Vespa PX200 - sajla mjenjača i kuplunga

Stigle su mi sajle za mjenjač i stavio sam ih. Izvadio prvo iz bužira pa podmazao isto kao i ručicu mjenjača. Dok sam slagao sajlu dolje kod mjenjača (gear selector box - valjda onda kutija transmisije ili mjenjača) nisam mogao drugu sajlu provest jer mi je smetala mast i to sve, a nisam ju mogao nikako očistit pa sam odšarafio dva šarafa koji drže tu ''kutiju'' i onda je iscurilo ulje od mjenjača. Zanima me sad di se to ulje stavlja, koje ulje i koja količina. Pretpostavljam da je to onaj šaraf za ravni šarafciger i da je ulje SAE30 i di bi mogao kupiti to ulje. Dok sam izvadio tu '' kutiju'' nisam siguran jel sam zmrdao onu cijev od mjenjača, ali kada sam ''kutiju vraćao natrag, ona je bila u leru, a kada sam ju stavio do kraja, ona se prebacila u prvu brzinu (Vespa je ostala u leru). To me mrvicu brine da nisam nešto krivo pomaknuo. Trebam još te sajle lijepo nategnut i to sve. Jel bi mi mogao još netko reć kako se to radi tj. da najbolje ispadne? Također jedan problem koji sam imao je taj da kad stisnem gas do kraja ručica ostane ondje, mogu doć do negdje 80% gasa, a kasnije stane i ne mogu vratit u početnu poziciju. Zapne kod karburatora pa sam ju ''resetirao''. Jel moguće da ''throthle slide'' nije dobar ili da ga nisam dobro sastavio, mislim na onaj dio karburatora gdje je opruga i dugačka cijev koja se spaja na sajlu gasa. Probao sam izvući tu cijev dok karburator nije bio na motoru i išla je skroz van i odmah se vratila unutra, a sada kao da zapne za nešto, kao da je preblizu dnu kutije za karburator pa struže po tom ili je ''throtle slide sticky''. Da ga očistim? Ako bi mi još netko mogao poslati neku sliku vezano za tu puno bi mi značilo, recimo kako treba biti složena ta opruga. Koliko sam ja shvatio videe na youtube-u, ona dugačka cijev ide u taj utor od throttle slide i to skroz dolje u rupicu, zatim ide opruga gdje u onaj ''kanal'' u kojem je već cijev ta stavim onaj dio od opruge koji ima jedan ''izbačeni dio'' (dio opruge koji strši- koji drži da ne ode), zatim tu oprugu stavim na onaj gornji dio (kružić) i sve vratim u karburator. Jel moguće da na tom gornjem dijelu opruga treba ići oko cijevi???
 
Skini s neta servisni priručnik, ako ćeš sam radit, tamo ti je sve pojašnjeno u detalje.
 
  • Like
Reactions: groz7