Vespa t5 150

aXXo

Member
Pozdrav ljudi, imam problem sa vespom, zadnje stop svijetlo ne radi... probao nove zarulje nista... sve je spojeno ali stop lampa kad se stisne nozna papucica i dalje ne radi... zmigavci rade, svijetla obicna rade samo stop svijetlo i truba ne rade? ako zna tko bio bih zahvalan  :grin:
 
Prekidač na pedali se je iskopčao.
Ili napred ispod poklopca ispod svjetla imaš snop žica i kontakte, pa vidi sa nije tamo kvar.
Ako štop žarulja radi na prednju kočnicu, onda traži dole pod podnicom gdje se odspojila.
Truba je žuta žica mislim i ona zeza ispod te prednje plastike.
 
kosta said:
Ako štop žarulja radi na prednju kočnicu, onda traži dole pod podnicom gdje se odspojila.

Piaggiove vespe npr.PX imaju prekidač za štop samo na nožnoj kočnici odnosno stražnjoj, ne znam kako je na Indijki
 
aXXo said:
Pozdrav ljudi, imam problem sa vespom, zadnje stop svijetlo ne radi... probao nove zarulje nista... sve je spojeno ali stop lampa kad se stisne nozna papucica i dalje ne radi... zmigavci rade, svijetla obicna rade samo stop svijetlo i truba ne rade? ako zna tko bio bih zahvalan  :grin:

ne mogu dokučiti da li pozicija isto ne radi ili samo štop?

EDIT: aha pozicija radi, sorry

Daj vidi dal truba radi, izvadi je i samo nakratko spoji drito na neki akku da vidiš jel živa

na PX-u ide sve prek trube i ak ona ne radi - đenja, znam da je Indijka u pitanju ali možda je šema slična
 
Pogledaj i kako ti stoji štop nazad. Meni je konektor od štopa dirao ramu i kad bi stisnija kočnicu, ugasilo bi mi svjetlo.
 
Poz,dugo me nije bilo online radi se i sarafa kad stignem... Ugl na vespu sam stavio novo ozicenje, prednji desni prekidaci su bili otopljeni na plastici di se spaja sa svime tamo kod trube ali sad mi nista ne radi,a stavio sam druge prekidace desne :palacdolje: lol, znaci sve je spojeno kako teba ali vise ne rade ni prednje svijetlo ni zadnje niti pozicije, onaj komadic di se steka zadnja kocnica na zicu sam novi stavio no i dalje ne sljaka... Ugl idem do dondyja poslije pa cu znati sto tocno ne valja  :021:
 
Nero said:
Pogledaj i kako ti stoji štop nazad. Meni je konektor od štopa dirao ramu i kad bi stisnija kočnicu, ugasilo bi mi svjetlo.

Ima ona guma sto ide okolo pa bi ona kao trebala to sprijeciti ali sve mi.je dobro iza spojeno jos sam stisnuo te konektote da se slucajno ne bi lagano otpali nakon par rupa tako da sumnjam da je do toga, trenutno rade samo prednji zmigavci i to kad ih upalim samo svijetle umjesto da blinkaju  :afro: