Vilice

kawasvaki

New member
Pozdrav bando bikerska!
Trebao bih savjet oko vilica, naime od dugog stajanja motora (2 godine) su mi propišali semerinzi, što nije ni čudno, ali kada sam skinuo prednji blatobran da pobrišem ulje koje je iscurilo sam primjetio laganu ogrebotinu na vilici, malo ju pod noktom osijetim (dužine 5mm i širine 0.1mm od prilike), vjerovatno je nekakav kamenčić ogrebao vilicu, pa me zanima dal je netko imao slicnih problema i dal netko zna hoce li mi to stvarati probleme, radi se o CBR1000RR 2005
 
Pozdrav bando bikerska!
Trebao bih savjet oko vilica, naime od dugog stajanja motora (2 godine) su mi propišali semerinzi, što nije ni čudno, ali kada sam skinuo prednji blatobran da pobrišem ulje koje je iscurilo sam primjetio laganu ogrebotinu na vilici, malo ju pod noktom osijetim (dužine 5mm i širine 0.1mm od prilike), vjerovatno je nekakav kamenčić ogrebao vilicu, pa me zanima dal je netko imao slicnih problema i dal netko zna hoce li mi to stvarati probleme, radi se o CBR1000RR 2005
Ako nije dubok taj friž, može se ispolirat'.
 
Ako je "ogrebotina" iznad aktivnog dijela vilice, pravi se da nije tamo ... :D
 
Nevezano uz ogrebotinu....

Ako su semerinzi malo proslinili zbog stajanja, cesto se "poprave" od upotrebe. Probaj sabit vilice u garazi 10tak puta, pa obrisi i ponavljaj par puta, mozda prestanu slinit.
 
  • Like
Reactions: navigator77
Koji to dio na vilici nije aktivan?

Mozda je mislio da je teleskopska vilica, a ne U/D?
Na upside down vilici kao na toj Hondi eventualno onaj koji je ostane jer se vilica ne moze sabit do samog kraja ako je tako izvedena. Izmedju 0 i 15tak mm bi moglo bit u pitanju, trebalo bi izmjerit ako je ostecenje kojim slucajem bas tako nisko
 
Moze li se tako jedna ogrebotina popunit sa epoxy smolom ili onim materijalom za krpanje vjetrobrana kod auta?
 
Koji to dio na vilici nije aktivan?

Mozda je mislio da je teleskopska vilica, a ne U/D?
Na upside down vilici kao na toj Hondi eventualno onaj koji je ostane jer se vilica ne moze sabit do samog kraja ako je tako izvedena. Izmedju 0 i 15tak mm bi moglo bit u pitanju, trebalo bi izmjerit ako je ostecenje kojim slucajem bas tako nisko

Ako vilicu sabiješ do tih "0" koje si naveo, onda nešto debelo nije uredu s tom vilicom ... ;)

Ali na ovakva pitanja zaista nemam volje odgovarati ... (y)
 
Ima vilica koje idu do nule, rijetke su, ali postoje. I ne radi se o udarcu brisaca u "cizmicu" vilice, nego bas na tih 0 se vilica ne moze vise sabit zbog konstrukcije unutrasnjosti - ideja je da se iskoristit sav moguci hod koji je fizicki na raspolaganju.

Ali da, najcesce se radi o vise od 10mm