Vilica, ali ne hidraulička

TomiTraktor

New member
Imam na runneru onu prokletu glupu vilicu ko od 50 ccm koja mislim da ima samo oprugu i mast...dakle nije hidraulicka

I definitivno ona ne radi kako bi trebala, a i mislim da u desnom stapu basi nema masti vise

Da li se da naci za nju drugacii setup opruga i jos vaznije, set za reparaturu. Grafitne masti imam na kilograme, dakle trebaju mi semerinzi, opruge ako se daju nac, pogotovo neke bolje i ono najvaznije UPUTE KAKO TO NAPRAVIT

hvala

PS: znam da je kupovanje hidraulickih daleko najbolje stvar za napraviti, ali nemam 1000+kn viska trenutno pa ce i ovo zadovoljiti prohtjeve
 
TomiTraktor said:
Imam na runneru onu prokletu glupu vilicu ko od 50 ccm koja mislim da ima samo oprugu i mast...dakle nije hidraulicka

I definitivno ona ne radi kako bi trebala, a i mislim da u desnom stapu basi nema masti vise

Da li se da naci za nju drugacii setup opruga i jos vaznije, set za reparaturu. Grafitne masti imam na kilograme, dakle trebaju mi semerinzi, opruge ako se daju nac, pogotovo neke bolje i ono najvaznije UPUTE KAKO TO NAPRAVIT

hvala

PS: znam da je kupovanje hidraulickih daleko najbolje stvar za napraviti, ali nemam 1000+kn viska trenutno pa ce i ovo zadovoljiti prohtjeve

1. To bi pitanje islo na www.svijetskutera.com
2. Al ajde posto sam ja to radil na svom 180 budem ti pomogao  :mrgreen:

Prvo normalno skines vilicu, sa nekim imbusom  :misli: odserafits doljnja 2 cepa (na svakom stapu jedan)
onda dolazi malo zajebaniji dio. Imas unutra 2 osiguraca koja bas nemres izvadit sa obicnim kljestima, nego
treba sa 2 serafcigera (odvijaca) malo spigana da ga mozes odpustit. Onda ti izlazi jedan granicnik van
i ispod njega imas jos dublje  :shock: osigurac (s tim sam se najebal 2 vure  :x ) Kad ta 2 skines onda ti izlazi ulozak vilice van. Na lijevoj ti je na vrhu jos onaj seraf koji drzi amontizer kaj trebas odserafit.
Dakle na lijevoj ti je amontizer sa oprugom oko njega, a na desnoj samo opruga. Ja sam zamjenio opruge sa jednim tvrdim od krosera, amontizer je bio dobar, nadrkao  :LOL: masti nutra i onda obrnutim postupkom vratio. Normalno moras semeringe nove i cistace. I da vratis osigurac nutra trebas cjev promjera veceg od
same vilice a manje od onog djela di ulazi osigurac.  :blahblah:
Uglavnom, nebi ti preporucio da to radis sam jer bi popizdio i hitio vilicu u zid ( nije mi se spigala  :D )
Radje skini samu vilicu sa karoserije i odnesi u servis i reci da ti sloze, malo je skupo, al bu bilo dobro  (y)
 
na svijetskuera nisam pitao jer rijetko tamo zna bas kaak treba i velik dio je fuš team racing pa bolje ovdje

jesi osjetio poboljšanje u ponašanju

koliko love izadju dijelovi? hvala
 
Jednostavno za tu lovu nađeš polovnu vilicu od VXR i montiraš i riješiš se problema zauvijek  :mrgreen:
 
TomiTraktor said:
na svijetskuera nisam pitao jer rijetko tamo zna bas kaak treba i velik dio je fuš team racing pa bolje ovdje

jesi osjetio poboljšanje u ponašanju

koliko love izadju dijelovi? hvala

Ne znam sad cifre, oko 150kn sve, s tim da sam radio uz pomoc Lika koji inace slaze cross motore pa mi je
on nabavio opruge i mast dabe. Znaci samo semerinzi i cistaci  (y)
 
Resca said:
Ne znam sad cifre, oko 150kn sve, s tim da sam radio uz pomoc Lika koji inace slaze cross motore pa mi je
on nabavio opruge i mast dabe. Znaci samo semerinzi i cistaci  (y)

hehe kako doci do tih opruga i gdje mogu kupti semeringe i cistace a da nije na metodu rastavi pa trči u lagerkomerc

sorry ak te gnjavim

2 silvije..hvala na savjetu ali za truda i novaca koliko sam ukucao u runnera mogaos am kupiti motor i 3 ukrajinke...a nisam
 
TomiTraktor said:
hehe kako doci do tih opruga i gdje mogu kupti semeringe i cistace a da nije na metodu rastavi pa trči u lagerkomerc

sorry ak te gnjavim

2 silvije..hvala na savjetu ali za truda i novaca koliko sam ukucao u runnera mogaos am kupiti motor i 3 ukrajinke...a nisam

no problem  (y)

Ovako opruge ne znam di mozes nabavit  :misli:
Semeringe i cistace u piaggio centru, uglavnom u piaggio servisima, itd.

Tak i onak bus trebal prvo rastavit da visis promjer opruge pa da ju mozes kupit.
Vjerovatno, negdje postoji firma koja se bavi oprugama  :mrgreen:
 
Resca said:
no problem  (y)

Ovako opruge ne znam di mozes nabavit  :misli:
Semeringe i cistace u piaggio centru, uglavnom u piaggio servisima, itd.

Tak i onak bus trebal prvo rastavit da visis promjer opruge pa da ju mozes kupit.
Vjerovatno, negdje postoji firma koja se bavi oprugama  :mrgreen:

hehe thx  (y) (y) (y)

ima omega opruge u zg....jednom decku sa hraweba su radili za fiestu st opruge i ispale su mrak...samo im se donesu orginal i kaze koliko krace tvrdje votever i naprave identicne. Mislim da sdu one velike za auto 600kn\par

samo me sad brine onaj osigurač što spominješ...moram nazvat frenda iz piaggia kad se vraca s godisnjeg...

Nego taj amortizer unutra...on je hidraulicni? jerbo ako je i on se da sloziti jako fajn...
 
E to ti nisam siguran vise  :misli:

Misim da je, da ima ulozak nutra, tak nekaj, ne znam vise  :?

Uglavnom taj je bil u redu pa ga nisam nist diral  (y)