Veliki pozdrav svima! Pomozite novajliji malo :-) Pending

Status
Not open for further replies.

Evil_Zo

New member
Veliki pozdrav za sve ljubitelje dvotockasa. Moje ima je Lazar, imam 21 godinu, student sam srojarstva na smjeru motornih vozila. Dakle, ljubitelj svega sto ima tockove :mrgreen:
Posjecujem redovno vec duze vrijeme ovaj forum ali se evo tek sad registrovah :roll: Bolje ikad nego nikad :roll:
Uglavnom, najvazniji razlog zbog kojeg sam tu je kupovina mog novog motora :mrgreen:
Treba mi pomoc svih vas. Cilj mi je da poslije odredjenoga vremena i stecenoga iskustva jednoga dana sjednem na Hondu CBR600F. Mislim da je to motor PERFEKTAN za nase puteve i uslove na istim. Ali do tada bih zelio da idem korak po korak sa kubikazom i snagom da u potpunosti savladam nize klase i budem apsolutno spreman na Hondicu. Medjutim, sto se mog iskustva tice, vozio sam dvije godine scooter od 100ccm (dvotaktni), zatim naljepsi trenuci moga zivota: godinu dana sam vozio Kawasaki Ninja ZX-250R (to je isto sto i GPX samo mu je ovo naziv za Americko trziste), dokga nisam pokvario. Zadnje tri godine vozim scooter Hondu od 125ccm ali cetvorotaktni. E sada ja vas pitam, sta sledece da kupim i koliko bih kubikaza trebao da promjenim da bi stigao do moje CBR600F?

Unaprijed zahvalan.
 
Dje si Care Lazare.

Kad si vec godinu vozio 250 kubika mos komotno uzet taj motor. Gledaj da je od '99. na ovamo jer su dosta bolje uradjeni (+ imaju 110 konja :mrgreen: ).

Taj motor je kompromis izmedju sminke(vrlo lijepo izgleda), cijene(pojeftin je), potrosnje (4 na otvorenom ako kuliras), dugotrajnosti (moze 50.000 bez problema uz odrzavanje) i brzine (270 na cajgeru, realno 255, graviran 300). A uz to je i udobniji od RR Hondi, nije puno al se da osjetit.

Pozdrav i neces pogrijesit ako ga uzmes :cool:
 
cirs0mp.gif

otkud si?
 
Zdravstvo! Sretno s novim motorom (čini se da ekipa jednoglasno smatra da bi ga trebao ubosti).
 
Koliko se isplati uzeti polovan? Ne ide mi se svako malo na sarafanje :roll:
Sta sve tu ima od servisa i na koliko km?
 
Pozdrav! :hello: :maca:
 
Status
Not open for further replies.