Uvoz motocikla za stazu

Svetac

New member
Pozdrav
Vjerovatno je tema vec obrađena ali kako se kod nas mijenjaju zakoni kao čarape ne škodi ponoviti.
Pitanje je jednostavno .Nađem motor na internetu,odem po njega ,platim i vozim na prikolici za Hrvatsku.
Motor je iskljucivo za stazu i nemam ga namjeru registrirati.Kako se ponasati na granici i dalje kad se s njim udje u Hrvatsku ? Koji papiri su bitni i slicno?
 
Bitno je da motor kupis u EU (unutar EU je protok robe neometan, nema carine na granicama izmedju drzava clanica EU). Da bi sve bilo legalno, uz motor moras imati original prometnu dozvolu i kupoprodajni ugovor ( ne mora biti ovjeren), kupoprodajni ugovor mora biti sa osobom koja se u prometnoj vodi kao vlasnik vozila.
 
Hvala ti.Motor je iz Njemacke tako da sam pretpostavio tako nesto i sad jos jedno pitanje .Motor se vozi par godina po stazi i nakon toga se odluci ipak registrirati (tako ga je ipak lakse prodati)..da li si onda u kakvom prekrsaju i da li je to uopce vise izvedivo?
 
A ako nakon godinu dana voznje po stazi napravim s likom iz Slo npr novi kupoprodajni s drugim datumom?
 
Meni su rekli da i CMR može biti dokaz kad je motor uvezen u HR, jer sam ja imao situaciju da sam napravio ugovor, a kasnije riješio prijevoz motora
 
Sta...murija pocela iskakat i na stazu?
Granu prodjes bez problema...
 
dani83 said:
Sta...murija pocela iskakat i na stazu?
Granu prodjes bez problema...
Na stazu ne ,al bilo je provjera od strane carine na parkingu,prije desetak godina.U novije vrijeme  možda, al obično niko o tom ne priča.
 
Ne mogu vjerovat da naši hrvatski lešinari dozvole da se vozi nešto bez oderavanja. Preglupi su za ovo još izgleda, čekaj da saznaju  :mrgreen:
 
Dolaze na prijavu.      :mrgreen:
 
Svetac said:
Hvala ti.Motor je iz Njemacke tako da sam pretpostavio tako nesto i sad jos jedno pitanje .Motor se vozi par godina po stazi i nakon toga se odluci ipak registrirati (tako ga je ipak lakse prodati)..da li si onda u kakvom prekrsaju i da li je to uopce vise izvedivo?

Ili ga uvezes pod "karambol" da je neispravan pa se vozas po stazi pa kad se odlucis za cestu "popravis" odes sa dokumentacijom i uvezes, iako je uvoz za te motore par sto € tako da ga se vise isplati odma legalno uvest i mirna bosna... :021:
 
Ma da ... nema smisla se s njima natezat ..mislim da su troskovi uvoza cca 15%
Znaci na nekih 10 000 eur cirka 1500 i miran si..