velosolex

sbmarko200

New member
ev imam jednog oldtimera ... al neznam bas puno o njemu ... pa ak mi netko moze reci par rijeci o njemu ...

koliko ja znam to je velosolex 3800 ... 50 kubika ... 66, godiste



ev i slikice


pa mi molim recite njegovu vrijednost ... koliko ih ima ... ima li tko takav slican da mi moze reci gdje ima za njega rezervnih djelova i tak to ...
 
mi imamo solexa.. istina neznam kojeg, moram starog pitat.. trenutno je u djelovima.. treba ga prebrusit i pofarbat.. onda tek na sastavljanje.. a mislim da neki vrag fali..
 
ma moj je u originalnom stanju ... ne bih ga spricao jer je na njemu original boja ... pa da ovakav smotan nest ne shebem ... al ova se pocela vec ljusitit.. ...
 
ja i ovaj je bio dok ga neko nije rastavil  :mrgreen: srecom vidim proizvode se opet i to originali, ne kopije, samo je motorcek moderniji, tak da za dijelove nebi trebala bit frka.. trebaju mi gume nove
 
zanimljivo ... novi solex ... xD ... meni su gume u vise manje dobrom stanju .... samo se brinem da ne bi otislo sta na masini ... pa sta onda ... 0.o
 
gdje si to iskopao......sječam se prije, da sam jednog crnog viđao po Osijeku, a drugi je opet nešto sam pravio od mašine za mješalicu.......i druge takve motore nisam viđao, starijih godišta
 
sbmarko200 said:
ma moj je u originalnom stanju ... ne bih ga spricao jer je na njemu original boja ... pa da ovakav smotan nest ne shebem ... al ova se pocela vec ljusitit.. ...



Nisam siguran da je original boja...vidi po rubovima pločice sa brojem rame, a ista boja je i po crnoj plastičnoj kugli ručke na trečoj slici...ali nema veze ,uredan je. Divota je tako nešto imat (y).
 
Bob Rock said:
Nisam siguran da je original boja...vidi po rubovima pločice sa brojem rame, a ista boja je i po crnoj plastičnoj kugli ručke na trečoj slici...ali nema veze ,uredan je. Divota je tako nešto imat (y).

u pravu si ... malo sam bolje pogledao ... original je crna ... lol ... netko ju je prefarbao ...

ja stvarno nisam vidio nijedan ovakav ... a neznam ima li netko ovako nesto na forumu ... a nije mi se dalo listati onu 101 u stranu ... xD
 
sbmarko200 said:
evo pronasao novi solex s4800 kosta 1895$  :shock: :shock: :shock:

ja sma gledo neku europsku stranicu.. 1100€ to je skoro isto.. navodno se sad rade u madjarskoj sa originalnim alatima po originalnim nacrtima.. razliku vidim u sad vec tradicionalnoj orijentaciji rucki a ne originalno sa kraja prema unutra sto daje vise duha ipak..

a popis dijelova  :shock: i cijene  :shock: uzas.. al ak zelim da bude opet pokretan.. jbg il hodat po smetlistima il narucit
 
marko, čini mi se da imam isti, ako nije isti, onda jako sličan..
fali mi dijelova, mašina je zapekla i stoji mi u garaži već dugo..

moram nać kontakt jednog nizozemca koji solex i velosolex (valjda su mijenjali ime) ima u malom prstu pa ću tu stavit mail.

uglavnom, super što si se javio, jer te sad mogu tražit da slikaš detalje kad se odlučim to slagat  (y)
 
Ima jedan čudni lik u Splitu ,zove se Rako ( 50-60 god. tanak ,očale), bavi se svačim a ima i par tih Solexa i neke stare Harleye. Možda netko sa foruma zna adresu ili lika ,pa da vam kaže...nažalost ,ja ga znam samo po nadimku i starim motorima šta ih parkira na dno rive. Svakako, čovik sigurno ima djelova.
 
cdawg said:
marko, čini mi se da imam isti, ako nije isti, onda jako sličan..
fali mi dijelova, mašina je zapekla i stoji mi u garaži već dugo..

moram nać kontakt jednog nizozemca koji solex i velosolex (valjda su mijenjali ime) ima u malom prstu pa ću tu stavit mail.

uglavnom, super što si se javio, jer te sad mogu tražit da slikaš detalje kad se odlučim to slagat  (y)

ev gledao sam prije nego sam krenio u skolu ... cini se da je kompletan ... sjecam se da ga je stari vozao prije par godina ... ali isto tako vec dosta dugo stoji u garaži i nije vožen ... kada dodjem kuci promijeniti cu gorivo i malo pogledati jel sve u redu i pokusati ga upaliti ...


ako je sve ok vidimo se na iducem motosusretu ..  8) 8) 8)
 
fak sad moram hitno krenut u restauraciju da postanem bajker  :mrgreen: moram vidjet sta mi fali i odmah se bacit na brusenje i farbanje  8)
 
ajde sredjuj ga pa se nalazimo s solexima na :piva: ... i daj stavi koju slikicu da vidim kak tvoj izgleda da malo usporedim ...
 
cim bu u voznom stanju ili kolko tolko slozen stavim pokoju sliku.. sad nemam a i obzirom da je rastavljen izgleda otprilike ovak  :mrgreen:

queen_west_bike_junk_close.jpg
 
Bob Rock said:
Nisam siguran da je original boja...vidi po rubovima pločice sa brojem rame, a ista boja je i po crnoj plastičnoj kugli ručke na trečoj slici...ali nema veze ,uredan je. Divota je tako nešto imat (y).
Točno. Cini se da je sa kistom farban.