vasa iskustva sa dunlop Qualifier gumom na cesti

twostrokenolimit

New member
nemoj te se svadjati molim vas. :mrgreen:

moja iskustva su losa :(

 
Imam qualifier nekih 2-3 mjeseca i proso sa njima oko 1500km i zadovoljan sam.
Radije bi da je gore Pirelli SC al sam qualifierke dobio po atraktivnoj cijeni tak da su dobre  :mrgreen:
 
a koja je poanta teme onda? da seremo po kvalifajeru, ili da te ipak uvjerimo kako je dobra guma?  :LOL:


znaš i sam da nema tu pravila, nekima je yebena, nekima je baraka i to je to
 
burnout said:
Imam qualifier nekih 2-3 mjeseca i proso sa njima oko 1500km i zadovoljan sam.
Radije bi da je gore Pirelli SC al sam qualifierke dobio po atraktivnoj cijeni tak da su dobre  :mrgreen:

to je i mene navuklo i tvrdje su od drugih i dugotrajnije .mislim da mene j.... tezina motora samo 140kg.
frend ih je imao na vfr-u i nije imao frke
 
Bump said:
a koja je poanta teme onda? da seremo po kvalifajeru, ili da te ipak uvjerimo kako je dobra guma?  :LOL:


znaš i sam da nema tu pravila, nekima je yebena, nekima je baraka i to je to


nema pravila znamo svi ,to je ok. al jel smijemo izmjeniti iskustva ak nam dozvolis
 
twostrokenolimit said:
nema pravila znamo svi ,to je ok. al jel smijemo izmjeniti iskustva ak nam dozvolis

libo me taki....o tome bude valjda neki moderator odlučio...


stvar je u tome da postoji valjda 5 generalnih topica o gumama

a ima i posebno za kvalifajer:
http://www.motori.hr/forum/index.php/topic,55811.0.html
http://www.motori.hr/forum/index.php/topic,70660.0.html

nisam niš krivo mislio, ali ak je neka tema prožvakan onda su to gume....a imamo i korisnika "bimbu" koji u onoj temi na sbe odgovara...

možda da si ju postavio drugačije...tipa kak se ponaša ta guma s obizorom na dimeniziju ili težinu motora a ne ovak opčenito jer nebudeš niš saznao
 
Kad već pišeš da su ti iskustva loša, onda bi bilo sasvim O.K. da obrazložiš i zašto, pa bar koliko si kilometara napravio s njima, koje su to "opcije" prevagnule da je tvoje mišljenje o njima loše,... i da ne nabrajam dalje. Btw; ne svađam se, samo mi nije neka tema o gumama koja počinje s: moja iskustva su losa!

Te gume (RR) kupio sam u svibnju mjesecu (fotke u privitku) i do sada sam s njima prešao na Suzukiu 5600 kilometara. Vozimo se najčešće u dvoje i nikada nisam imao ni proklizavanja niti bilo kakvih nekontroliranih "izokretanja" motora. Guma "naginje" bez problema i pri tom daje sigurnost vozaču. Nema straha da će se guma "izviti" i da u zavoju moraš "ravnati motor i ponovno naginjati. Po kiši guma daje potpunu sigurnost i ponaša se potpuno jednako kao i na suhoj cesti; podrazumijeva se da je brzina manja, ali ja ionako nisam "vozač staze". Nema nikakvih prepreka da ove gume ne "obnovim" čim se ove sad istroše, jer sve što sam rekao o njima, osobno sam prošao i govorim iz iskustva
 
Bump said:
libo me taki....o tome bude valjda neki moderator odlučio...


stvar je u tome da postoji valjda 5 generalnih topica o gumama

a ima i posebno za kvalifajer:
http://www.motori.hr/forum/index.php/topic,55811.0.html
http://www.motori.hr/forum/index.php/topic,70660.0.html

nisam niš krivo mislio, ali ak je neka tema prožvakan onda su to gume....a imamo i korisnika "bimbu" koji u onoj temi na sbe odgovara...




možda da si ju postavio drugačije...tipa kak se ponaša ta guma s obizorom na dimeniziju ili težinu motora a ne ovak opčenito jer nebudeš niš saznao




pa ak budemo normalno komunicirali mozemo doci i to takvih stvari (y).
recimo prednja drzi ali zadnja pocne klizati na izlazu iz zavoja gdje sa pirellijem nisam imao problema
 
koliko je skuplja i bolja od ove "obične" bez RR..?
Predpostavljam da je mekša od obične.....  Čisto pitam onako da znam sto cu uzet na slj izmjeni...
Ionako mi zadnja traje cca 10-12tkm  :mrgreen:
 
nisam ni ja ali eto vidim da on ima iskustva sa tim pa je cak i slikao  :mrgreen:
 
STobulj said:
što daju dobar dim kad ih zapališ, ne kližu po ravnom ...... :jesus:

  ....ma ta prva je bila obični Qualifier (prva ugradnja) i nije nikakva, zato je tako i završila :mrgreen:....

  .......na RR me nagovorio prijatelj i mogu reći samo (y) (y) (y)...........
 
Bleki said:
Kad već pišeš da su ti iskustva loša, onda bi bilo sasvim O.K. da obrazložiš i zašto, pa bar koliko si kilometara napravio s njima, koje su to "opcije" prevagnule da je tvoje mišljenje o njima loše,... i da ne nabrajam dalje. Btw; ne svađam se, samo mi nije neka tema o gumama koja počinje s: moja iskustva su losa!

Te gume (RR) kupio sam u svibnju mjesecu (fotke u privitku) i do sada sam s njima prešao na Suzukiu 5600 kilometara. Vozimo se najčešće u dvoje i nikada nisam imao ni proklizavanja niti bilo kakvih nekontroliranih "izokretanja" motora. Guma "naginje" bez problema i pri tom daje sigurnost vozaču. Nema straha da će se guma "izviti" i da u zavoju moraš "ravnati motor i ponovno naginjati. Po kiši guma daje potpunu sigurnost i ponaša se potpuno jednako kao i na suhoj cesti; podrazumijeva se da je brzina manja, ali ja ionako nisam "vozač staze". Nema nikakvih prepreka da ove gume ne "obnovim" čim se ove sad istroše, jer sve što sam rekao o njima, osobno sam prošao i govorim iz iskustva



  .......Blek, u kakvom su ti stanju gume, i kad predviđaš izmjenu......

      .......imam iste tu je i km negdje ali zadnja mi se stanjila(gledam slike dok je bila nova)
 
tu je isto negdje; mislim da će biti O.K. po zimi i tako sve do nove sezone, a onda ide nabavka novih. Ove godine neka još stoje, poslužit će.
 
imao sam prednju rr na svom motoru ove sezone
dobra mi je bila prvih 3.5-4 tkm onda je pocela klizat pri agresivnijim kocenjima 
sa recimo bt002-r  motor se xx puta lakse rusi i koda je laksi za 20ak kg  :?​
 
Jbga.Qualifier RR se može dobit u slo za nekih 200€ set kad se vrati merver...ZNači jeftiniji je.

Inače ja sam super zadovoljan sa normalnim Qualifierom na Z750 (znači bez RR)