica na sebi .  Razmišljao sam o Schuberth C-1 na popustu iz Louis-a (crna mat 230 eura - Mvst....)  ili novoj HJC FS-max (2.100 kn).

crna mat si1 je oko 480e u luisu.
 
aero said:
Sid, GT mi se sviđao oblikom, kao i Lazer Granwill, ali imaju previše naljepnica na sebi .  Razmišljao sam o Schuberth C-1 na popustu iz Louis-a (crna mat 230 eura - Mvst....)  ili novoj HJC FS-max (2.100 kn).

U ovom slucaju me zanima  :mrgreen:
 
Imao od UVEX-a Motocross kacigu i naočale za istu i bio ful zadovoljan...
 
Naocale su im mrak, ja sam ih na skijanju fural i nikad problema ( a imam dioptrijeske, tak da mi je problem naci skijaske kaj idu prek dioptrijskih) tu se Uvex pokazal  (y)
 
pak said:
crna mat si1 je oko 480e u luisu.

Ja sam govorio o C-1 iliti stara Concept, rasklopna kaciga,  a ona je trenutno u Louisu onako kako sam napisao, 229,00 za crnu mat (prije 358 eura). Dakle model Concept, a novi model je C-2, pa ja stari model zovem C-1 (slobodni prijevod...). Dakle ne govorim o "si1".

http://www.louis.de/_208174ff5f35a514a6f0229df20e5b512d/index.php?topic=artnr_gr&article_context=detail&grwgr=150&wgr=836&list_total=16&anzeige=0&artnr_gr=204700

Nažalost, takvi popusti ne vrijede kod naših uvoznika i dilera iz Louis-a. Kod njih je i dalje euro po 12, 15, 29 ili koliko već kuna, na cijenu bez popusta.....