uvoz polovnog iz italije??

bole

New member
ako imate info kako uvesti polovni motor godiste 99 pa nadalje u hr,kakvi su uvijeti,kakva papirologija je potrebna nakon kupnje za preko granice,i do registracije,jeli isplativo(konkretno razmisljem o ducati-u)!!
ili ako je bila vec ta tema,molim za uputu,pa da procitam!!

unaprijed hvala!!
 
Bole, bez lažne skromnosti znam sve o tome :mrgreen:. Konkretno: Ducati, Italija, novo i polovno. Sve sam radio. Na tebi je samo da nađeš motor, dogovoriš cijenu a na HAK-ovoj stranici napravi izračun davanja. Moto.it je najjači oglasnik.
 
A zna li iko da li postoji mogucnost povrata poreza na taj motor u Italiji prilikom izvoza ?
Nesto kao Mwst. aus. U Njemackoj ili TVA deductible u Belgiji ?
 
Ako kupuješ u salonu polovnih, ne zaboravi im sniziti cijenu. Prije par godina je prijatelj zamalo uzeo jednoga u Anconi, ne da je bilo lako spustati cijenu, nego je nudio i besplatnu dostavu u Split i stajaznan, samo da ga nosimo..  :)
 
Ibiza said:
Ako kupuješ u salonu polovnih, ne zaboravi im sniziti cijenu. Prije par godina je prijatelj zamalo uzeo jednoga u Anconi, ne da je bilo lako spustati cijenu, nego je nudio i besplatnu dostavu u Split i stajaznan, samo da ga nosimo..  :)
čovjek se pita kakav je to onda motor kad su sretni da ti ga i kući dovezu!!!!!!!!!!!!!!!?????????????????????
 
mate said:
Bole, bez lažne skromnosti znam sve o tome :mrgreen:. Konkretno: Ducati, Italija, novo i polovno. Sve sam radio. Na tebi je samo da nađeš motor, dogovoriš cijenu a na HAK-ovoj stranici napravi izračun davanja. Moto.it je najjači oglasnik.
preporučuješ od private ili iz kuća?
 
miro said:
čovjek se pita kakav je to onda motor kad su sretni da ti ga i kući dovezu!!!!!!!!!!!!!!!?????????????????????
Očekivani odgovor, ali na motoru je provjereno sve što se vizualno moglo provjeriti i star je bio 3-4 godine. Možda je ipak u pitanju bila poslovnost jer zna da bi doveo i druge, a ukrcati ga na trajekt ipak nije toliki trošak, samo malo truda...
 
naravno da će bit povrata poreza, pa moraju ti napravit izvoznu deklaraciju. nemoj ić privatno jer ćeš imat peripetije sa uvozom, papiri moraju bit čisti za uvoz.

www.hak.hr piše sve o uvozu na svoju ruku
www.ztk.de ima dobre cijene, direktan uvoznik, mnogi tam kupuju i izvoze...
 
xjr1300 said:
naravno da će bit povrata poreza, pa moraju ti napravit izvoznu deklaraciju. nemoj ić privatno jer ćeš imat peripetije sa uvozom, papiri moraju bit čisti za uvoz.

www.hak.hr piše sve o uvozu na svoju ruku
www.ztk.de ima dobre cijene, direktan uvoznik, mnogi tam kupuju i izvoze...
nema povrata za polovno ako je od fizičke osobe
 
miro said:
čovjek se pita kakav je to onda motor kad su sretni da ti ga i kući dovezu!!!!!!!!!!!!!!!?????????????????????
DUKAC :LOL:
 
Primjetio sam da se u Njemačkoj mogu pronaći dobri motori po dosta povoljnim cijenama, na pr. na Mobile.de..
Zanima me, ako bih se odlučio na uvoz, s kime da kontaktiram oko uvoza i papirologije? Platit ću za uslugu, jer nemam vremena baktati se tolikom papirologijom..
 
moja mrcina bi me koštala na ztk.de 6400€ netto (ovdje 10000), al uvoz košta... i novaca i živaca... odustal sam.
 
xjr1300 said:
moja mrcina bi me koštala na ztk.de 6400€ netto (ovdje 10000), al uvoz košta... i novaca i živaca... odustal sam.

Ček malo, ako se tolike firme u Hr bave uvozom rabljenih automobila, ne vjerujem da se nitko ne bavi motorima..
Uz nekakvu razumnu proviziju za uvoznika, tebi bi se još uvijek itekako isplatio takav uvoz!
 
palomas said:
Primjetio sam da se u Njemačkoj mogu pronaći dobri motori po dosta povoljnim cijenama, na pr. na Mobile.de..
Zanima me, ako bih se odlučio na uvoz, s kime da kontaktiram oko uvoza i papirologije? Platit ću za uslugu, jer nemam vremena baktati se tolikom papirologijom..
http://www.autoscout24.de/
probaj ovdje i imaš na hrvatskom, javi odakle si
 
palomas said:
Ček malo, ako se tolike firme u Hr bave uvozom rabljenih automobila, ne vjerujem da se nitko ne bavi motorima..
Uz nekakvu razumnu proviziju za uvoznika, tebi bi se još uvijek itekako isplatio takav uvoz!

ne znam kak oni to rade... htio uvest svoj vlastiti auto kao povratnik, nije mi se isplatilo. Ne poznam nikoga u toj branši, odnosno ne usudim im se prići, poznati su mafijaši...
 
čitam ali nevidim  :?  ...

dakle , dobijam na poklon apriliu 125 ccm (mislim da je rs) , stara 7-8 godina i htio bi ju uvest

dakle , kakvi su mi papiri potrebni , pošto ju dobijam gratis od fizicke osobe , šta mi ona treba tamo nabaviti da bi imao nešto po cemu bi se ta akcija mogla sprovest ...
do koje starosti je uopce dozvoljen uvoz ? treba li mi i od generalnog uvoznika homologacija ...

ajde ...  :paper: