vespa-čišćenje auspuha

@nte

New member
zaključio sam da je od svih opcija najbolje skurit auspuh s brenerom, samo je problem što ga ja ne posjedujem pa ako se neko u ZG bavi s tim, bilo bi zgodno da mi se javi. hvala
 
ja to radim ovako...

potreban alat - busilica i stara sajla

izvedba: sajlu na jednom kraju rascofas, a drugi kraj provuces kroz cijeli auspuh i onda prikacis na busilicu. upalis busilicu i polako vuces van sajlu. na kraju treba samo istresti smece
 
otišo sam kod nekog auspuh-servisa, i tamo ga htio skurit s brenerom, al na moju radost nije ni bilo potrebe za tim jer je auspuh iznutra sasvim ok, saće su čiste..

izgleda da je onaj inin dvotaktol za skutere čisto solidno ulje jer samo njega i koristim zadnjih godina.
 
@nte said:
otišo sam kod nekog auspuh-servisa, i tamo ga htio skurit s brenerom, al na moju radost nije ni bilo potrebe za tim jer je auspuh iznutra sasvim ok, saće su čiste..

izgleda da je onaj inin dvotaktol za skutere čisto solidno ulje jer samo njega i koristim zadnjih godina.


dok si stock moš unutra ljevat i suncokretovo...

probaj inu na tuinranom  :jesus:


 
Ja sam čitao da je dobro skinuti ga, zatim napuniti ga natrij hidroksidom (sredstvo za odčepljivanje odvoda) malo promučkati i ostaviti 3 sata, a zatim isparati vrućom vodom.... i to je to

2 Kneeslider: gdje se može pronaći taj fen?
 
uzmes komad sajle neke malo deblje da ne pukne odmah. dobra je npr. ona od rucne kocnice na autima. odrezes ju na cca 40 cm, i stisnes u glavu od busilice. onda upalis busilicu i sajlu uguras u auspuh. tako ces ga ful dobro iscistit....
 
Evo i ja sam jučer na mojoj  NV-150 očistio auspuh(malo brenerom,malo sajlom) i primjetio sam da mi je auspuh malo napuknut na 2 mjesta na spoju lonca i debele cijevi.Koliko košta novi?Da li se isplati stavljati original ili da uzmem neki drugi auspuh? :misli:
 
Hrvoje-ZD said:
Evo i ja sam jučer na mojoj  NV-150 očistio auspuh(malo brenerom,malo sajlom) i primjetio sam da mi je auspuh malo napuknut na 2 mjesta na spoju lonca i debele cijevi.Koliko košta novi?Da li se isplati stavljati original ili da uzmem neki drugi auspuh? :misli:

Ako je standardna mašina, preporučam ti original ili Sito Plus. Ako si šta izelaborirao.....Leo, Malossi.....ali nisu mi simpatični. Ja stavio sito na originalnu px 200, savršeno.
 
mulac said:
uzmes komad sajle neke malo deblje da ne pukne odmah. dobra je npr. ona od rucne kocnice na autima. odrezes ju na cca 40 cm, i stisnes u glavu od busilice. onda upalis busilicu i sajlu uguras u auspuh. tako ces ga ful dobro iscistit....

a sta sam ja napisao?
 
Ja sam ga uzeo u MOTO STAR u Trstu. 74 eurića. Izgleda ko originalni, mala razlika.Malo dublji zvuk i dobre performanse. Ne gubi snagu na niskim okretajima, a dobije dosta na višim, u odnosu na original.
http://scooter-center.com/catalog/product_info.php?products_id=100&language=en&PHPSESSID=d8d78038222619f13a86c6cb9d4ce4b0
 
mulac said:
uzmes komad sajle neke malo deblje da ne pukne odmah. dobra je npr. ona od rucne kocnice na autima. odrezes ju na cca 40 cm, i stisnes u glavu od busilice. onda upalis busilicu i sajlu uguras u auspuh. tako ces ga ful dobro iscistit....

mislim da ipak bilo bolje prvo ugurat sajlu u auspuh, a tek onda upalit bušilicu... :misli: