Velebitskom prašinom....

tvigi

Active member
U subotu 19.svibnja 2007.

...na pumpu hotela Antunović,dojašila sedmorica od dogovorenih devet prašinara.
Ivek je uvijek li,la...,a Pinty tak ljubi...da je sve u drugom planu :mrgreen:
Trojca otočana :( imali su druge obveze,pa od priključenja u Senju :palacdolje:

Kava u osam i prrr...prrr....pravac Senj.Da nebi bilo dosadno jedan je ostal bez benzina ,pa smo s flašicama
imali ''vatrogasne vježbe''za ono kaj nas čeka gore :mrgreen:

Ćim smo stali u Senju,''muži''su se morali ženama javiti.... :shock:
Na kavi je pao dogovor o ulazu na Velebit.Večer prije drug Hrvoje je sugerirao Sv.Juraj,pa smo jednoglasno
taj plan usvojili.
Cijelo vrijeme oko planiranja datuma,strah me bilo da ne padne kiša,a na buru smo zaboravili.
Puhalo je poprilično,ali se nismo dali (y)

Vrijeme je inače za fotkanje bilo idealno,jer je bura izoštrila sliku :LOL:

Krenuli smo  iz Sv.Jurja asfaltom preko Oltara do ulaza u NP.Velebit.Kupili smo karte i dobili popust vrijedan spomena (y)
Lagano se drndajuči došli smo na Zavižan.Tu je tak puhalo da mi je motor skoro vjeter prevrnuo,pa
smo se minimalno zadržali.
Sljedeča stanica je bila na V.Alanu s kog se pruža predivan pogled na Rab i Pag.
Poslije fotkanja idemo dalje ka cilju,a cilj nam je bio izači u Karlobagu što nam je i uspjelo.
Prošli smo dosta planinarskih kuća,a kolege će ih imenovat,jer su ih fotkali i tako zapamtili njihova imena :wink:

Kod Kugine kuće imali smo suočenje sa strašnim zvjerima Velebita :mrgreen:
Prvi je Klesoo pregazio anakondu koja mi je izbila osigurač šalter na nogaru :mrgreen:
a Koku je grizli skočio na kofer i istrgnuo ga :mrgreen:
I to baš kod Kugine kuće.... :misli:
Saniranje kvarova i idemo dalje (y)
Dva puta smo imali kontrolu voznih karata od renđerice koja ne jaši,već vozi kangu (y)

                          ... 

Završili smo kod tunela koji su nam bili cilj,pa laganini prema Karlobagu.
Tankanje i vrhunski asfalt prema Maslenici,otvorili su meni i Klesi apetit,pa smo se predali užicima
ceste i izmučili gume i pločice 8)

U 20h stigli smo na odredište prvog dana,Rtinu, gdje nas je čekala vatrica u roštilju spremna
ispeči mesinu :mrgreen:
Pojel sam dva komada za druga koji mi je dan prije rekao da pojedem i jedan za njega... i jesam :mrgreen:
ali vodu pil nisam :LOL:
Uz bla,bla..prešli smo umorni spat oko 23h.
Neki su spali ko zaklani,a neki ne...što zbog komaraca što zbog pilenja pojedinih :LOL:

U pola osam jutarnja kavicu,dogovor za posjet Zadru.Na putu do Zadra skrenuli smo
na još jedan mekani teren rt Ljubljanu,sa koje puca pogled na sve strane,a ruševina grada
daje poseban štih.
Na povratku Grga je pokušao izbjeći veliku zmiju što mu je i uspjelo,ali je udario u kamen i pao,
bez posljedica osim polomljenog retrovizora.
Tu nas je napustio Marjan-Dodo koji je zarezal na Grobnik,jer mi frend vozi,pa.... (y)

Malo smo se provozali po Zadru i nazad u Rtinu na klopu i preko Paga na trajekt.
Popizdili smo,jer dok smo kupovali karte,još je bilo ukrcaja i trajekt nam je namjerno zbrisal :shock:
Zgubili smo jednu vuru čekajući drugi :palacdolje:

Odlučili smo se za povrratak preko N.Vinodolskog-D.Zagona-Breza-Jasenka za Ogulin.
Cesta je izmišljena (y) (y) (y) a na vrhu je PD Crikvenica imalo veselicu
pa su nas doslovce strgli s motora,najeli graha s kobasom i napili 8)

U metropolu smo stigli oko 20h odvozivši cca.780km :wink:





 
Prekrašno drugovi (y)
 
Zakon fotke, Velebit je prekrasan, pjeske, biciklom ili motorom  (y)
 
zao mi je sto vam se nisam mogao pridruziti, ali vidim da ste se dobro snasli. (y) (y)
bice dana...
 
A ne bude me dugo čekal  :wink: :mrgreen:

Svaka čast ekipi na vožnji i slikama.

Kaj ste stvarno več toliko zmija vidjeli, kaj im nije još malo zimeka  :misli:
 
Jako lijepo. Svi ti krajevi su mi dobro poznati, i volio bi ih ponovo odvoziti. Kakvo je stanje makadama od Zavizana do Ostarija?