VIRUSI NA FORUMU

Author said:
nekad mi se pokaže virus, u obliku banane, evo u ovoj temi mi iskače  :jesus:  :LOL:
nego... pola ili bolje reci svi ti virusi nemaju nikakve veze sa forumom, zarazili ste se negdje drugdje pa pokaze kada se ovdje izvršava neka skripta, da ima nekih ozbiljnih sranja tvrtka za hosting bi prva primjetila i rekla da to počistite
jeste, svi mi smo puni virusa, itd... niko nema nikakvu zastitu i bas AV reaguje na motori.hr i samo motori.hr, i to bas na html tj na stranicu, a a ne kao nesto sto se pokrenulo na nasem kompu.
 
Opera-BP-malwarewarning_zps5b4f5bf3.png



to mi izbaci na smartfonu samo kod pregleda novih poruka
 
Banneri.
Na kompu mi browser ima pogasene sve te dide mide, pa ne izbacuje nista.  :mrgreen: Na mobu je novi browser koji nema pogasene bannere i na njemu kod: postovi od zadnje posjete baca warning.
Izbacite bannere i rjesen problem  :LOL:
 
kad chrome bude mogao hendlat 30+ otvorenih stranica s flash "pozadinom" itd mozda, do tad samo OPERA (samnom od verzije 4.1 dok je jos sama imala baner s desne gornje strane) vise manje sve istestiram kad izadje neki noviji, al jos ni jedan ne zna hendlat puno stranica bez da zaglupi komp  (y)
 
mbalunovic said:
kad chrome bude mogao hendlat 30+ otvorenih stranica s flash "pozadinom" itd mozda, do tad samo OPERA (samnom od verzije 4.1 dok je jos sama imala baner s desne gornje strane) vise manje sve istestiram kad izadje neki noviji, al jos ni jedan ne zna hendlat puno stranica bez da zaglupi komp  (y)
ne pratim tolko foruma  :LOL: :LOL: :LOL:
 
2 maila, 5 foruma, 3 poslovne strane i nadje se toga jos dosta :D

ps, meni se opet pojavio onaj warning koji sam vec postao, plus baner na forumu ne radi
 
Yandex je neki ruski pretraživać koji pokušava glumiti googlea, a na čiju smo black listu dospjeli zahvaljujući njegovim glupim algoritmima.
Čista ucjena da se registriram tamo i tražim skidanje sa liste.

Istu black listu osim Opere mogu koristiti i neki antivirusni programi, al ono za što prijavljuje problem, definitivno nije prisutno. Za svaki slučaj je malo promjenjen način prikaza banera.
 
Nije problem u Yandexu (iako je 4. seach engine u svijetu po veličini i broju upita i ima globalno priznate botove i liste  :mrgreen:) već u uočenim iframe-ovima koji su bili prisutni u vrijeme posljednjeg indeksiranja  (y)
 
paleMZ said:
Sta se nista nije poduzelo po pitanju ovog?

Napravljeno je isti dan kad je lociran problem, tj. Yandex.
Forum je skinut sa liste malware distributera, ali na glavnoj stranici još uvjek stoji, pa probam ponovo. Koliko će trebati Operi da to updjeta, ne znam.
(Samo je malo promjenjen način prikaza bannera, dakle definitivno nikakav virus... Sophos AV je odgovoran za Yandexovu listu...)
 
Ibiza said:
(Samo je malo promjenjen način prikaza bannera, dakle definitivno nikakav virus... Sophos AV je odgovoran za Yandexovu listu...)
  (y)

... pa rekel sam ja "tebi"; "ne bu mene baner yebal" - sad ga nema ni na ovom kompu  :LOL:  (y)

DADO+ said:
... meni je na NOD-u prije, sad više ne

na ovom drugom kompu mi je avast, pa bude ovo,
a mislim, da ima veze nešto sa banner-om i javom, da vam ne šljaka dobro ;)
 
Evo,samo da javim da me upravo me MUP slikao  :mrgreen: