Vjetar i buka

Uzeo sam ja komplet race i tour. Probao i jedne i druge i ne svidja mi se osjecaj nekako. Nemam vise onaj pojam brzine pa prebrzo vozim, a i stalno se okrecem oko sebe jer me strah da necu nesto cuti sto bih trebao cuti.
To na Vespi nije problem...
 
  • Haha
Reactions: Octane
Jel netko zna gdje mogu uzeti Earpeace Moto čepiće, a da nije Amazon? Sa dostavom ispadnu 45 eura...
 

Ja naručio prije 18 kalendarskih dana. Dostava besplatna ali još putuju do mene (piše cca 15 radnih dana za istočnu europu).

Edit... sad skužio da se ne može više direkt od njih kupiti. :oops:
 
Da, nude mi Amazon i ovaj neki bol, ali je na Nizozemskom i ne da mi se prevoditi :mrgreen:

Nonoise me zadnjih par vožnji jako žuljaju, jedva kacigu skinem preko ušiju, a ne želim za mjesec dana na put bez čepića.
 
Da, nude mi Amazon i ovaj neki bol, ali je na Nizozemskom i ne da mi se prevoditi :mrgreen:

Nonoise me zadnjih par vožnji jako žuljaju, jedva kacigu skinem preko ušiju, a ne želim za mjesec dana na put bez čepića.
Naručio sa njihove stranice 11.06. i do dan danas nisu došli. Vratili mi novac i rekli da ponovo naručim preko jedne od ponuđenih opcija. 🙄
Jbg. do daljnjega ostajem na običnim 3M spužvastima.
 
S obzirom da imam oštećen sluh (i konstantno zujanje u ušima) i da mi je sluh bitan za posao moram ih nositi gdje god je povečana buka kako se oštećenje ne bi povećalo, a iskreno i puno me manje umara vožnja od 5-6 sati ako vozim sa čepićima u odnosu bez njih.

Ne znam da li si ikad uopće probao voziti motor sa čepićima da to tvrdiš?
 
Last edited:
  • Like
Reactions: bricksrheavy
Naručio sa njihove stranice 11.06. i do dan danas nisu došli. Vratili mi novac i rekli da ponovo naručim preko jedne od ponuđenih opcija. 🙄
Jbg. do daljnjega ostajem na običnim 3M spužvastima.
Ja sam naručio sa amazon.de, trebali bi stići 30.07., vidjet ćemo očito :mrgreen:
 
  • Like
Reactions: Medo
ja imam više raznih: za streljanu/lov, vožnje, pa i za plivanje, 😀

ove za vožnju, (dolje fotke) koristim kad sam na poznatom terenu što se tiče kamera, etc.
ili npr. kad me kiša/loše vrijeme usmjeri na autoceste

čak ih stavim i kad se vozim autom; zakucam tempomat, ili
ponekad i malo brže, ako nema presretača, a nakon vožnje si odmoran 😎

kad sam na nepoznatom terenu;
veće urbane sredine i inozemstvo, onda aplikacije za kamere
i navigaciju ili ako šetam, slušam glazbu, slušalice

sve se radi individualno, po zvukovodu naručitelja,
i to mi je sad nešto normalno kao klima u autu,
što je npr. nekada davno prije, bio luksuz ili doplata

ne mora biti otvoren aftermarket auspuh, (to sam već odavno izgustirao)
samo vjetar, ako voziš više sati zna dosta umarati i kod najboljih kaciga

dosta plivam i to mi je najbolja rekreacija
i prije sam koristio silikonske iz DM-a, koji se isto mogu koristiti za buku,
ali se ne mogu uspoređivati sa prethodno navedenim 👍

https://hr.neuroth.com/zastita-sluha/

IMG_20240709_171533.jpg


IMG_20240709_172315.jpg
 
Last edited:
ja imam earpeace godinu dana i savrseni su mi, puno udobniji od svega dosad, lako se operu i osuse, kvalitetni, imas 3 nastavka koja se umetnu za 3 razine prigusenja. blokiraju vjetar, a opet kad stanes mozes razgovarati s nekim skoro kao da ih i nema. velika preporuka. lani su me izasli 30 eura, sad je vjerojatno islo malo gore, ali itekako se isplati ako se brze vozis na duzim turama i ne zelis da te siluje zvuk vjetra
 
Naručio sa njihove stranice 11.06. i do dan danas nisu došli. Vratili mi novac i rekli da ponovo naručim preko jedne od ponuđenih opcija. 🙄
Jbg. do daljnjega ostajem na običnim 3M spužvastima.
ma jbg pljuni tih 45 eura ako se cesto vozis, nakon prve voznje ces vidit da se isplati, nema to veze s ovim spuzvastima i vostanima
 
  • Like
Reactions: Medo
Radili su mi čepiće u studiju za slušne aparate Bontech u Splitu, oni uzmu otisak i po njemu naprave čepiće ovisno o namjeni.
Ja san poručija jedne za motor i jedne za plivanje.

Nemogu se siti koliko san platija, 120-150€ za oba seta.
 
ako ih koriste najveći, koristite ih i vi 😁👍

1720540420081.png


IMG_20240709_180707.jpg

ove sam dobio na poklon,
novi - bez cerumena 😁

a oni drugi su iz DM-a i sad su
mi viška, pa poklonim nekom
tko me zna, kad me vidi 😀 👍
 
Last edited:
  • Like
Reactions: Medo and t0malito
Ja razumijem kada su ljudi protiv čepića jer "ubije zvuk motora i doživljaj", ali ja sa NoNoise (koji su mi neudobni jer su dugački) i Schuberth C3 Pro čujem i motor i getribu i kočnice i lanac i gume, ali ne čujem onaj ubitačni vjetar na 80+ km/h koji mi nakon 3 minute bez čepića počne doslovno stvarati bol u ušima.
Čujem motor, a imam original lonac koji mi je na 6000+ okretaja bez čepića preglasan. Dobro je ako vozim 10 minuta, ali s obzirom da uglavnom vozim po 150 i više kilometara po turi, mislim da bih stvarno oštetio sluh i nedaj bože dobio tinitus.

Nakon Sabatona sam ga imao 6 dana u desnom uhu i od tada ne idem na koncert bez Alpine PartyPlugova. Taman ubije visoke i bolne tonove bez da sjebe atmosferu koncerta. A bome štite protiv prvog reda na Judas Priestu, Mortal Kombatu i Deep Purpleu, tako da...
 
znam jednog DJ-a koji se baš profi bavi glazbom i
kaže kako više ne ide raditi bez zaštite,
gleda klince kako ih doslovce ubijaju decibeli, a
on isto uživa u glazbi, ali bez zamora

stvar je u tome koliko čovjek želi izdvojiti love za to, jer
to je slično kao što možeš voziti 50 km/h elektro romobil,
el. bicikl, skuter, ali i razne motore i sve je različito

oni skuplji ti daju komoditet duljeg nošenja, jer su
izrađeni po tvom zvukovodu, bolje dihtaju, a ne umaraju
uho + razni filteri koji, ne ubijaju totalno zvuk, već ga
reduciraju, (čuješ sirene, promet i druge),
uho se manje prlja, te su lakši za održavanje, čišćenje

u svijetu profi sporta, (npr. F1, moto GP, etc.) to je sasvim normalna stvar

naravno; ako ideš samo par km, "na kavu/plažu" i sl. onda su u džepu (y)
 
Ja već 24 godine koristim na poslu ovima slične. Imamo svake godine pregled sluha. Sluh mi je kao prvog dana. Radim otprilike na 80-95 db buci.



hoerluchs-ha-active-pro-10-aktiver-gehoerschutz.png