Vespa LX 125

vbambic

New member
Ako ima dobre volje ,da vlasnici iste (lx 125) napišu svoja iskustva s njom. Dobre i loše strane,ako ima neki poseban moment prilikom vožnje na koji moram obratiti pažnju, na što da posebno obratim pažnju kod održavanja i sl. Na svim savjetima i sugestijama se unaprijed zahvaljujem :shock:
 
Ma naravno da sam već pregledao tu stranicu ali nema ništa zanimljivo i korisno.  :misli:
 
Sve 5 za stranicu ali mislio sam zbog uvjeta u kojima mi živimo i vozimo,naši servisi ,nabava rezervnih dijelova,naše ceste ,naši zakoni itd.
 
Pristup podforumu dozvoljen je samo registriranim članovima udruge pa daj ak ti nije bed u kratkim crtama prepričaj :mrgreen:
 
Bobe !!! pa jel se tebi tvoja uvukla.Daj reci iz prve ruke ,da znam što me čeka ? Dali se isplatila investicija ? :LOL:
 
pogledaj tu:

http://lx125.skynetblogs.be/post/3636478/just-fitted-my-oberon-mirrors

obrati pozornost na dno stranice u lijevom kutu - imaš i 2. linkove
 
vbambic said:
Bobe !!! pa jel se tebi tvoja uvukla.Daj reci iz prve ruke ,da znam što me čeka ? Dali se isplatila investicija ? :LOL:



Ma uvukla mi se (y). Moja je 50-ica,ali isto je sve kao na tvojoj osim mašine. Na tom skuteru je sve za 5,kvaliteta izrade, dizajn, ležanje, nemam nikakve zamjerke. To je jednostavno skuter za ljude koji znaju šta hoče. Znači za one koji ne namjeravaju stavljat nekakve kitove, jurcat ,otvarat ga svaku 5-6 miseci i razmišljat hoče li ujutro upalit. Taj skuter se vozi sa blesavim osmjehom zadovoljstva na licu. Guštam ga provozat, pogotovo kad je kiša jer su na njemu po mokrom začuđujuče dobre Sava mosun gume.
Imam u kući deset godina staru et2 50,prethodnika lx-ice i nekidan sam ima tek drugi kvar sa njom.Prvi je bila vakuum špina,a sad nakon par godina prekidaju žmigavci.Negdje je prekid u žicama...Najdraže od svega mi je šta nakon toliko godina nema nigdi šuškanja ni vibriranja.
Sve u svemu lx 50 ili 125 je kvalitetan skuter sa puuuno stila.Preporučija bi je svakome.
 
Moram priznati da sam u svijet skutera (Vespe ) zalutao sasvim slučajno ,ničim izazvan. Planirao sam kupiti veliki motor (bandita, GSF 650 ili 1200 )ali financijska se konstrukcija srušila ko kula od karata. Bauljao sam po kvartu i spazio dućan Skutermoto na Peščenici. Prodavači su obavili svoj dio posla i uvjerili me da neću pogriješiti ako kupim tu vespicu. Platio sam je sa svim što se vidi na slici 14 000 kuna ,i to na 18 rata (750 kn rata). Mala je ,6 mjesec 2006 i prešla je 5 000 km. Vjerujem da je cijena ok. Na njoj nemam namjeru jurišati , prepravljati i divljati več se vozikati i uživati. Ako imaš još koji savjet (Bobe ) (y)
 
Ma nema tu nekih savjeta, skuter je strašno jednostavan za održavanje i vožnju. Ako nemaš, nabavi gumeni tapet za podnicu. Prekrije je cijelu ,manje su ti vibracije pod nogama, sačuvat češ godinama plastiku na podu ,a cijena je oko 180 kn.Ne znam kod 125cc, ali 50-icama pogonski remen izdrži nekih 9-10 tkm, pa pripazi na njega.Nezgodno je kad ti pukne a ti daleko od kuče-servisa.
Moja je plava sa smeđim sicem, tvoja isto? Joj baš smo metro :mrgreen:.
 
Za doprinos MetroVespa LX klubu, dodao bi i svoju metro perla bijelu LX50. Iznimno sam zadovoljan sa Vespom i bez šale mislim da je to najbolja investicija u dva kotača uopće. Ide odlično za 50, super pouzdana, uvijek metro/retro IN izgleda, i uvijek ima svoj krug kupaca i obožavatelja.

vbambic said:
Pristup podforumu dozvoljen je samo registriranim članovima udruge pa daj ak ti nije bed u kratkim crtama prepričaj :mrgreen:

Ovo mi je mrak odgovor.  (y)  :LOL:  :LOL:
 
Evo danas sam podigao pločice (tablice ) pa mi mala ima ime i prezime , a ja se vozikam cijeli dan bez straha da će me neki p.... zustaviti pa me zaj..... Bobe lako meni u Zagrebu (glede izbora motora) ali što tebi zbore kad ju izvedeš na Splitsku rivu ? Jel te škicaju komadi ? ( slični ovima iz Iskoraka ). :mrgreen:
 
Bobe i svi ostali dajte neki savjet koje gume da kupim za vespu ? Koje vi imate ? I možda jedno glupo pitanje , mogu li se staviti veći kotači (12 / 13 ) ? :misli:
 
vbambic said:
Evo danas sam podigao pločice (tablice ) pa mi mala ima ime i prezime , a ja se vozikam cijeli dan bez straha da će me neki p.... zustaviti pa me zaj..... Bobe lako meni u Zagrebu (glede izbora motora) ali što tebi zbore kad ju izvedeš na Splitsku rivu ? Jel te škicaju komadi ? ( slični ovima iz Iskoraka ). :mrgreen:





Ma ja ti stojin na rivi,tako da ne dolazim tamo motorom  :jesus:.Ali bez zahebancije, vespa je za svakoga.
 
vbambic said:
Bobe i svi ostali dajte neki savjet koje gume da kupim za vespu ? Koje vi imate ? I možda jedno glupo pitanje , mogu li se staviti veći kotači (12 / 13 ) ? :misli:



Za veča kola, ne virujem da se mogu stavit,odnosno mislim da nema mjesta ispod prednjeg blatobrana i od auspuha zada.A gume su mi original savine  i zadovoljan sam. Na staroj sam imao Pireli unico (čini mi se da se tako zovu) i mogu reč da su mi savine bolje. Bolje su na kiši i lakše padaju u zavoju.