Valjci na cesti

Geronimo

New member
Ustvari dali je netko na svoje oci vidio ili nazalost bio zaustavljen od policije i stavili mu skuter na valjke i mjerila max brzinu...
Jer koliko se svi odgovori provlace svi kazu da su culi da su nekoga zaustavili... :misli: :(
 
osim kaj se na forumu spominjalo nisam ništa čuo....
 
Geronimo said:
Ustvari dali je netko na svoje oci vidio ili nazalost bio zaustavljen od policije i stavili mu skuter na valjke i mjerila max brzinu...
Jer koliko se svi odgovori provlace svi kazu da su culi da su nekoga zaustavili... :misli: :(

jel ti izgledaju valjci na tehničkom koda ćeh ih neko stavit u gepek? meni ne. postoji mugučnost jedino da te zaustave zog brze vožnje pa skontaju da nemiješ brže od 50.
 
dani83 said:
jel ti izgledaju valjci na tehničkom koda ćeh ih neko stavit u gepek? meni ne. postoji mugučnost jedino da te zaustave zog brze vožnje pa skontaju da nemiješ brže od 50.
Netočno...postoje manji valjci koji stanu u aute...bude akcija nekad...iako mislim da zbog novog zakona ih više neće bit na cesti,samo na tehničkom... :wink:
 
PEDROSA said:
Netočno...postoje manji valjci koji stanu u aute...bude akcija nekad...iako mislim da zbog novog zakona ih više neće bit na cesti,samo na tehničkom... :wink:

kad nekad? zakon je od ove godine na snazi, vrijeme se proljepšalo neki dan, do sad je bilo 2 ljepa dana i ti sad pričaš da ih neče više bit na cesti kad bi trebali tek počet??? kaki novi zakon, šta su im zabranili kotrolu na cesti s valjcima?
 
Pa i meni iskreno izgleda da je to malo gnjavaza veliki su...
Ali ako imaju neke male samo me intresiraju kako ih fiksiraju ,a i skuter....
Kakav je to novi zakon ?
 
Geronimo said:
Pa i meni iskreno izgleda da je to malo gnjavaza veliki su...
Ali ako imaju neke male samo me intresiraju kako ih fiksiraju ,a i skuter....
Kakav je to novi zakon ?

ti si ćini si meni ko i ja, kupio skuter pa sazno za zakon, a da bude sve bolje imam A kategoriju.

zakon ti je da moped s autamatskim mjenjačem mora ić na valjke prilkom tehničkog i nesmije razvijat brzinu veču od 50km/h ak razvija nije tehnički ispravan i nemoš ga registrirat. ako te uhvate da voziš više od 50 onda ti skidaju tablicu i moraš napravit da neide brže od 50 da moš ponovo tablicu dobit i kazna je nekih 400-500kn
 
dani83 said:
kad nekad? zakon je od ove godine na snazi, vrijeme se proljepšalo neki dan, do sad je bilo 2 ljepa dana i ti sad pričaš da ih neče više bit na cesti kad bi trebali tek počet??? kaki novi zakon, šta su im zabranili kotrolu na cesti s valjcima?
Ne...reko sam da mislim da neče više bit kontrole na cestama...pretpostavljam...kad su na tehničkom valjci,pa koji će im drek i na cesti? :misli:
 
PEDROSA said:
Ne...reko sam da mislim da neče više bit kontrole na cestama...pretpostavljam...kad su na tehničkom valjci,pa koji će im drek i na cesti? :misli:
NAzalost to nije tocno jer upravo danas vam je bilo u jutarnjem da ce staviti valjke na cestu.
 
Geronimo said:
NAzalost to nije tocno jer upravo danas vam je bilo u jutarnjem da ce staviti valjke na cestu.

moram to vidit šta kažu idem kupit jutarnji, makar niko nema blokadu na skuteru al ajd
 
Geronimo said:
NAzalost to nije tocno jer upravo danas vam je bilo u jutarnjem da ce staviti valjke na cestu.

SLAVONSKI BROD - Sada ću prodati moped i kupiti si nešto jače, jer imam položenu A kategoriju - rekao je Boris (19), jedan od prvih mopedista koje je slavonskobrodska policija u današnjoj akciji kontroliranja tehničke ispravnosti mopeda “dopratila” na tehnički pregled. Svi oni ponajprije su dovedeni kako bi se utvrdilo jesu li na svojim mopedima skinuli tvorničku blokadu koja iznosi 50 km/h.

dopratila na tehnički što znači da nema valjaka na cesti
 
grdo se varaš...na cesti već u rijeci imaju valjke...
bilo je u nekoj maloj knjižici mislim da dodatak auto-kluba tekst na dvije stranice i počeli s stim na cesti...
 
ne znam u osijeku ih nisam vidio,skoro sam non stop na cesti prešo sam 3800km za dva i po mjeseca, jednom su me sam zaustavili i to u 2 ujutro, onak bezveze, dosadno im bilo, a ja prolazio.
 
vuxs said:
grdo se varaš...na cesti već u rijeci imaju valjke...
bilo je u nekoj maloj knjižici mislim da dodatak auto-kluba tekst na dvije stranice i počeli s stim na cesti...
eto ,sad mi je žao što napuštam svijet skutera...mora da bi me uhvatio s MHR-om :LOL: :LOL: :LOL: :LOL:
 
Bit će valjda sad na htv-u, prilog o tome. Ako te zaustave i pošalju na teh. pregled, onda tamo mjere brzinu. Ak je veča od 50 onda si najeb.
Skidaju tablice, ostavljaš tamo skut i čekaš poziv za sud. Na sudu češ biti kriv za prebrzu vožnju, za vožnju sa teh. neispravnim skutom, i ak nemaš a vozačku još i to,,jer si naravno vozio prebrzo. Platiti novi teh pregled, staviti blokadu i tek onda na cestu.. :misli:
Na grubo oko 3 soma kuna.
Ima manje bolno rješenje, stavljanja velike tablice. (y)
 
veliki said:
Bit će valjda sad na htv-u, prilog o tome. Ako te zaustave i pošalju na teh. pregled, onda tamo mjere brzinu. Ak je veča od 50 onda si najeb.
Skidaju tablice, ostavljaš tamo skut i čekaš poziv za sud. Na sudu češ biti kriv za prebrzu vožnju, za vožnju sa teh. neispravnim skutom, i ak nemaš a vozačku još i to,,jer si naravno vozio prebrzo. Platiti novi teh pregled, staviti blokadu i tek onda na cestu.. :misli:
Na grubo oko 3 soma kuna.
Ima manje bolno rješenje, stavljanja velike tablice. (y)

odakle ti tri milje kuna? 400-500kn je kazna to mi je drot reko i tehnički ne dopdje 2500kn za skut, na sud se ne ide zbog nijedne kazne jer ti murija sudac, zašt ču bit kriv za prebrzu vožnju ako su me uhvatili na vukovarskoj da vozim 80 kad je ogrničenje 70 i 10km tolerancije. osim ako se žališ. a ti valjci još nisu vidjeni nigdje osim u novinama, a za veliku tablicu moraš radit atest i sranja dak da opet je pitanje upče jer bi dali veliku tablicu na skut
 
Vidio sam te valjke prije 2 godine kad su ih testirali. Mali su i stanu bez beda u bunker auta. Bocno imaju kilometar sat koji pokazuje brzinu skutera (kao onaj od starih MAN autobusa)
 
i šta sad što si vidio valjke da se testiraju prije dvije god? mi smo još uvijek balkanci, valjci su več europska posla. ja nisam vidio nijednog skutara koji je sporiji nego moj, jedino sam vidio u startu brže. to ti je nešt slično ko i zabrane pušenja u kafičima i na radnom mjestu. je si ušo u koji kafić da se ne puši?
 
Brzina vožnje se ne odnosi na ograničenje na cesti nego na krajnju brzinu skutera od 50ccm. Njegova krajnja brzin ja oko 50km/h, i ako prekoračiš tu brzinu to je prekršaj.
A što se tiče love,,,pričekajmo da nekok zaustave i onda budemo vidli ko mje u pravu.
Ja sam svoj skut prodao i kupio beverly, jer mi nije imalo smisla balavit po cesti 50 na sat, a kazne mi se ne plačaju.. (y)
 
to kontam i ja isto napravit, sam trenutno nemam novaca. imam A kategoriju tak da ono. da sam znao za taj zakon ne bi ni kupovo skuter od 50ccm