Vikend - tri drzave

33

Active member
Vec u cetvrtak navecer je sve bilo spremno za produzeni vikend.Cilj su bile Delnice,moto susret.Dva tjedna (od Fuzina ) nisam diral makinu nego sam po stukinoj zapovjesti rintal u znoju lica svoga na preuredjenju stana.
Petak je osvanul kisni (za razliku od dijelova Hr. di je susa) i prvo kaj sam rekel je ne bilo:"Pak ta kisa", ne nego sam lepo rekel:"Pak ta kisa",srecen jer me sve tak bolelo od posla kaj sam se koma stal,a kamoli kaj bi jos i na motoru sedel.No kak sam ja moz a ne decec pak sam lepo posle podne se natovaril na cujzeka i taman si del kacigu (novu) na glavu i pak je pocelo cureti.Pocekal sam dve vure oblecen i pak stel iti i pak je procurelo. Tak.
Subota - krenul sam lepo u 10 i vozil se po prekrasnim krajolicima i gorskim cestama od Köflacha preko Pack Sattela prema Wölkermarktu i prijelazu Seeberg iliti Zgornje Jezersko s druge strane( u dezeli). Temperatura je bila stalno izmedju 17 i 19 st. Prekrasno. Zadnje selo na Austrijskoj strani (svega par kuca) i radar kontrola. Sreca da je u taj cas zatulila sirena i ja sam se tak splasil kaj mi je disla ruka s gasa i meknul sam se desno jer sam mislil da ide hitna iza.Nejde,a ovo tuli dale.Onda sam skuzil kaj je polne i provjera sirene. U tom casu sam i dosel na laser i naravno s mozda 30kmh ali su oni vec meli dva RRa sa strane na vaspitnom tretmanu. Tu sam se lepo zahvalil i rekel da sam si ve zasluzij rucak u dezeli. Dream masina je bila istog misljenje i veselo je polegavala po serpentinama, druga treca i curik. Carina. Slovenec i slovenka na Nindji koji su me umijesno pretekli su morali skidati kacige i tak malo se s stricekom porazgovarati a ja kak i uvijek cim vidi da imam pasosa sam mahne bez da ikaj gledi ili kontrolira,makar pelam celu kramu sobom.Kaj morem. Austrija fertik. Fotke nega. Vec ste to vidli.

Spustanje po Slovenskoj strani je teze radi puno losije ceste ali samo u odnosu na Austrijsku. I evo turisticki kraj imenom Zgornje Jezersko. Tu ima dava mjesta de se more jesti i piti.Jedno je Hotel a prije njega ( oko 300 m) je privatni pension. Tu sam ve jel i protiv mojeg obicaja da falim te sporedne stvari moram odstupit od pravila (zato su i je da se krse). Bilo je doba rucka i imali su gotovo jesti i za svoje pansionske goste pa nisam ceka nist. Nesam se niti sel vec je ljubazno dekle pitalo kaj bi stel jesti. Prvo gobovu juhu,velim. Dok sam dosel od pranja ruku vec me cekalo na stolu,ali kaj zdela s juhom kaj si denes kolko oces.Posle sam narucil sunku iz menia.Dva veca komada sunke svaki na drugi nacin i prilog krumpir i hren i neka pita za vegeterijance i salata. Posle sam narucil jos i kavu kaj na sunka mislila da ju je pes pojel (radi vode koju pijem a ne vino ah kuku meni).Uz kavu mi je donesla jos i jacucnu strudlu iliti po domace apfelstrudel. Je i cena je bila 7,10 eura plus kava 0,90 - skupa 8 eura.Kaj jos reci.
Evo radje fotke da vidite kam se gleda dok se jede na terasi i sam pansion.

Pogled


Ljepsi pogled


Pansion

(Powered by frubar.net)

 
To su dvije države,a gdje je treća  :misli:  :LOL:  :LOL:
 
Dalje se ide prema Kranju i za Ljubljanu.Sad sam se naucil da treba iti kod Kranja na auto put i prejti Ljub. i izaci tek na Vrhniki dole i ondak po stari cesti.Lju. mi je se zivce zela i da neznam pitat (obvozi) vozil bi se sim tam jer te stalno salju na auto put.Ve znam kak to ide. Jako puno vremena sam tu ostavil na idi-stani a sredina je uska za prolaz.
Temperatura je oko Postojne prosla na iznad 20 tj.24 do 26 st. Lijepo. Dobar tempo i malo prometa(relativno) i vec smo na granici sa Hr. Pasos? Ne fala samo pici makar sam presel bez srama i griznje savjesti 7 ili 8 auta p postiral se pred carinicu. Tek mi je u Hr. gledal pasosa ali bez skidanja kacige i pregleda prtljage (tak je to uvijek do sad i bilo). Vec sam u Buzetu (Istra vam materina) kak je to lijepa zemlja. Tu sam odlucil kafenisati i nazvati Fredija koji je trebal doc u Pulu kam sam se ja i zaputil ( dok sam delal racuna bez krcmara).Alo disi? A, tu san u Delnicama a di drugdi? Nist od pravca Motovun - Kanfanar -Pula. Neg Buzet- Draguc - brza cesta.Prolazim lokalnom cestom pored Draguca i cudim se da nema ama bas nikoga na cesti. Cesta ide lijevo gore pored sela i moral sam stat i fotkat jer selo pruza takav spokojan prizor onako iznad prostrane ravnice.
Dalje se sibalo brzom cestom do podnozja Ucke i onda uz brdo,pa do gora. Prometa -jok.Temperatura blizu 30.Prekrasan pogled na Rijeku i sire sa vrha kod kriza (restorana).Tu nismo ni jeli ni pili vec isli dalje nebili stigli na bazul u Delnice (mala sala). Digresija:kolko hodam po tim susretima jos bazulja jeo nisam.

Draguc


Vrh Ucke (valjda)


Rijeka, iza bodljikave zice.(tak treba njima)

(Powered by frubar.net)
 
Ondak,preko Skurinja I i II pa preko Platka za Delnice. Opet nism niti to videl radi zelje za bazuljem.
Temperatura u 17 sati 31 a u Delnicama u 17i30 22 stupnja. Stigo ja na skup a bazulja je pojel Vukopas.Nist,slazemo cergu i ka bonovima svevisnjima bez kojih trava ne raste. Cim sam stigel odmah vidis di je najveselije-tu su Fredi i Vukopas i Coksi i Marko zvan Mile(nije iljadarka) i bolja mu Karmen i drugi. Kad neko skoci na mene i da ne pricam dalje -Erna(black ma. woman) posle Azrine pjesme drugcije prozvana, ali to nije za javnost.To je vidljivo iz fotki postovanog Vukopasa.
Noc je bila ledena a pivo mrzzzlo i jos je i vjetar puhal. Nista za mekusce.(pitam se kam je nestal Vukopas). Cijelu noc sam cekal turiranje i pucanje a nista od toga. Samo dobra muzika (preglasna radi basa koji to nije pratil). I tak smo probali spati dok je vjetar jaukal pustim poljanama nasim.
 
Osvanulo jutro u Petehovcu sa vjetrom koji mi je odnesel cergu dok sam ju raskolcil.Da ju nije Fredi stignija moral bi trzit novu. Posebno naglasavam da se za bonove moglo u jutro kupit kava u lovackoj kuci. Jedan mladic zaspal u jugicu sa gitarom u krilu i vrata otvorena radi iste a vjetar puse i zima je.Malo dalje kraj ostataka predivne vatrice lezi mladic na zemlji i spava.Nisam fotkal niti jednog radi njihove privatnosti. Samo jedno znam da sam sedel oko sat vremena na bukovoj skali pored vatre i morala sam posle u nedelju na spavanju,tri put ici pisat a nisam nist pil. Kag bu njemu kad malo prodje mladost?
Palimo pile i pravac Lividraga de pucanstvo opcine Cabar ima svoj dan i di se bu moglo jesti besplatnoga bazulja. Kak i navek de se kaj deli je i red, a motoristi su poznati kaj se toga ne drziju.Tak smo si i mi maznuli jedne cevape i to radi reda. Posle smo cisto bez reda isli po bazulja.Neki to nisu mogli olako primiti pa su razgledavaki sumu.Mi staresi smo si malo odremali na suncu i posljedica je - crlena glava.

Parkiranje u Lividragi, pokraj asfalta








To nisam mogel a ne objaviti,nadam se da se da citati?

(Powered by frubar.net)

 
Kaj se mene pita, ono nije vrh Učke, a ostalo ti vjerujem. Super  (y)
 
Vec je 15 sati i vrijeme za pokret.Pali pile i gas. No,cetri pile idu a dream masina vrluda.Probusena zadnja guma. Taj dio je u biti najinteresantniji za nas ucesnike ali za druge ne pa cemo rec da smo problem rijesili u roku od tri sata.
Pravac neka gostiona kod Mrzle Vodice. Nema palacinki,kaj ve. Nist, pravac Bitoraj u Fuzinama.Tu ima i palacinki i vegeterijanskih zdjelica.Sam lokal je tak sredjen da se to mora vidjet.Usluga na nivou,ali... Prek puta je neka rupa de tresti kuruza i Brazilijanci se soraju sve u sesnaest.Posle dolaze sa neregistriranim Tipom kojemu se zaglavil gas i selna od auspuha fali. Izgleda da to u Fuzinama ne manjka (bez zamere).Policija je brzo dosla ali su hrabri malo prije nestali. Gazdi Bitoraja bi bilo najbolje da kupi tu rupu i srusi ju te napravi sebi parking,jer ga nema previse. Posle smo isli prema Kraljevici preko Hreljina. Ceste su takve da sam moral radi poluprazne gume vise manje stojecki vozit.Jos me i danas bole noge. Na magistralu se opce nebres ukljucit,to je kak rijeka,bez kraja.
Konacno tusiranje (kraljevstvo za tusiranje)i corka kod Fredija. Vec sam rekel da sam tri put u noci isel na wc a da nisam nist napravil - se od Delnickih vrucih noci. Stalno se sjecam one sirote "la baba nuda" kaj se tam morala skinut na onoj zimi.


Ovo fotka ide jer je Erna iz Rijeke to trazila i nije:"Sjedi drvo na drvo." neg:"Drvo 32 pa drvo 33"


Ranjena "zvijer"


Ono na kaj simpaticna Spanjolka pokazuje je djetelina koja se smolom priljepila na moju novu trkacu jaknu.


Ne sjecam se zakaj ga Marko zvan mile oce poljubit.




Tu smo steli jesti palacinke ali ih nije bilo.


Parkiraliste PREKO puta Bitoraja.


Prvo ide kafe dok se peku palacinke (Fredi veliku sa puno slaga)


Za nasu vegeterijanku.

(Powered by frubar.net)
 
PONEDELJAK
Fredija budi telefon i ondak pijemo kavu. Kak sam "slucajno" imal neke gljive sobom (fala Speedu i njegvom "Sverc-komerc", uvoznom podletju) pak je majstor Fredi odlucil to montirati tak kaj morem pak padati po cesti.Pri tom je cak doslo do jedne inovacije o kojoj nesmem nist pisat jer je jos u fazi patentiranja i vlasnistvo je majstora Fredija ( a znamo da je industrijska spijunaza jako rasprostranjena).
Gljive montirane,kafenisemo u bircu na rivi i gledamo kartu da vidimo rutu (rute) za Sarajevo (Walter). 11 je uri i ja picim pravac Cakovec a Fredi mora nesto i radit. Prvo sam na Grobniku da i ja vidim ca je to. Ljudi moji ruznijeg mjesta nisam vidio. Pored staze je neka separacija kamena ili nesto tako i posto puse cijela staza je u toj prasini kao na TV ono kad u pustinji zapuse. Gledajuci od gore doima se taj dio okruzen silnim zelenilom tog kraja ili kao rak rana ili kao "divota prasine". Nisam niti fotkal.
Prva stacija je Omladinsko jezero. Voda je za kupati ali ja nemam vremena jer treba stic do Ck.Inace sam mislil skrenuti desno i iti do Bihaca i onda na sjever dolinom Une (nikad bio). Posto je stigla via mob. direktiva sa vrha da sam do veceri u Ck mislim si da bar idem do Gline i Siska (nikad bio).Gledam kartu -necu stici a da i nesto vidim. Zadnja pomisao bar do Pisarovine (nikad bio) ali glad je tu i ako jedem necu stic. Opet je tijelo pobijedilo duh jel sam prije Karlovca u restoranu Frankopan. Taj je restoran zadivljujuce renoviran i osoblje je usluzno a cijene pristupacne. Jel sam naravno ribu tj kak mi velimo:"Najboljsa riba je prasica", pak sam ja jel odojka (90 kuna kg).
Voznja od Rijeke do Karlovca je nekej za kaj vredi imati dobar motor.To je pravi dozivljaj,poplava adrenalina. Prometa vrlo malo,vecinom kamioni i domoroci.Jedamput bi trbalo taj dio prejti sa 50 kmh i gledati lijevo i desno kak je priroda lijepa. No, nazalost cesta vuce i zavoji pozivaju i kak nes dal gasa.
Karlovac i greska. Prosli put sam isel za Fuzine i moral sam po autoputu voziti po zaustavnoj traki jer su auti vozili u obje u prvoj brzini. Skrenul sam na staru Karlovacku.Nikad vise. Se kaj ima u tom kraju kotace je bilo na cesti.Tak sam bil izvan konteksta kaj sam presel u Jastrebarskom mjesto de sam mogel na autoput.Ne samo radi tih svih vozila nego sam bil u depresiji jer sam bil kriv za jednu nesrecu koja se zavrsila sa RIP i to ne sa "skoro".Naime jedna mlada lastavica je izvodila lupinge u potjeri za debelim insektima i iz vedrog neba se sjurila u moje vidno polje.Moji refleksi tj. trzaj glave su bili munjeviti ali nazalost ne dovoljni.Sirota mi je udarila u vrh kacige (nove - integralne) i odbila se radeci raznorazne piruete i ritenberge da bi zavrsila sa jednim Cukahara na cesti nepomicno lezati.Da li je kriva sudbina ili manjak brzine ili kaj sam bil trezen? Ko ce to znati? Ja sam odmah svalil krivicu (obrambeni mehanizam) na staru Karlovacku.

Majstor prije operacije - "Gljiva na Hondu"


Tu se nazire inovacija.

(Powered by frubar.net)
 
Ostalo je jos voznja po ZG obilaznici do Zeline (dzabe) i ondak doli pak do CK po stari cesti kroz Novi Marof i VZ. Naravno da sam mam isel gled sto juri po Marofski stazi. I bormes je ne bil nisci.Veli pazitelj da se jucer (nedelja) cuda vozilo. Je na Grobniku (od sad Grdobnik)su neksi zabari trosili skupe gume vozeci u krug i u sikanu. Vec je bilo vest vruce a odojak je bil zedan pak sam si tam spil vodu i zgibal dimu.Cesta je i tu jako super i aktivira adrenalina. U VZ naravno guzva,radovi,obvoz i tak. I ondak sam presel Dravu. Pak sam se sjetil one:"Sikam idi al doma dojdi". Tu je moje Medjimurje (jos je ne republika - op. autora). I tak sam dosel na vrijeme i nesam dobil kaznene bodove. Si srecni i zadovoljni.
Tak tuliko o tom a u utorak se ide u Austriju. I ve sam tu i to pisem i zahvaljujem se na vasem trudu ak bute to se citali.
Jedna fotka za kraj.

Nasla Honda Hondu. Si srecni i zadovoljni.

(Powered by frubar.net)
Pisano u dobroj namjeri.Svaka slicnost sa stvarnim osobama je namjerna.
 
Inace sam pital na sakoj benzinskoj de sam stal i nigdi nema spreja za gumu.

Na staroj INA pumpi u CK sam pozabil na pultu 200 kuna i disel ali je djelatnik (gospon IGREC) bezal za menom i dal mi ih nazaj. Medjemurci su cudni ljudi.Isto kak i covek u Gerovu kaj je dal spreja i ne stel peneze zeti. Ili pak je to sam pri staresim ljudima?