Varenje aluminijskog nosaca

Ja sam do sada vario par stvari od aluminija i sve je bilo ok ali sada sam se zadnje nasexao sa nogarom od vozača za poluditi. Tri puta mi je pucala i nikako na zelenu granu. Vario mi je i frend i instruktor zavarivanja u brodogradilištu i opet je pukla. Za poluditi  :eek:pakoljut:
 
burnout said:
Da ne otvaram novu temu.

Oštečen je dio trokuta gdje se šarafi hebla (tj. ručka)
Slika je u prilogu, pa me zanima da li se to može kak popravit, zavarit pa istokarit a da drži i o kojoj cifri je riječ?

Hvala

    ...staaari Majstor Zoki iz Savskog gaja u Zgbu. Priprema, varenje i obrada vara. Biker je pa ima razumjevanja i iskustva za problematiku zavarivanja na motorima. Tel 091 7988277.
 
baš sam njega htio preporučiti. čovjek stvarno zna, bavi se time 100 godina i fakat je pedantan  :)
 
Znači da se popravit?
Kad dođem kući budem se raspitao kod lokalnih meštra dal mogu i dal mi se cijenovno isplati, pa ako neće moći budem kontaktirao ove koje ste preporučili.

Hvala  (y)
 
Može mi netko reći koliko majstori uzimaju za zavarivanje aluminija? Trebao bi zavariti napuknuti blok, zavar dužine oko 2cm, i na jednom dijelu nadovariti oko 1cm2 debljine 1mm. Koliko bi to otprilike došlo, da znam koliko da očekujem?
 
tomos, lamelni usis.. ravnanje spoja bloka i podizanje dosjeda lamlenog ventila ili sam felsao temu..  :misli:
 
Karabaja said:
Može mi netko reći koliko majstori uzimaju za zavarivanje aluminija? Trebao bi zavariti napuknuti blok, zavar dužine oko 2cm, i na jednom dijelu nadovariti oko 1cm2 debljine 1mm. Koliko bi to otprilike došlo, da znam koliko da očekujem?
100 kn  sa obradom  :?
 
ive_xxx said:
tomos, lamelni usis.. ravnanje spoja bloka i podizanje dosjeda lamlenog ventila ili sam felsao temu..  :misli:
Imam jedne blokove koji su napukli tamo kod gornjeg je nosača mašine, nije vijak bio dosta stegnut.
Nije lamelni ventil, mada i to imam u glavi, nešto drugo je, više o tome kasnije.  :mrgreen:

markookram said:
100 kn  sa obradom  :?
(y) Ak bude tak onda super...
 
Chile said:
Kao što naslova kaže trebam nekoga jaaaaaako predciznoga za varenje aluminija.....radi se o prednjem košu tako da ne smije inati odstpanja jer onda cijeli oklopi zijevaju...

Ima u Repušnici jedan koji se bavi takvim stvarima(uz glavnu cestu prema Kutini)