Vikend - Bribir-Fužine-Učka-Plomin-Ri-Bribir

alfred stokes

Active member
Vikend - Bribir-Fužine-Učka-Plomin-Ri-Bribir

Ovo je bio fin vikend
U petak navečer sjeo na bajk i zaputio se sa curom na vikend u prirodi. 20-ak km iznad Bribira prema Liču nalazi se predio koji mi zovemo Šuma (ne spada pod Gorski Kotar, al je ista klima i nadmorska visina - oko 800m)
Dakle navečer smo došli u planinsku kućicu, paljenje kamina, gašenje mobitela jer nema signala, nema struje, voda iz štirne :cerek: Odmor od civilizacije :D
To bi bilo to


Subotu smo proveli u šetnji i kvalitetnom druženju :D, a navečer uz finu klopicu. Do sada najbolji gulaš od divljači koji sam probao i litra ne najbolje, al solidne malvazije za upotpunit dojam.
Dakle preporučam restoran Vagabundina koliba
Jela od divljači i jela od samoniklog i ostalog bilja
Vrhunski ugođaj za nepce :top:


U nedjelju dolazi ostali dio društva i vozimo put Fužina, a nakon toga spust prema Rijeci, tj riječkoj zaobilaznici preko Zlobina i Hreljina
Evo i jedna slika mene, moje cure, jakne, rukavica, cvikera i motora koji nije moj :( al mi jebeno stoji :cerek:


Dakle preko zaobilaznice stižemo u Matulje, pa preko Veprinca na Učku i preko u susjednu nam Istarsku županiju.

Evo i jedna slika s autobusne stanice ispod Veprinca s koje puca jedan od najljepših pogleda na Kvarner


A i par slika da se vidi vozni park



i ekipa :)


Dakle nakon spusta s Učke pičimo na jug prema Plominu uz stajanje na jednoj od ljepših terasa - vidikovaca iznad Plomina s pogledom na Cres


Lagana vožnjica uz more prema Opatiji, dizanje na Matulje i jedna slasna pizza u Ex-u na Srdočima

Eto i noći i povratak doma


Sve u svemu solidan vikend i pređenih cca 250 km u nedjelju :top:

Možda će nekoga ovo i zanimat :cool: ;)