Vikend u Banja Luci

Bubbica

Active member
Ovaj topic posvecujem svojim frendovinma JOTI i FUTURAMI,  sa kojima sam dogovarao ovakav vikend vise od godinu dana,
No njih je u zadnje vrime tesko nagovoriti na bilo sta, tako da sam morao tu tesku rabotu obaviti sam.
Pokusat cu vam u nekoliko slika i neloiko crta docarati taj vikend koji je zapoceo 15.04. ujutro u 8 sati.
Sjedamo na bayk, prvo do OMV-a da napojimo moju vjernu mulu, pa onda put Biograda, Knina i Dalje prema granici BiH.
Vrijeme je u pocetku bilo prekrasno, ne pretoplo, no nebo je obecavalo.
Bilo je sve ok do Strumice, no kada smo presli u BiH  nije vise izgledalo tako obecavajuce kao na pocetku putovanja.
No nista nas nemoze zaustaviti, moja vjerna mula grabi uzbrdo kao da je nizbrdo, i polako ali sgurno idemo prema B.Grahovu.
Nadomak Grahova moja suputnica signaizra da ono sto je pred nama ne obecava nista dobro, pa oblaci kisno odijelo.
Zabrunda se ko pingvin i sada je veli spremna za ono sto nas ceka.
Ja nisam navukao odijelo jer sam bio uvjeren da cemo proci bez neprikladnog tusiranja, no ...
Vozimo dalje, za divno cudo na krizanju Drvar-Livno u centru Grahova nema pandura, mada rijetko kada tuda mozete proci a da organi ne destvuju  :mrgreen:
Spustamo se prema Drvaru, na ulazu Inina pumpa, dotocim malo goriva i krecemo
Prolazimo pored Titive spilje, neznam koliko sam u zivotu puta tuda prosao, no nikada nisam bio gore...
Ko zna, mozda jednom ..
Penjemo se od Drvara uzbrdo, vrijeme se mrsti, no jos uvijek suho..
Vozimo, ide to nama ko djecja igra  :jesus:
Stizemo na Oštrelj kad tamo smak svijeta..
Nista od kise, no mokri smo svejedno.... snijeg :misli: :mrgreen:
Pada ko blesav, stanem sa strane, vadim i ja kisno odijelo, navlacim, prolazi neki kombi i trubi nam
Sigurno si misle da montiramo lance  :LOL:
Navukoh odijelo, sjedamo na mulu i po gasu
No dobro, ne bas po gasu jer snijeg popizdio , no na srecu ne za dugo, preslo u kisu kako smo se spustali prema B. Petrovcu.
No tada kisa sve jaca i jaca..
Sreca pa nema previse vozila po cesti, ono malo kamiona i malih automobila smo sredili da nam ne bacaju "prasinu" u oci, citaj mulj sa ceste..
Stižemo do Čađavice, tu je odvojak za B. Luku, skrecemo, vrijee kao da se smiruje, no vraga, bilo to samo zatisje pred buru..
Opet kisa, a bome moram vam priznati da nije bilo ni previse toplo, no mi i dalje grabimo..
Nadomak smo B. Luke, kisa prestaje, izgleda skroz naskroz.
Posto smo blizu cilja, stajem na pumpi, skidam maloga pingvina, a bome i sebe, spremamo kisna odijela i nastavljamo.
Motor izgleda ko da je dosao iz drugog svjeskog rata, nikada jos nije bio takav
Evo, pogledajte sliku, grozno..

sgU6x.gif


Odsjeli smo u hostelu HERZ, moja preporuka, novo, cisto, tri etaze, iza kuce ima mjesta za motore, zatvoreno dvoriste, a ima i jedno bijelo cudo koje cuva sve to.
Nabrzinu smo sklopili prijateljstvo i moja mula je bila na sigurnom za tu noc..
Evo i slika te kudrave spodobe:

YUFnG.gif


Vlasnik je ok lik, predlozio je i da stavim bike u garazu, no nije bilo potrebe, ovako je na sigurnom i daleko od pogleda sa ulice, a i cuvar je tu  :mrgreen:
Moze se i kampirati u dvoristu ako niste raspolozeni dati za lezaj 11€ po osobi.
Sobe su ok, centralno grijanje, vruce vode u izobilju...

Posto smo sve formalnosti sredili, idemo u grad..
Pa zar nismo dosli na čevape?
No prije nego krenemo ko termiti, svratili smo na kavu. Lik ima i kafic, pa smo dobili ko znak dobrodoslice bonove za kavu..
I prva runda cevapa pada..
Doduse bio sam toliko gladan da sam skoro zaboravio dokazni materijal zatefteriti, ovjekovjeciti, no ipak ostalo je jos nesto na tanjuru kao dokaz dobrih banjaluckih cevapa  :jesus:
Decki, bek vam bude krivo kaj niste isli, čevapi mrak ..

QC0rA.gif


Nakon sto smo to smazali idemo dalje, malo spanciranja po gradu.
Nevjerovatno koliko mladezi u gradu.Navecer korzo pun ko sipak, puno ljudi
I dobrih guzica moram priznati  :jesus: (y)

Nekako sam opet ogladnio od te setnje, a mozda i od miomirisa koji se sire sa svakog coska ili neceg treceg ..
Odlucili opet nesto baciti u kljun
Pala odluka da odemo kod MUJE, kazu dobri cevapi, ima i janjetine u njima..
Sjedamo, ne bas cisti stoljnjaci, no pravimo se da ne primjecujemo.
Dolazi nam valjda gazdarica, onako, komad zene, sva u crvenom ko crvenkapica..
Narucujemo, no i pivu da zalijemo ono stio nam se sprema..
Uzeli cevape ali i ŠIŠ, kaze zena da su odlicni..
Stize klopa
Ovaj puta sam bio brzi od moje škembe i prvo sam poslikao
Decki, opet nek vam bude zao kaj niste isli, super su bili cevapi
ŠIŠ malo sarf, no da nebi bilo da nismo znali, dobili i nekoliko extra ljutih fefaca
Sve sam ih smazao... mmmmmmmmmmmmmmm (y)
Evo, korpus  delikt , pogledajte i sami ..

mtFzR.gif


opOC7.gif


6Z6zO.gif


Evo i nekoliko slika koje sam snimio dok smo setali gradom..
Ima svega, prosudite sami..

x3Mjq.gif

Tvrđava

rrset.gif

Diskont pica na kojem bi vjerovatno pozavidjele mnoge metropole

WhIW7.gif

Jedan od trgova, nemam poima kak se zove..

ZeUaF.gif

Nocni ugođaj..

2dnfG.gif


Nakon oblizeka i setnje, nekako mi bilo najlogicnije otici u krpe  :jesus:
Nakon ugodne noci, necu vam pricat detalje, oran i ponovo spreman za akciju, nakon tusiranja i kojekakvih priprema, ispijanja jutarnje kave, oprastamo se od B. Luke.
Krecemo nazad ..
No ovaj puta odlucujemo da se vracamo preko Bihaca i Plitvica
Pokazalo se to ko odlicna odluka, jerkada smo pročazili ispod Ostrelja bila je crna kapa nad i oko njega.

Ajde, idemo redom..
Pakiramo stvari, dlazimo do mule, koja onako zamazana i nije licila na moj motor..
Krecemo..
Prolazimo kanjonom Vrbasa, no ubrzo se uzdizemo i idemo uzbrdo..

TzKnt.gif

Penjemo se prema Manjači, cesta losa, na mjestima je i nema ..

AZH78.gif


Zatim susrecemo i prave zive butice, no ja sam ih prije vidio ko rumene kako se vrte na raznju  :mrgreen:

5clBy.gif


Malo iza toga i putokaz za prave rumenje janjce sa raznja

5ehhA.gif


Vozimo se dalje, vrijeme obecavajuce, povremeno sunce probija između oblaka, no ono sto je najvaznije, nema kise i suho je..
Evo nekoliko slika pejzaza kojim smo putovali..

y51DM.gif

Nekakav vojni krš, puno haubica, tenkova i ostalog vojnog krsa..

Slm9o.gif

Jos malo hodajucih butica  :mrgreen:

dZCxJ.gif

Cesta u nedogled..
Od brda do brda
Zanimljivo za voziti ..

iB6tP.gif


STgb1.gif

Galopiramo prema Bihacu, kisi ni traga ..

iwDQe.gif

Nikada neznate gdje vas ko gleda, no ove oci u planini su vrlo zanimljive ..

Poslije prelaska granice, idemo prema Korenici
Moja suputnica kuka da je gladna,,, opet  :mrgreen:
Ima apetita ..

Stajemo u Korenici, no ne kod Macole, vec odavno tamo ne stajem, nije to vise ono, preskupo i nevaljalo..

Stajemo u restoranu malo rije pumpe, onaj novi restac
Dosada uvijek jako zadovoljan uslogom i klopom
Kao i sada,,,
Nema nikoga u restoranu, dva konobara premecu jelovnike, ko zna, mozda ubacuju nove NIŽE cijene  (y)

Evo, koja slika naseg rucka..

foEqv.gif

Pljeskavica punjena sirom
Svakako preporucam da se proba

JPJpq.gif

Za mene nije bilo dileme sto klopati kada sam vidio da imaju i fileka ili ti tripica  :mrgreen:

Naklopani i dobre volje krecemo dalje..
Nekoliko motorista proslo prije nas..
Cesta fantasticna, dugi zavoji ko stvoreni za moju malu mulu..
Suvozacica za divno cudo muci otraga na moju brzu voznju po zavojima..
Odlucujemo se za AC, upucujemo se za Plocu jer ipak je to brzi nacin doci do Zadra,
Zaheb, opet seronje nesto rade, ustvari nista nerade, samo postavljeni znakovi, zatvorena strana koja vodi na sjever, a mi se tarljgamo nekih 50-60 km/h
Pizdim

Na naplatnim kucicama naravno full cijena, to sto nema voznje pod normalnim uvjetima nikoga ne dira..
Vozimo kalmetinom, stizemo do zadra
Na semaforu kod Mercedesa, po magistrali prolaze dvije BEŠTIJE iz Bestija, pozdravljaju..
Konacno doma..
Skidanje i prvo pranje vjerne mule
Bilo bi neeticno onakvu je smjestiti u garazu (y)

Eto, nadam se da sam vam docarao barem dio onoga sto sam prosao i uzivao naravno
a onoj mojoj dvojici JOTI i FUTURAMI nek bude krivo! :jesus:

 
loše ceste  :palacdolje:
al glavno da je vama bilo dobro  8)
 
Kapa dole :) Znaš uživat ;)
 
Uvijek volim vidjeti slike dobrih ćevapa...  :mrgreen:  (y) (y)
 
sjećam se te ceste od prošle godine. Ova od Banja luke je malo klizava :mrgreen:, ali zato kad se dođe na glavnu prema bihaću, ako hočeš na djelovima piči 200. trebali ste nastaviti prema Jajcu i onda prema bihaću....san snova....
 
live-for-ride said:
sjećam se te ceste od prošle godine. Ova od Banja luke je malo klizava :mrgreen:, ali zato kad se dođe na glavnu prema bihaću, ako hočeš na djelovima piči 200. trebali ste nastaviti prema Jajcu i onda prema bihaću....san snova....

Znam tu cestu, no tu sam skratio nesto kilometara, ali izgubio na vremenu jer je cesta koma, vidio si da je na dijelovima niti nema..
Znam za drugi puta  (y)