Veliki problemi za Yamahu u svijetu i milijunske odštete!

alien

New member
Nakon brojnih problema i opoziva nekih motora prošlih godina i ova godina je ista za Yamahu, jednog od najvećih proizvođača motocikala, a meni osobno najdražih dolby digital receivera.
Ono što je problem ovdje je da se ti opozivi događaju na najvećem tržištu, američkom, ali i australskom. Kada će ta viroza doći i na europsko tržište ne zna se ali obzirom da se kao i u svemu drugome prate, neće trebati puno čekati.
Nadam se da se nikome neće ništa desiti, a to valjda žele i u Yamahi obzirom na brojne opozive izazvane milijunski isplačenim odštetama za osobe koje su usljed defekta motora pretprljeli ozljede!
Više na  http://www.pritzkerlaw.com/yamaha-motorcycle-recalls/

Motorcycle Recall - Yamaha

NHTSA Campaign ID:  08V180000
Component:  Fuel System, Gasoline: Delivery: Fuel Pump
Manufacturer:  Yamaha Motor CORP, USA
Recall Date: 04/17/2008

Potential Number of Units Affected: 9600
Manufactured: 
Defect Summary:
Yamaha is recalling 9,600 model year 2006-2007 CP250 and model year 2005-2007 YP400 motorcycles. The engine could stall and be difficult to restart because the wire terminals in the fuel pump wire coupler have corroded. Water can enter from the main wire harness end and run through the harness to the fuel pump coupler.
Consequence Summary:
If the water remains in the coupler for an extended period of time, the terminals can become corroded, which can prevent the fuel pump from operating properly. If this corrosion affects fuel pump operation while the scooter is being ridden, there could be a crash resulting in injury or death.
Corrective Summary:
Dealers will install a sub-harness which is designed to allow any water between the wire harness and the fuel pump to drain out before it reaches the fuel pump. The dealer will also inspect the connectors. If either the main wire harness connector or the fuel pump connectors is already corroded, the corresponding assembly(ies) will also be replaced.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Yamaha Motorcycle - Model No. XJR 1300(EFI) - Throttle Position Sensor

Date: 18/02/2008

Supplier Name: Yamaha Motor Australia Pty Ltd

Product Make: Yamaha Motorcycle

Product Model: XJR 1300(EFI)

Target Number: 118

Model Years From: 2007

Consequences: 

Campaign Number: M868

VIN Range: RP192-000001~RP192-000118

Serial Range: 

Product Info:

Defect Details:  The inner cover of the Throttle Position Sensor (TPS) may not have been sealed correctly to the TPS outer casing. If this is the case, the adhesive area may crack when the TPS screws are tensioned. If a crack is present, water may enter. If this happens, the TPS signal to the Engine Control Unit will be incorrect causing poor idle, engine stalling and hard re starting

Consumer action: Contact your nearest Yamaha Motorcycle dealer.

 
Haponja said:
zaboravio si dodat, "Joke  NHF"  :mrgreen:

Zaboravija san na njega!  :misli:
 
Luda čovekaaaaaaaa  :LOL:

Ko zna šta Joke misli o ovom....
Ja mislim da je ovo belosvetska urota plasirana samo na motori.hr forum...
Jer zna se tko su najveći oglašivači na stranici....izmislili tako za Apriliu i Pikes Peak...izmislili da T-maxu fali konja....ma zavjera....100 %

:LOL: :LOL: :LOL: :LOL: :LOL: :LOL: :LOL:
 
ma ta yamahahahaha je valjda nešto nejnekvalitetnije šta postoji, meni se usplio na moru probit čak i ono kola za vuć se sa gliseron u 2 godine, a košta ka svetog petra kajgana  :palacdolje: :jesus:
 
Aliene priznaj da si ovo izmislija  :LOL: :LOL:
 
Recite vi što hoćete, ali ja nisam ni znao šta je Recall campaign dok nisam kupio Yamahu...ccc...japansko smeće... :hehehe:
 
mate said:
Recite vi što hoćete, ali ja nisam ni znao šta je Recall campaign dok nisam kupio Yamahu...ccc...japansko smeće... :hehehe:

drek nisi, na dukcu R znači Recall  :mrgreen:
 
pa i ducati u.s.a opoziva 3600 ducatija 1098...1098s...i 1098 tricolore....radi problematicnog zadnjeg lancanika.... talijanska sminka.... :mrgreen:
 
To samo na ovim novim šminkerskim. Prije su se pravili grbavi a sad su ih japanci pokvarili. :mrgreen:

I nije samo za USA, ja ga jučer promijenio. :jesus:
 
bmw m 5 said:
pa i ducati u.s.a opoziva 3600 ducatija 1098...1098s...i 1098 tricolore....radi problematicnog zadnjeg lancanika.... talijanska sminka.... :mrgreen:
Nije ni Honda imuna na opozive  :mrgreen:
U tražilicu na ovoj stranici upiš naziv brenda ili tipa pa slijedi "hladan tuš"

http://ec.europa.eu/consumers/dyna/rapex/create_rapex_search.cfm
 
O moj bože :eek:hne:
8)
 
Incredible said:
za te dobiješ kit da si sam doma popraviš kaj su sjebali u tvornici :mrgreen:
takozvani Sam Svoj majstor kit :mrgreen:
Aha to je to
ducati.jpg



:mrgreen:
 
Događa se i najboljima,sintisajzeri na reklamacijama,pa bilo je tog i prije Yamaha r1 2004 onaj neki senzor zraka ili whtf,malo jaće čađio motor ono ko dizel i ništa drugo...